تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر 2019/08/28
تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر ، نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید. اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر

بیت کوین در حال آماده شدن برای یک حرکت بزرگ است. در چه سطحی خرید می شود؟ بگذارید نمودارها را تحلیل کنیم…

در چند هفته گذشته ، بیت کوین و طلا هر دو سرمایه گذارانی را جذب کرده اند که به دلیل جنگ های تجاری و یک محیط ژئوپلیتیکی نامشخص به دنبال دارایی های مطمئن و امن بودند. در حالی که سرمایه گذاران سنتی سرمایه گذاری در طلا را ترجیح می دهند ، کشف شمش های طلای جعلی JPMorgan به یک بحران جعل این دارایی اشاره دارد. در حالی که دارندگان طلا برای تأیید صحت دارایی خود به یک متخصص احتیاج دارند ، اما دارندگان بیت کوین به هیچ یک احتیاج ندارند که این یک مزیت بزرگ است.

دولت ایالات متحده آمریکا سابقه ی مصادره کردن دارایی های طلای مردم را در گذشته دارد، از این رو این احتمال وجود دارد که اگر اوضاع اقتصادی بدتر شود ، دولت می تواند دوباره این کار را انجام دهد. در همین حال ، ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز توسط هیچ دولتی کنترل نمی شوند ، از این رو ، آنها در مقایسه با هر نوع دارایی دیگر ، در هنگام بروز هرگونه رکود یا اغتشاش ، محافظت بیشتری از دارایی و ثروت شخصی می کنند. پس از اعتراضات ضد دولتی اخیر در هنگ کنگ ، صاحبان مشاغل و اشخاص عادی به ارزهای دیجیتالی روی آورده اند که ترجیح عمومی در استفاده از ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات را نشان میدهد.

در حالی که برخی از تحلیلگران انتظار دارند که بیت کوین از سطوح فعلی قیمت پایین بیاید ، نیگل گرین (Nigel Green) ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت مشاوره مالی deVere Group ، معتقد است که 10,000 دلار کف قیمتی جدید برای آن است.آنالیز نمودار بیانگر چیست؟ بیایید تحلیل کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین BTC

یک دوره ی معاملاتی در یک رنج (محدوده ی نوسانات قیمت) کوچک با گسترش رنج (محدوده ی نوسانات قیمت) دنبال می شود که معمولاً منجر به یک روند افزایشی برای چند روز می شود. با این حال ، پیش بینی مسیر شکست مقاومت آن دشوار است. نوسانات قیمت بیت کوین (BTC) طی چند روز گذشته به شدت کاهش یافته است. ما طی چند روز آینده حرکت قاطع (جهش قیمت) را در هر جهت (صعودی یا نزولی) پیش بینی می کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین - تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین BTC

یک شکست مقاومت (در صورت حرکت صعودی) میانگین های متحرک (خطوط قرمز و آبی در تصویر بالا) می تواند باعث صعود قیمت به سمت خط روند نزولی مثلث متقارن ( downtrend line of the symmetrical triangle ) شود ، که در بالای آن روند صعودی از سر گرفته خواهد شد. معامله گران می توانند موقعیت های خرید را همانطور که در تحلیل قبلی ما (لینک) توصیه شده است آغاز کنند.

با این حال ، اگر معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) قیمت این رمزارز را به زیر حمایت بحرانی 9,080 دلار نزول دهند ، افت قیمت بیت کوین به 7451.63 دلار ممکن است. هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند (flattened out) و شاخص قدرت نسبیِ آن (RSI) اندکی کمتر از 50 است ، که نشان دهنده ی تثبیت قیمت در کوتاه مدت است. از آنجا که در مورد مسیر احتمالی بعدی هیچ شفافیتی در نمودار وجود ندارد ، ما پیشنهاد نمی کنیم در سطوح فعلی خرید کنید.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریم ETH

اتریوم (ETH) همچنان معاملات ناچیز خود را در رنج محدودی ادامه می دهد. گرچه قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) است ، اما ما دوست داریم راهی که در آن معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) توانسته اند قیمت را نزدیک به مقاومت بالا سری در 192.945 دلار نگه دارند ادامه دهند.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر 28
تحلیل تکنیکال قیمت اتریم ETH

اگر قیمت اتریوم به بالای میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه ( خط آبی در تصویر بالا 20day EMA) صعود کند ، احتمالاً به 235.70 دلار صعود خواهد کرد. اگرچه در میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) مقاومت جزئی وجود دارد ، ما انتظار داریم که از آن عبور کند. بنابراین ، ما توصیه خرید در تجزیه و تحلیل قبلی خود (لینک) را حفظ می کنیم.

در مقابل ، اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) نتوانند از مقاومت بالاسری عبور کنند ، معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) سعی می کنند قیمت این رمزارز را تا زیر حمایت بحرانی 174.461 دلار نزول دهند. اگر این حمایت شکسته شود ، این کاهش قیمت می تواند تا 150 دلار ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت XRP

عدم صعود قیمت XRP به بالای میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA) باعث افزایش فروش شده است. XRP احتمالاً مجدداً حمایت 0.24508 دلاری را تجربه می کند. اگر این حمایت شکسته شود ، XRP می تواند به کف قیمتی سالانه در 0.225 دلار سقوط کند. در حالی که هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر زیر) روند نزولی دارند و شاخص قدرت نسبیِ آن (RSI) در منطقه منفی ، برتری در بازار با معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) است.

تحلیل تکنیکال قیمت XRP ، تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر
تحلیل تکنیکال قیمت XRP

اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) از محدوده ی حمایتی 0.225 دلار تا 0.24508 دلار دفاع کنند و قیمت را به بالای میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (خط آبی در تصویر بالا 20day EMA) صعود دهند ، دیدگاه منفی ما بی اعتبار خواهد بود. اگر قیمت XRP تا بالاتر از 0.27795 دلار صعود کند ، نشان می دهد که شکست حمایتی که در تاریخ 15 آگوست رخ داد یک دام از سوی معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) بوده. با این حال ، بخاطر اینکه شیب منفی میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (خط آبی در تصویر بالا 20day EMA) همچنان ادامه دارد ، ما پیشنهاد خرید خود را که در تجزیه و تحلیل قبلی (لینک) داده شده است ، پس می گیریم. ما پس از صعود قیمت این ارز دیجیتال به بالای 0.27795 دلار ، پیشنهاد جدیدی خواهیم داد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش BCH

بیت کوین کش (BCH) طی چند روز گذشته دقیقا بالای خط روند کانال (trendline of the channel) معامله شده است. در حالی که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) نتوانسته اند قیمت را زیر آن بشکنند ، گاوها نیز نتوانسته اند قیمت را از آن صعود دهند. شیب میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA) در حال مسطح شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) اندکی زیر 50 درصد است که برای چند روز نوسان در یک بازه ی محدود ( با استفاده از این سیستم، معامله گر تلاش می کند در حد بالای کانال و در محل مقاومت خط روند، فروش و در حد پایین کانال، در محل حمایت خط روند، خرید کند range-bound ) را شاهد خواهیم بود.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر ، تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش BCH
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش BCH

روند قیمت بیت کوین کش در یک شکست حمایت و بسته شدن قیمت (زمان هماهنگ جهانی UTC time) زیر خط گردن در الگوی سر و شانه (neckline of the head-and-shoulders (H&S) pattern) به شدت نزولی خواهد شد. چنین حرکتی کاهش شدید قیمت را در پی خواهد داشت و می تواند قیمت این رمز ارز را به 166.98 دلار و در زیر آن به 105 دلار بکشاند.

در مقابل ، اگر قیمت ارزدیجیتال بیت کوین کش دوباره از خط روند کانال یا از خط گردن الگوی سر و شانه (neckline of the head-and-shoulders (H&S) pattern) برگردد و از میانگین های متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر بالا) صعود کند، یک جهش صعودی قیمت به 360 دلار امکان پذیر است. یک شکست مقاومت بالای 360 دلار می تواند قیمت آن را به 515.35 دلار سوق دهد. در حال حاضر ، ما وضعیت مناسبی برای ورود به معاملات در آن نمی یابیم.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین LTC

عدم موفقیت در شکست مقاومت میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA) احتمالاً باعث فروش بیشتر لایت کوین خواهد شد و ممکن است لایت کوین دوباره حمایت بحرانی را در 69.9227 دلار تجربه کند. هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر زیر) در حال کاهش هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده ی منفی قرار دارد که نشان می دهد مسیری که دارای حداقل مقاومت است ، به سمت نزولی است.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر
تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین LTC

اگر قیمت لایت کوین زیر 69.9227 دلار نزول کند ، می تواند تا حمایت بعدی در 58 دلار و پایین تر از آن در 49.3305 دلار سقوط کند ، که این همان سطح 78.6٪ فیبوناچی اصلاحی کل افزایش قیمت است. اگر قیمت این رمز ارز قاطعانه از سطوح فعلی برگردد و به بالای خط روند نزولی (downtrend line) صعود کند ، دیدگاه نزولی ما بی اعتبار می شود. چنین حرکتی نشانگر آغاز روند جدیدی خواهد بود. ما قبل از پیشنهاد معامله در آن ، منتظر شکل گیری موقعیت خرید جدید خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین BNB

باینانس کوین حمایت را در قیمت 24.1709 دلار در تاریخ 27 اوت با موفقیت تجربه کرد، اما نتوانست با قاطعیت از پس آن برآید. این نشان دهنده ی عدم تقاضا حتی در حمایت شدید است. اگر ظرف چند روز آینده از میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA) بالاتر نرود ، احتمال شکسته شدن حمایت افزایش می یابد. که این تمایلات را تغییر داده و نشانه ای برای تغییر روند خواهد بود. حمایت بعدی در روند نزولی ، در 18.30 دلار است.

تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین BNB
تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین BNB

چونکه هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر بالا) دارای شیب منفی هستند و شاخص قدرت نسبیِ آن (RSI) در محدوده ی منفی است، برتری با معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) است. با وجود این ، بازگشت قاطع قیمت به 24.1709 دلار نشانه برتری معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) خواهد بود. اگر قیمت باینانس کوین از میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) صعود کند ، احتمالاً قیمت باینانس کوین تا 32.50 دلار صعود خواهد کرد. ما موقعیت خریدی در سطح فعلی نمی یابیم ، از این رو ما در حال حاضر پیشنهاد معامله نمی دهیم.

تحلیل تکنیکال قیمت EOS

ارز دیجیتال EOS به تدریج در حال نزول به سمت حمایت بحرانی 3.30 دلاری است. روند نزولی میانگین های متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر زیر) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده ی منفی نشان می دهد که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) دست بالا را دارا هستند. اگر قیمت ارز دیجیتال EOS پایین تر از 3.30 دلار شکسته شود ، ما نزول بیشتر و سقوط قیمت تا 2.76 دلار را پیش بینی می کنیم.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر
تحلیل تکنیکال قیمت EOS

با این حال ، اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) دوباره از حمایت 3.30 دلاری دفاع کنند و قیمت ارزدیجیتال EOS با قاطعیت برگردد ، می تواند تا 4.8719 دلار صعود کند. معامله گران جسور (Aggressive traders) می توانند از این فرصت تجارت کوتاه مدت همانطور که در تحلیل قبلی ما (لینک) پیشنهاد شد استفاده کنند. با بررسی خط روند شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز متوجه می شویم که اگرچه که هنوز این شاخص در محدوده ی منفی قرار دارد ولی روند آن در حال تغییر به سمت مثبت و به نفع معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) بوده که یک نشانه مثبت است.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر (بیت کوین اس وی BSV)

بیت کوین اس وی معاملات خود را در یک رنج محدود (دامنه ی نوسانات کم قیمت) ادامه می دهد که تعادل بین خریداران و فروشندگان را نشان می دهد. اگر این رنج به سمت نزولی بشکند و معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) قیمت به زیر 136 دلار را نزول دهند ، افت قیمت تا روی حمایت بحرانی 107 دلاری محتمل است. اگر این حمایت نیز شکسته شود ، قیمت بیت کوین اس وی بسیار نزولی خواهد شد و می تواند تا 85.338 دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی BSV
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین اس وی BSV

برعکس ، اگر روند قیمت این رمزارز از سطوح فعلی تغییر کرده و بالاتر از میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) صعود کند، ما انتظار داریم موقعیت خرید را انتخاب کنید. سطح بعدی در روند صعودی مشاهده ی قیمت 188.69 دلار خواهد بود. که این می تواند فرصتی برای معامله گران کوتاه مدت باشد. ما صبر می کنیم تا قیمت بالاتر از میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) بسته شود (زمان هماهنگ جهانی UTC time) قبل از پیشنهاد انتخاب موقعیت خرید در آن.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر (استلار XLM)

محدوده ی نوسانات قیمت استلار از 15 اوت در محدوده ی کوچکی از 0.072545 تا 0.65 دلار در حال تثبیت قیمت است. این نشان می دهد که هر دو گروه معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) و معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در مورد هدایت جهت حرکت بعدی بی طرف هستند، از این رو شرط های بزرگی را نمی بندد. با این حال ، ما انتظار نداریم این بی طرفی و در نتیجه ی آن این ثبات قیمت ، برای مدت طولانی ادامه یابد. به زودی باید شاهد فرار قیمت از محدوده ی رنج باشیم.

تحلیل تکنیکال قیمت استلار XLM
تحلیل تکنیکال قیمت استلار XLM

شیب منفی میانگین های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده ی منفی نشان می دهد که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) دست بالا را دارند. اگر قیمت استلار شکسته شود و زیر قیمت 0.065 دلار بسته شود (زمان هماهنگ جهانی UTC time) ، روند نزولی از سر گرفته می شود. سطح بعدی برای مشاهده ی روند نزولی ، 0.05 دلار است.

برعکس ، اگر قیمت این رمزارز مقاومت 0.072545 دلاری را بشکند ، به احتمال زیاد خریدارانی را که در حاشیه انتظار قرار گرفته اند را جذب می کند و قیمت آن می تواند به سرعت تا 0.097795 دلار صعود کند. این می تواند یک فرصت خرید کم خطر را ایجاد کند از این رو ، معامله گران می توانند موقعیت خرید را در قیمت بسته شدن (زمان هماهنگ جهانی UTC time) بالاتر از 0.072545 دلار آغاز کنند و حد ضرر را در 0.065 دلار حفظ کنند.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر (مونرو XMR)

قیمت مونرو (XMR) به تدریج در حال نزول کردن به سمت خط روند مثلث متقارن است. این حرکت عدم علاقه به خریددر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) را نشان می دهد. هر دو میانگین متحرک دارای شیب منفی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) درمحدوده ی منفی است. این نشان می دهد که مسیری که دارای حداقل مقاومت است به سمت نزولی است. اگر قیمت مونرو به زیر 72 دلار نزول کند ، افت قیمت تا 60 دلار هم احتمال دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت مونرو XMR
تحلیل تکنیکال قیمت مونرو XMR

با این حال ، اگر معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در شکستن حمایت مثلث ناکام بمانند، معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) بهبود قیمت را انجام می دهند ، که مونرو قدرت خود را بالاتر از هر دو میانگین متحرک به دست می آورد. ما انتظار داریم که مونرو دوباره حرکت خود را برای شکست مقاومت مثلث متقارن از سر بگیرد. تا آن زمان ، ما پیشنهاد می کنیم که معامله گران در حاشیه بمانند.

تحليل تکنيکال ارزهاي ديجيتال برتر

نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید. اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5574

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *