تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر
تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر ، نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر

ارزهای دیجیتال می توانند ازپذیرش گسترده تری بهره مند شود و بسیاری بر این باورند که فیس بوک می تواند روند رسیدن به یک پایگاه کاربری حدود دو میلیارد نفر را سرعت ببخشد.

اما در حال حاضر پروژه‌ی لیبرا (Libra) فیس‌بوک، انتقادات شدیدی از سمت قانون‌گذاران، وزیران دارایی و بانک‌های مرکزی در سراسر جهان را متوجه خود ساخته است.

به گفته ی نلسون مینیر(Nelson Minier) مدیر فروش فرابورس صرافی ارزهای دیجیتال کراکن (Kraken) ، پیش از این بیت‌کوین در صف دارایی های پر ریسک (risky assets) قلمداد می شد.

اما در طی چند ماه گذشته عملکردی شبیه به یک اندوخته ی ایمن داشته است ، هرچند که هنوز ایمن قلمداد نمی شود.

نلسون مینیر (Nelson Minier) گفت که وضعیت فعلی صنعت ارزهای دیجیتال، با همه نوآوری ها و مبادلات آن ، شبیه به وضعیت وال استریت در هنگام شروع فعالیت آن است.

مارکوس سوانپوئل (Marcus Swanepoel) ، مدیرعامل صرافی ارزدیجیتال لونو (Luno) ، گفت که مدیران پورتفولیو (سبد سهام) باید مقداری ارزهای رمزپایه را در نظر بگیرند زیرا بازده نجومی بسیار فراتر از ریسک های آن است.

بنابراین ، آیا زمان خوبی برای خرید است؟ بگذارید نمودارها را تحلیل کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین BTC

قیمت بیت کوین (BTC) هنوز هم در داخل مثلث متقارن در نوسان است.

هر دو میانگین متحرک مسطح شده اند (flattened out) و شاخص قدرت نسبیِ آن (RSI) کمی زیر 50 درصد است (موضوعی که نشان دهنده‌ی توازن میان فروشندگان و خریداران است) که نشان دهنده ی یک ثبات قیمت در کوتاه مدت است.

مثلث متقارن معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه دهنده (الگوهای ادامه دهنده نشان دهنده این موضوع هستند که روندهای خنثی در طی فعالیت های قیمت، چیزی جز یک توقف مقطعی قیمت نمی باشند و پس از آن روند دوباره در همان جهت قبلی خود به حرکت ادامه خواهد داد.) عمل می کند ، از این رو ، احتمال می دهیم در ادامه شاهد شکستن خط روند نزولی مثلث و ادامه ی روند صعودی باشیم و به دنبال یک نقطه ورود خوب هستیم.

شکستن مقاومت مثلث متقارن اولین علامت از سرگیری روند صعودی خواهد بود.

بنابراین ، معامله گران می توانند موقعیتهای خرید را همانطور که در تحلیل قبلی (لینک) پیشنهاد شده است ، آغاز کنند.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین BTC

با این حال ، هیچ چیزی در تجارت قطعی نیست زیرا ، در بعضی مواقع ، مثلث متقارن به عنوان یک الگوی معکوس عمل می کند. شکسته شدن حمایت در زیر مثلث و پشتیبانی 9.080 دلاری می تواند قیمت بیت کوین را تا 7،451.63 دلار پایین بکشاند. با توجه به این عدم قطعیت در نمودار و همچنین در حالی که قیمت زیر هر دو میانگین متحرک است ، ما به معامله گران توصیه نمی کنیم در سطح فعلی اقدام به خرید کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم ETH

قیمت اتریوم ( ETH ) بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) و 174.461 دلار به نوعی گیر کرده است. هر دو میانگین متحرک در حال کاهش هستند و شاخص قدرت نسبیِ آن (RSI) در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) بازار را در اختیار دارند. گرچه قیمت از حمایت بحرانی 192.945 دلاری در 14 اوت شکسته شد ، ولی معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) نتوانسته اند آن را تا سطح حمایت بعدی با قیمت 150 دلار پایین ببرند.

این نشون میده برخی توسط سرمایه گذاران در حال گیلاس چیدن در سطوح پایین ترهستند. هنگامی که قیمت پس از شکستن یک حمایت مهم (breaking down of an important support) ، روند نزولی (downside) را دنبال نکرد ، تمایل به جهت گیری معکوس دارد و در جهت مخالف حرکت می کند زیرا معامله گران کوتاه مدت (short-term traders) می توانند از تجارت ضد روند (counter-trend trade) سود ببرند.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر
تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم ETH

یک شکست مقاومت و قیمت بسته شدن (زمان هماهنگ جهانی UTC time) بالای میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) میتونه سریعأ منجر به بالا بردن قیمت تا 235.70 دلار بشود. اگرچه در میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(50day SMA) مقاومت جزئی وجود دارد ، اما ما انتظار داریم که از آن عبور کند. از این رو ، معامله گران جسور می توانند وارد موقعیت خرید بشوند همانطور که در تحلیل قبلی ما (لینک) پیشنهاد شد. با این حال ، این یک تجارت پر مخاطره است زیرا روند حرکت همچنان رو به پایین است ، از این رو ، حجم سرمایه گذاری را در حد 50٪ معمول نگه دارید.

تجزیه و تحلیل قیمت ریپل XRP

اگرچه قیمت ریپل به میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) رسید ، اما نتوانست از آن عبور کند. این ارز دیجیتال از زمان سقوط قیمت در تاریخ 27 ژوئن تا کنون نتوانسته از میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) صعود کند. این نشان می دهد که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) از میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) دفاع می کنند.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر
تجزیه و تحلیل قیمت ریپل XRP

با این حال ، عدم موفقیت معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در شکستن قیمت به زیر 0.24508 دلار نشان می دهد که سطوح پایین تر قیمت ، خریداران را به خود جلب می کند. اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) بتوانند قیمت را به بالای میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) را هل بدهند ، این نشانگر پایان روند نزولی خواهد بود. اگرچه در میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(50day SMA) مقاومت جزئی وجود دارد ، اما ما انتظار داریم که از آن عبور کند. هدف اول در صورت صعود 0.34229 دلار است. معامله گران جسور می توانند موقعیت خرید را آغاز کنند همانطور که در تحلیل قبلی ما (لینک) پیشنهاد شده است.

اگر قیمت XRP از سطوح فعلی نزول کرده و به زیر قیمت 0.24508 دلار برود نشانگر شروع روند نزولی جدید است. که در این صورت سطح بعدی که در روند نزولی شاهد خواهیم بود ، 0.19 دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین کش BCH

نوسانات موجود در قیمت بیت کوین کش کاهش یافته و قیمت بین خط روند کانال و میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) گیر کرده است. یک شکست مقاومت میانگین های متحرک میتونه قیمت را به 360 دلار سوق بدهد ، که این (360 دلار) یک مقاومت اساسی است. که در صورت عبور از این سطح انتظار می رود قیمت به سرعت بالا برود . از این رو ، ما موقعیت های خرید را در یک شکست مقاومت و قیمت بسته شدن (زمان هماهنگ جهانی UTC time) بالای 360 دلار پیشنهاد میکنیم.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر روز
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین کش BCH

اگر بیت کوین کش به زیر خط روند کانال صعودی (trendline of the ascending channel) بشکند ، می تواند به خط گردن الگوی بزرگ سر و شانه (neckline of H&S pattern) نزول کند. یک شکست حمایت و قیمت بسته شدن (زمان هماهنگ جهانی UTC time) در زیر خط گردن الگوی خرسی را تکمیل میکند که این بسیار منفی خواهد بود. سطح بعدی برای در روند نزولی 166.98 دلار و پایین تر از آن 105 دلار است.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین LTC

قیمت لایت کوین برای چند روز گذشته بالاتر از 69.9227 دلار نگه داشته شده است ، اما نتوانسته است به افزایش قابل توجهی برسد. این تعادل بین خریداران و فروشندگان را نشان می دهد زیرا هیچ یک از طرفین هیچ برتری را نسبت به هم نشان نمی دهند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین LTC تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر
تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین LTC

اگر قیمت پایین تر از 69.9227 دلار برسد ، این تعادل به نفع معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) متمایل خواهد شد. حمایت بعدی در صورت نزول قیمت 58 دلار است. برعکس ، شکستن مقاومت میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) اولین نشانه ی بازگشت سرمایه گذاران به بازی است.

با این حال ، از آنجا که لایت کوین دو بار از خط روند نزولی (downtrend line) پایین رفته است ، قبل از اینکه دیدگاهمان مثبت شود ، بیشتر منتظر خواهیم ماند. بالاتر از خط روند نزولی (downtrend line) ، اولین هدف مشاهده ی قیمت 105.676 دلار است. شکست این مقاومت نشانگر از سرگیری روند صعودی خواهد بود.

تجزیه و تحلیل قیمت بایننس کوین BNB

باینانس کوین در تلاش است تا حمایت خود را در 26.202 دلار حفظ کند. این یک نشانه منفی است زیرا عدم علاقه به خرید در سطح فعلی را نشان می دهد. اگر قیمت این رمزارز به زیر 26.202 دلار نزول کند ، می تواند تا 24.1709 دلار کاهش یابد. که این سطح ، یک سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا در صورت ترک خوردن ، این ارزدیجیتال می تواند منفی شود و تا 18.30 دلار کاهش یابد.

تجزیه و تحلیل قیمت بایننس کوین BNB
تجزیه و تحلیل قیمت بایننس کوین BNB

هر دو میانگین متحرک به تدریج در حال پایین رفتن هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر نقطه میانی (زیر 50 درصد) است ، که نشان می دهد معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) دست بالا را دارند.

در صورتی که باینانس کوین سطوح فعلی یا قیمت 24.1709 دلار را پشت سر بگذارد و مقاومت میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(50day SMA) را بشکند ، دیدگاه منفی ما بی اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی نشانگر بازگشت خریداران خواهد بود. قبل از اینکه نظرمان مثبت شود صبر می کنیم تا قیمت بالای میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(50day SMA) صعود کند. تا آن زمان ، دیدگاه ما بر روی این رمزارز خنثی خواهد بود.

تجزیه و تحلیل قیمت ای او اس EOS

ای او اس در حال حاضر در یک بازه محدود (با استفاده از این سیستم، معامله گر تلاش می کند در حد بالای کانال و در محل مقاومت خط روند، فروش و در حد پایین کانال، در محل حمایت خط روند، خرید کند range-bound ) با تعصب منفی ( متمایل به سمت محرک منفی with a negative bias) در نوسان است. معاملات این رمزارز در زیر هر دو میانگین متحرک که شیب رو به پایین دارند در حال انجام است. و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه منفی (زیر 50 درصد) است ، این نشان می دهد که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) دست بالا را دارند. اگر حمایت بحرانی 3.30 دلاری شکسته شود روند نزولی از سر گرفته خواهد شد.با این حال ، معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) از 16 جولای نتوانسته اند حمایت 3.30 دلاری را بشکنند ، این نشان می دهد که تمایل به فروش در سطوح پایین تر از بین می رود.

تجزیه و تحلیل قیمت ای او اس EOS
تجزیه و تحلیل قیمت ای او اس EOS

اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) بتوانند قیمت را به بالای میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) فشار دهند ، ممکن است معامله گرانی که در انتظار تغییر روند هستند را جذب کنند. بالاتر از میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA)، یک مقاومت جزئی در میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(50day SMA) وجود دارد، که در بالای آن ای او اس (EOS) می تواند تا 4.8719 دلار بالا برود. معامله گران جسور می توانند با قیمت نزدیک قیمت بسته شدن (زمان هماهنگ جهانی) بالاتر از میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) خرید کنند و حد ضرر ( در تمام مراحل معاملات شما صد در صد نیازمند به دانستن حداکثر ضرر احتمالی هستید و لازم است که به صورت دستی یا اتوماتیک آنرا اعمال کنید stop loss) را روی 3.20 دلار تعیین کنند. این یک معامله (تجارت) در انتظار تغییر روند است ، از این رو ، حجم سرمایه گذاری (position size) را در حد 50 درصد معمول نگه دارید.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر ( بیت کوین اس وی BSV )

بیت کوین اس وی طی 5 روز گذشته در بازه ی محدودی معامله شده است. انقباض در نوسانات بازار معمولاً در ادامه به انبساط منجر می شود که می تواند یک فرصت سریع تجارت کوتاه مدت را فراهم کند. ما قبل از توصیه به تجارت در آن صبر می کنیم تا قیمت با شکستن هر دو میانگین متحرک یک حرکت قاطع صعودی داشته باشد. در مقیاس بالاتر از میانگین های متحرک ، یک افزایش قیمت به 188.69 دلار محتمل است.

تجزیه و تحلیل قیمت بيت کوين اس وي BSV
تجزیه و تحلیل قیمت بيت کوين اس وي BSV

با این وجود ، اگر رنج بازار به سمت نزولی سوق پیدا کند و قیمت 123.67 دلار شکسته شود ، افت قیمت تا حمایت بحرانی 107 دلار محتمل است. شکست این حمایت اثر منفی شدیدی خواهد داشت که می تواند قیمت را تا 85.338 دلار کاهش دهد. با وجود هر دو میانگین متحرک با شیب رو به پایین و شاخص قدرت نسبی (RSI) پایین تر از 50 ، در حال حاضر برتری با معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) است.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر ( مونرو XMR )

نوسانات قیمت مونرو (XMR) در حال حاضر در یک بازه ی محدود (با استفاده از این سیستم، معامله گر تلاش می کند در حد بالای کانال و در محل مقاومت خط روند، فروش و در حد پایین کانال، در محل حمایت خط روند، خرید کند range-bound ) است. اگر قیمت مقاومت این رنج را بشکند ، حرکت صعودی خود را از سر می گیرد ، در حالی که شکست حمایت رنج روند نزولی جدیدی را آغاز می کند. بهتر است بعد از اینکه قیمت حرکت قاطعی در خروج از این رنج انجام داد وارد معاملات شوید زیرا حرکت قیمت در داخل رنج می تواند فرار باشد و ماندگاری آن در رنج قابل اعتماد نیست.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر ، تجزیه و تحلیل قیمت مونرو XMR
تجزیه و تحلیل قیمت مونرو XMR

شکست مقاومت هر دو میانگین متحرک اولین نشانه ای است که معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) دوباره در حال فعالیت هستند. با این وجود ، مونرو روند صعودی خود را با یک شکست مقاومت و از قیمت بسته شدن (زمان هماهنگ جهانی) بالاتر از 98.2939 دلار از سر خواهد گرفت. برعکس ، اگر معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) مونرو را به زیر 72 دلار را فرو ببرند ، افت قیمت تا 60 دلار محتمل است. در حال حاضر، معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) از برتری جزئی برخوردار هستند و نمودار بیانگر یک تجارت با نسبت خوب سود به زیان (risk-to-reward) نیست ، از این رو ، ما پیشنهاد می کنیم که معامله گران فعلا در حاشیه بمانند.

تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر ( استلار XLM )

استلار در یک روند نزولی است و قیمت آن پایین تر از میانگین های متحرک با شیب منفی ، در حال نزول است. این نشان می دهد که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) دست بالا را دارند. معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) تلاش کردند تا قیمت را بالاتر از میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (20day EMA) و مقاومت افقی 0.072545 دلاری در 25 آگوست به سمت بالا فشار دهند ، اما شکست خوردند.

تجزیه و تحلیل قیمت استلار XLM ، تجزیه تحلیل قیمت رمز ارز های برتر
تجزیه و تحلیل قیمت استلار XLM

نکته مثبت این است که قیمت از مقاومت فوقانی به شدت کاهش نیافته است و این نشان می دهد که فروشندگان خسته شده اند. معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) یک تلاش دیگر برای بالا بردن قیمت به بالای مقاومت بالایی خواهند کرد. در صورت موفقیت ، حرکت به میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(50day SMA) و بالاتر از آن به 0.097795 دلار محتمل است. بنابراین ، خرید توصیه شده در تحلیل قبلی (لینک) را حفظ می کنیم. این یک تجارت ضد روند (counter-trend) است ، از این رو ، فقط باید توسط معامله گران جسور (aggressive traders) انجام شود.

برخلاف تصور ما ، اگر مونرو نتواند مقاومت بالایی را بشکند ، می تواند قیمت را به سمت 0.065435 دلار نزول کند. اگر استلار به کف سالیانه ی جدید سقوط کند، این رمزارز روند نزولی خود را از سر خواهد گرفت.

نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5495

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *