تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر

تحليل ارزهاي ديجيتال 23/08: BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, BNB, EOS, BSV, XMR, XLM

تحليل ارزهاي ديجيتال ، نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

تحليل ارزهاي ديجيتال

سرمایه گذاران نهادی افراد حرفه‌ای هستند که سالها تجربه‌ اندوخته اند اما در شناخت و به رسمیت شناختن رمز ارزها، که ترند ( گرایش ) جدید عصر دیجیتال است، به کندی عمل می‌کنند. اما، به گفته تایلر وینکلووس ( Tyler Winklevoss ) تاجران خرد یا به عبارت دیگر تاجران تازه‌کار خیلی زود سراغ رمز ارزها رفته‌اند و به سودهای کلان رسیده اند. کامرون وینکلووس ( Cameron Winklevoss ) ، برادر دو قلوی تایلر ( Tyler ) ، می گوید بیت‌کوین مشابه طلاست و سرمایه گذاری روی آن نوعی سپرده گذاری پول برای آینده است و تاجری که از همین امروز برایش سرمایه گذاری نکند، این سپرده را از دست خواهد داد.

پیتر شیف ( Peter Schiff ) اما نظر دیگری دارد. وی در گفتگویی که این اواخر داشته، گفته است که قیمت طلا در نهایت به 5000 دلار خواهد رسید، اما قیمت بیت‌کوین هرگز به 50,000 دلار نخواهد رسید. این نشان می‌دهد که بسیاری از سرمایه گذاران سنتی هنوز به قیمت واقعی گروه دارایی نوظهور پی نبرده اند.

آیا تاجران ( تریدرها ) باید همچنان احتیاط پیشه کنند یا باید برای خرید از جریان فعلی استفاده کنند؟ با اینکه معمولا در تحلیل محافظه کار بوده‌ایم، برای پاسخ به این پرسش دیدگاهمان را کمی متعادل کردیم  تا جایی که خرید و فروش کوتاه مدت را هم در لیست پیشنهادهایمان قرار دادیم که می تواند مورد توجه تریدرهای جسور باشد. این نوع خرید و فروش می تواند یکی از گزینه های تاجران جسور باشد چرا که این قبیل پیشنهادات اهداف اقتصادی بزرگی ندارند و از روش‌های معمول پرخطرتر هستند و در نتیجه به سرمایه گذاران بلند‌مدت یا میان‌مدت با ریسک پذیری پایین توصیه نمی شوند. 

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین BTC

 همانطور که در تصویر زیر ملاحظه میکنید در مشاهده ی خط روند قیمت بیت‌کوین در طی چند هفته‌ی گذشته شاهد یک سری کف های بلند تر ( higher lows ) هستیم که نشانه خوبی است. این نشان می‌دهد که سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) منتظر سقوط قیمت به حمایت های قوی ( strong supports ) برای خرید نمی‌مانند اما در هر نوبت مقدار اندکی خرید بیشتری انجام داده‌اند. در نتیجه شاهد شکل گیری یک الگوی مثلث متقارن ( symmetrical triangle ) در نمودار هستیم.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین BTC

در این مرحله، سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) می کوشند قیمت را به سطح خط روند نزولی مثلث ( downtrend line of the triangle ) نزدیک کنند. در صورت موفقیت سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) و شکست مقاومت این سطح ، شاهد از سرگیری روند صعودی خواهیم بود. از این رو، معامله گران ( تریدرها ) می توانند همزمان با شکستن مقاومت این سطح و بسته شدن قیمت بیت کوین در زمان هماهنگ جهانی (UTC time) در قیمتی بالاتر از مثلث ( triangle ) با در نظر گرفتن قیمت 9000 دلار برای توقف ضرر ( with a stop loss of $9,000 ) ، اقدام به خرید کنند . هدف این الگوی 17,233.92  دلار است( قله ی مورد نظر در اوج گرفتن قیمت ). این صعود قیمت ممکن است در 13973.50 دلار با مقاومت مواجه شود، اما انتظار داریم که این صعود قیمت از این مقاومت عبور کند .

اگر قیمت بیت‌کوین از میانگین‌های متحرک یا از خطِ روند نزولیِ مثلثِ متقارن ( downtrend line of the triangle ) پایین‌ بیاید و به پایین‌تر از قیمت 9080 دلار سقوط کند، دیدگاه صعودی ما نامعتبر خواهد شد. چنین حرکتی نشان دهنده‌ی فروش در سطوح بالاتر ( فروش بیشتر ) خواهد بود. در صورت ادامه روند نزولی سطح بعدی که مشاهده میکنیم ، قیمت7451.63  دلار است. میانگین‌های متحرک ، هر دو تا حدودی ثابت هستند و شاخص قدرت نسبیِ آن (RSI) کمی کمتر از 50 است؛ موضوعی که نشان دهنده‌ی توازن میان فروشندگان و خریداران است. بنابراین خرید در این سطح را توصیه نمی کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم ETH

 قیمت اتریوم (ETH) مقاومت خط روند نزولی ( downtrend line ) را شکسته است و از آن عبور کرده. این موضوع نشان می دهد که فشار فروش در کوتاه مدت کاهش یافته است. در این وضعیت سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) برای بهبود ( افزایش ) قیمت تلاش خواهند کرد، که این حرکت در یک شکست مقاومت و بسته شدن قیمت در زمان هماهنگ جهانی (UTC time) بالاتر از میانگین متحرک نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) شتاب می گیرد.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم ETH

معامله گران جسور ( Aggressive traders ) می توانند همزمان با شکست مقاومت و بسته شدن قیمت در زمان هماهنگ جهانی (UTC time) بالاتر از میانگین متحرک نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) اقدام به خرید این رمز ارز نموده و برای محافظت قیمت 174 دلار را برای توقف ضرر ( stop loss of $174 ) در نظر بگیرند. قله ی مورد انتظار برای این صعود قیمت ، مشاهده ی صعود قیمت اتریوم به قیمت 235.70 دلار است. در میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) یک مقاومت جزیی وجود دارد، اما پیش بینی می کنیم از آن عبور کند. این یک تجارت ضد روند ( counter-trend ) است ، از این رو، حجم سرمایه گذاری که انجام میدهید باید 50 درصد حجم معمولتان باشد .

چنانچه قیمت اتر نتواند از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) بالاتر برود و به پایین سقوط کند، پایین ترین نرخ های اخیر را دوباره شاهد خواهیم بود. شکست حمایت 174.461 دلاری روند نزولی را تمدید کرده و افت قیمت تا 150 دلار دور از انتظار نخواهد بود.

تجزیه و تحلیل قیمت ریپل XRP

هنگامی که مقاومت سطح بحرانی نتواند تغییر کند نشان دهنده نبود فروشنده در سطوح پایین‌تر قیمت است. این موضوع به افزایش احتمال عقب نشینی و خلع سلاح سرمایه گذاران بد بین ( خرس ها bears ) می انجامد که انتظار پایین آمدن قیمت این ارز دیجیتال را داشته اند. عدم موفقیت سرمایه گذاران بد بین ( خرس ها bears ) در شکستن حمایت 0.27795 دلاری و کاهش قیمت تا سطح حمایت 0.24508 دلاری ، یک نشانه ی مثبت و صعودی است . این که خریداران بتوانند قیمت ریپل را از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) بالاتر ببرند نشانه قدرتمندی بیشتر است.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت ریپل XRP

تریدرهای جسور ( Aggressive traders ) می توانند با بسته شدن قیمت در زمان هماهنگ جهانی (UTC time) بالاتر از میانگین متحرک نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) اقدام به خرید این رمز ارز نموده و برای محافظت قیمت 0.24 دلار را برای توقف ضرر ( stop loss of $0.24 ) در نظر بگیرند. اگر قیمت بالای 0.27795 دلار حمایت شود ، دوباره وارد محدوده می شود . انتظار داریم که این رقم در میان مدت به تدریج به 0.45 دلار افزایش یابد. با این حال، در سطح کنونی، این یک تجارت ضد روند ( counter-trend trade ) خواهد بود، بنابراین به تریدرها توصیه می کنیم که حجم سرمایه گذاری که انجام میدهید باید 50 درصد حجم معمولتان باشد .

در روند صعودی، احتمال دارد مقاومت جزئی در میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) وجود داشته باشد، اما انتظار داریم که از آن عبور کند. هدف کوتاه مدت در روند صعودی 0.34229 دلار است. بر خلاف این فرض ما ، اگر روند قیمت ریپل در میانگین متحرک نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) تغییر جهت دهد و به پایین تر از کف سالانه سقوط کند. در این حالت افت قیمت تا 0.19 دلار مورد انتظار است. 

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین کش BCH

در دو روز گذشته سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) توانسته اند با موفقیت از خط روند کانال صعودی ( trendline of the ascending channel ) محافظت کنند، اما نتوانسته اند قیمت را از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) بالاتر ببرند. قیمت بیت‌کوین کش (BCH) بین خط روند کانال ( trendline of the channel ) و میانگین های متحرک باقی مانده است.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین کش BCH

رد شدن از میانگین‌های متحرک می تواند قیمت این ارز دیجیتال را به 360 دلار برساند. که انتظار داریم قیمت بیت کوین کش بالاتر از آن برسد. برعکس ، در روند نزولی ، اگر سرمایه گذاران بد بین ( خرس ها Bears ) قیمت را به زیر خط گردن در الگوی سر و شانه ( neckline of the (H&S) pattern ) بشکنند ، خط روند نزولی خواهد شد. حمایت بعدی در روند نزولی 166.98 دلار و در زیر آن سقوط به 105 دلار امکان پذیر است. توصیه ما این است که خریداران پیش از انتخاب موقعیت خرید ( لانگ پوزیشن long positions ) صبر کنند قیمت از 360 دلار فراتر برود.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین LTC

خرید زمانی که قیمت زیر میانگین های متحرک با شیب پایین باشد ممکن است خیلی زود به ضرر منتهی شود زیرا پیش بینی پایین در روند نزولی دشوار است. گرچه قیمت لایت‌کوین (LTC) در چند روز گذشته حمایت 69.9227 دلار را نگه داشته است، با این حال عدم بازگشت سریع نشان دهنده ی تردید خریداران است.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین LTC

در صورتی که ظرف سه ، چهار روز آینده قیمت لایت کوین بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) نرسد، احتمال کاهش قیمت به پایین تر از69.9227 دلار افزایش می یابد. اگر این حمایت بشکند این کاهش قیمت میتواند قیمت را تا 58 دلار نیز کاهش بدهد . اما، بالاتر رفتن قیمت از خط روند نزولی ( downtrend line ) اولین نشانه تغییر روند است. تا آن زمان به تریدرها توصیه می‌کنیم که جوانب احتیاط را رعایت کنند. 

تجزیه و تحلیل قیمت بایننس کوین BNB

قیمت بایننس‌کوین در دو روز گذشته توانسته حمایت 26.202 دلار را حفظ کند. با این حال، نبود افزایش چشمگیر نشان می دهد که سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) در سطوح فعلی خرید جسورانه انجام نمی دهند. شکستن حمایت 26.202 دلاری می تواند به سقوط تا حمایت 24.1709 دلاری منجر شود که حمایت مهمی است. در صورتی که از این سطح عبور شود، روند منفی خواهد شد.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت بایننس کوین BNB

اما اگر بایننس کوین بتواند به زودی از سطوح فعلی به بالا برگردد ، مقاومت اصلی که باید مورد توجه قرار گیرد مقدار میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) است، چرا که سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) در چند هفته گذشته نتوانسته اند به چنین سطحی برسند.  شکستن مقاومت و بسته شدن قیمت بالای میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) در زمان هماهنگ جهانی (UTC time frame) نشان دهنده احتمال شروع دوباره یک روند صعودی است. احتمال دارد بایننس کوین در 32.50 دلار یک مقاومت جزیی را تجربه کند و از آن عبور کند . تریدر ها بهتر است صبر کنند تا قیمت به بالای میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) برسد قبل از انتخاب موقعیت خرید ( لانگ پوزیشن long positions ) با توقف ضرر در 26 دلار ( with a stop loss of $26 ) .

تجزیه و تحلیل قیمت ای او اس EOS

ای او اس EOS در 21 ام آگوست دوباره توانست حمایت 3.30 دلاری را حفظ کند. این سومین بار از تاریخ 16 جولای است که این حمایت حفظ میشود. این نشان میدهد که باید مراقب باشید. اگر سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) اکنون بتوانند قیمت را به مقادیر بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) برسانند، احتمال اوج گرفتن قیمت تا 4.8719 افزایش خواهد یافت.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت ای او اس EOS

با این وجود اگر سرمایه گذاران بد بین (خرس ها bears ) از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) دفاع کنند و قیمت EOS دوباره به 3.30 دلار کاهش یابد، احتمال یک سقوط ناگهانی قیمت ( breakdown ) افزایش می یابد. بازگشت های ضعیف صعودی از سطح حمایت جدی و تکرار مجدد از سطح حمایت در مدت زمان کوتاه ، عدم تقاضا را نشان می دهد. پایین تر از 3.30 دلار ، سطح حمایت بعدی 2.69 دلار و پایین تر از آن 2.18 دلار است. در حال حاضر نسبت به خرید این ارز دیجیتال دیدگاهی خنثی داریم.

تحليل ارزهاي ديجيتال ( بیت کوین اس وی BSV )

قیمت بیت‌کوینِ اس وی ( BSV ) در چند روز گذشته بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) و 130 دلار در نوسان بوده است. این بازه کوچک بعید است دوام چندانی داشته باشد. خیلی زود شاهد افزایش نوسانات خواهیم بود. چنانچه قیمت از خط نزولی ( downtrend line ) و میانگین متحرک ساده 50 روزه ( 50day SMA ) فراتر برود، یک اوج گیری سریع به 188.69  دلار مورد انتظار خواهد بود. در صورتی که قیمت بالاتر از خط نزولی نگه داشته شود، پیشنهاد ما سرمایه گذاری در کوتاه مدت ( short-term trade ) خواهد بود.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین اس وی BSV

با این حال، چنانچه قیمت از 123.67 دلار پایین تر بیاید، BSV می تواند تا 107 دلار سقوط کند. این یک حمایت بحرانی است که باید در روند نزولی مد نظر داشت. اگر این حمایت بشکند ، روند منفی خواهد شد. مادامی که قیمت پایین تر از خط نزولی ( downtrend line ) است، فرصت خرید نخواهیم داشت چرا که در این حالت سرمایه گذاران بد بین ( خرس ها bears ) دست بالا را دارند. ما منتظر تغییر روند قبل از توصیه به انتخاب موقعیت خرید ( لانگ پوزیشن long positions ) هستیم.

تحليل ارزهاي ديجيتال ( مونرو XMR )

قیمت مونرو (XMR) همچنان در محدوده 98.2939 تا 72 دلار در نوسان است. عملکرد قیمت در داخل محدوده معمولاً دشوار و فرار است. از این رو بهترین گزینه این است که اقدام به تعیین یک موقعیت خرید ( لانگ پوزیشن long positions ) روی یک شکست مقاومتی در محدوده نمایید یا صبر کنید تا قیمت آن در حمایت از خرید اصلاح شود.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت مونرو XMR

مونرو یک مثلث متقارن ( symmetrical triangle ) را شکل داده است که پس از شکست مقاومتی یا شکست حمایتی حرکتی قاطع خواهد داشت. یک شکست مقاومت از مثلث می تواند فرصتی برای خرید با هدف نهایی 120 دلار ارائه دهد ، و شکست حمایت مثلث می تواند منجر به سقوط به 60 دلار و پایین تر شود. در حال حاضر هیچ سکوی خرید ایمنی وجود ندارد و به تریدرها توصیه می کنیم محتاط باشند.

تحليل ارزهاي ديجيتال ( استلار XLM )

تغییرات قیمت استلار (XLM) در بازه ی محدود 0.072545 دلار تا 0.065 دلار محدود شده است. در حالی که سرمایه گذاران خوش بین ( گاوها bulls ) از قیمت در مرز پایین این محدوده دفاع میکنند ، سرمایه گذاران بد بین ( خرس ها bears ) از قیمت در مرز بالایی این محدوده دفاع میکنند. پس از شکست حمایت عمده اگر قیمت به سمت روند نزولی سوق پیدا نکند فرصتی برای خرید ارائه می دهد زیرا این امر نشان دهنده عدم تمایل به فروش در سطوح پایین تر است.

تحليل ارزهاي ديجيتال
تجزیه و تحلیل قیمت استلار XLM

یک شکست مقاومت و بسته شدن قیمت استلار در زمان هماهنگ جهانی (UTC time) در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) اولین علامت این است که بازار ها سطوح قیمتی پایین تر را رد کرده اند چرا که قیمت استلار از زمان شکسته شدن حمایت در تاریخ 25 ژوئن هنوز بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) در زمان هماهنگ جهانی (UTC time) بسته نشده است .

بنابراین ، تریدرهای جسور در زمان بسته شدن قیمت استلار در زمان هماهنگ جهانی (UTC time) در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) می توانند اقدام به خرید کنند با توقف ضرر در 0.065 دلار ( stop loss at $0.065 ). این یک تجارت ضد روند ( counter-trend trade ) خواهد بود، بنابراین به تریدرها توصیه می کنیم که حجم سرمایه گذاری که انجام میدهید باید 50 درصد حجم معمولتان باشد. اولین هدف در روند صعودی رسیدن به میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) و بالاتر از آن 0.097795 دلار خواهد بود.

در مقابل ، اگر قیمت استلار زیر 0.065 دلار شکسته شود ، روند نزولی خود را از سر می گیرد که می تواند تا 0.05 دلار کاهش یابد.

نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5374

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *