تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر 21/08: BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, BNB, EOS, BSV, XMR, XLM

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر ، نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر

از آنجایی که ارزش کلی بازارِ ارزهای دیجیتال تا نزدیک به قیمتِ 260 میلیارد دلار کاهش داشته است، بازارهای ارزهای رمزینه تحت فشار قرار گرفته‌اند. وزیر امور خارجه‌‌ ایالات متحده، «مایک پمپئو»، اعتقاد دارد که «بیت‌کوین» نیز می‌بایست مانند سایر معاملاتِ تجاری تنظیم شود؛ چون که قابلیت انجامِ معاملاتِ بی‌نام با بیت‌کوین می‌تواند در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری و انجام تراکنش های گروه‌های تروریستی استفاده شود. این امر نشان دهنده‌ی بینشِ کوته نظرانه‌ی دولت‌ها نسبت به رمز ارزها ست.

اما سازمان‌ها مشتاقانه در حال خرید بیت کوین هستند. «نلسون مینیر»، رئیس معاملاتِ فرابورس در پلتفرمِ رمزارزِ عمده‌ی «کِراکِن»، گفته که از سالِ 2018، معاملاتِ فرابورسی 20 برابر افزایش داشته‌اند؛ که این امر نشانه‌ای صعودی است. «آنتونی پامپلیانو»، موسسِ مشترکِ شرکت «مورگان کِریک دیجیتال اَسِتس»، انتظار دارد که بیت‌کوین راهش را به درون‌ سبد سهامِ همه‌ی سرمایه‌گذاران سازمانی باز کند.

در روزهای گذشته، خیلی از تحلیلگران این نکته را برجسته کرده‌اند که بیت‌کوین در صورت بروز یک بحران، بعنوان پناهگاه امنی عمل خواهد کرد. اما «اسپنسر بوگارت»، شریک ضامن در شرکت «بلاک‌چین کَپیتال»، باور دارد که بیت‌کوین در زمانِ کاهش ارزش پول، ارزِ موفقی خواهد بود اما در زمانِ بحران نقدینگی، با مشکل روبه‌رو خواهد شد. آیا معامله‌گران می‌بایست با نزول فعلیِ‌ قیمت‌های بیت‌کوین و سایر رمزارزهای جایگزین، الآن آن‌ها را بخرند یا منتظر سطوحِ پایین‌ترِ قیمت باشند؟ بیاید جدول‌ها را تحلیل کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین BTC

میانگین‌های متحرکِ بیت‌کوین ، که نزدیک به یکدگیر هستند و تثبیت‌ شده‌اند، مسیری نزولی را داشته‌اند. شاخص قدرت نسبیِ آن دوباره به منطقه‌ی منفی برگشته‌ است. این امر نشان دهنده‌ی توازنی میان فروشندگان و خریداران است.

اگر این تثبیت ادامه یابد، دلالان (گاوها) می‌بایست از حمایت بحرانیِ 9080 دلاری دفاع کنند؛ چون اگر این حمایت بشکند، بیت‌ کوین ممکن است که به قیمتِ 7451 دلار و 63 سنت نزول پیدا می‌کند. فروپاشیِ قیمت باعثِ شوکه شدنِ بسیاری از دلالان (گاوها) خواهد شد و تمایلات را کاهش خواهد داد. برعکسِ آن، اگر بیت کوین از قیمتِ 9080 دلار با قدرت به ارزش قبلی برگردد، این اتفاق می‌تواند فرصتِ خرید خوبی باشد؛ چون که نسبتِ خطر به پاداشِ جذابی را ارائه خواهد کرد. ما به معامله‌گران ( تریدر ها ) توصیه می‌کنیم که قبل از اینکه وارد سرمایه گذاری بلند مدتی شوند، صبر کنند تا بیت کوین با قدرت از قیمتِ 9080 دلار به ارزشِ قبلی برگردد. سرمایه گذاری فعلی را میتوان با توقفِ ضرر در قیمتِ 8900 دلار، محافظت کرد. اما اگر این بازگشتِ ارزش ضعیف باشد، از سرمایه گذاری های بلند مدت می‌بایست اجتناب شود چون که این امر نشان دهنده‌ی فقدانِ گرایش به خرید است؛ موضوعی که درنهایت شاید منجر به نزول به سطوح پایین‌ترِ قیمت شود. ما می‌بایست شاهد حرکتی قاطع طی چند روز آینده باشیم.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم ETH

اتریوم در 20 آگوست از میانگین متحرک نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) نزول کرد؛ که این موضوع یک نشانه‌ی منفی است. خرس‌ها (کسانی که سهام خود را به امید اینکه در آینده با قیمت پایین‌تری آن‌ها را بخرند، می‌فروشند)، حالا سعی در پایین‌ آوردن قیمت به قیمتی کمتر از 174 دلار و 46/1 سنت ( 174.461 دلار ) خواهند داشت؛ که کمترین قیمتِ معامله‌ روزانه در 15 آگوست بود. اگر این حمایت شکسته شود، مسیرِ رو به پایینِ قیمت ادامه پیدا خواهد کرد و و این رمزارز تا 150 دلار نیز می‌تواند سقوط کند.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت اتريوم

شیب رو به پایینِ میانگین‌های متحرک و قرار گیریِ شاخص قدرت نسبی در منطقه‌ی منفی نشان دهنده‌ی این هستند که خرس‌ها دست بالا را دارند. اگر اتریوم از قیمتِ‌ 174 دلار و 46/1 سنت ( 174.461 دلار ) به ارزش قبلی برگردد و به بالای قیمتِ 204 دلار صعود کند، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد گشت. سطحِ صعودیِ بعدی که باید به آن توجه کنیم، قیمتِ 235 دلار و 70 سنت است. ما منتظر خواهیم ماند تا مسیر حرکتِ آن رو به بالا شود و قیمتِ آن در بالای میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) حفظ شود، قبل از اینکه معامله‌ای را در خصوص آن پیشنهاد دهیم.

تجزیه و تحلیل قیمت ریپل XRP

نزول قیمتِ ریپل «اِکس آر پی» در میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) متوقف شد. این امر نشان دهنده‌ی آن است که معامله‌گران ( تریدر ها ) از افزایش‌های تسکینی (افزایش‌های قیمت بخاطر اینکه یک موقعیت منفی موردِ انتظار، رخ نداده) دارند استفاده می‌کنند تا موقعیت‌هایشان را سبک‌تر کنند و سبد سهام خود را کاهش دهند. قیمتِ آن احتمالا در منطقه‌ی حمایتیِ 22/5 تا 24/508 سنت ( 0.225 دلار تا 0.24508 دلار ) ، مجددا تنظیم خواهد شد. اگر خرس‌ها در پایین آوردنِ قیمت به پایین‌تر از آن منطقه موفق باشند، مسیرِ رو به پایینِ قیمت ادامه پیدا خواهد کرد و هدف نزولیِ بعدی که باید به آن توجه کنیم، قیمتِ 19 سنت ( 0.19 دلار ) خواهد بود. با شیبِ رو به پایینِ میانگین‌های متحرکِ و قرار گیریِ شاخص قدرت نسبیِ آن در نزدیکیِ منطقه‌ی فروش پایین‌تر از ارزش واقعی، خرس‌ها مشخصا در وضعیت برتری قرار دارند.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت ريپل ( ايکس آر پي )

برخلاف گمان ما، اگر دلالان (گاوها) از منطقه‌ی حمایتی دفاع کنند، «اِکس آر پی» ممکن است که دوباره تلاش کند که از میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) فراتر برود. اگر این قیمت در بالای میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) حفظ شود، این موضوع نشانه از این خواهد داشت که نزولِ قیمتِ فعلی تله‌ای از سوی خرس‌ها بوده است. چنین حرکتی ممکن است که یک فرصت خرید بلند مدت، با نسبت خطر به پاداشِ جذابی را ارائه دهد. تا آن زمان، نظر ما نسبت به این رمزارز خنثی باقی خواهد ماند.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین کش BCH

بیت‌کوین کَش از میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) پایین‌تر آمده است. این یک نشانه‌ی نزولی است. این رمز ارز حمایتِ خرده‌ای در خطِ روندِ کانالِ صعودی دارد که پایین‌تر از آن، خطِ گردنِ الگوی «سر و شانه» را دوباره آزمایش خواهد کرد.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت بيت کوين کش

نزولِ قیمت و بسته شدن آن (در زمان هماهنگ جهانی) در پایین‌تر از خطِ گردنِ، الگوی «سر و شانه» را تکمیل خواهد کرد، که نشانه‌ی منفی بزرگی‌ است. اولین حمایتِ نزولی در قیمتِ 166 دلار و 98 سنت است اما اگر این قیمت حفظ نشود، نزول تا 105 دلار نیز می‌تواند ادامه داشته باشد. شیبِ رو به پایینِ میانگین‌های متحرک و قرار گیریِ شاخص قدرت نسبی در منطقه‌ی منفی نشان دهنده‌ی این موضوع هستند که خرس‌ها دستِ بالا را دارند. اگر قیمت بیت‌کوین کَش از خط گردن به ارزش قبلی برگردد، دیدگاه نزولی ما خنثی خواهد شد. اگر قیمت آن در بالای قیمتِ 360 دلار حفظ گردد، نظر ما مثبت خواهد شد. تا آن زمان، ما به معامله‌گران (تریدر ها ) پیشنهاد می‌کنیم تا نظارت خود بر شرایط را ادامه داده ولی فعلا عملی انجام ندهند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین LTC

در یک روند نزولی شدید ، پولبک ها ( پولبک به عبارتی به بازگشت کوتاه مدت دوباره قیمت به حدود محدوده ای که قبلا در آن بوده گفته می شود که در سقوط های شدید قیمت میتواند برای کسانی که فرصت فروش قبل از افت شدید را از دست داده اند فرصت مجدد برای فروش ایجاد کند و همچنین در افزایش قیمت های شدید فرصت مجدد برای خرید را برای کسانی که فرصت خرید را قبل از افزایش شدید قیمت از دست داده اند ایجاد کند pullbacks ) حتی به میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) هم نمی رسند. این همان اتفاقی است که در قیمت لایت کوین رخ داده است چرا که بازگشت از سطح 61.8 درصد فیبوناچی اصلاحی قبل از رسیدن به میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( 20day EMA ) شکست خورد.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت لايت کوين

لایت‌ کوین احتمالا از قیمتِ 69 دلار و 92/27 سنت نزول خواهد کرد و به حمایتِ بعدی که قیمتِ 58 دلار است، کاهش پیدا می‌کند. اگر این حمایت نیز بشکند، احتمال نزول آن به قیمتِ 49 دلار و 33/05 سنت وجود دارد. شیبِ رو به پایینِ میانگین‌های متحرک و قرار گیریِ شاخص قدرت نسبی در نزدیکیِ منطقه‌ی فروش پایین‌تر از ارزش واقعی، نشان دهنده‌ی این هستند که خرس‌ها کنترل را بر عهده دارند.

اگر دلالان ( گاوها ) از قیمتِ 69 دلار و 92/27 سنت دفاع کنند و این ارز دیجیتال را به قیمتی بالاتر از میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) برسانند، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد شد. ما به معامله‌گران ( تریدر ها ) پیشنهاد می‌کنیم که قبل از ورود به هر سرمایه گذاری تازه‌ای، صبر کنند تا این نزول پایان بپذیرد و سیستم خریداری جدیدی شکل بگیرد.

تجزیه و تحلیل قیمت بایننس کوین BNB

قیمتِ باینانس‌ کوین دوباره از میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) پایین‌تر آمده. این سومین باری است که در چند روز گذشته دلالان ( گاوها ) ناموفق بوده‌اند تا قیمتِ این رمز ارز را به بالای میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه برسانند، که نشانه‌ای نزولی است. قیمتِ آن حالا می‌تواند تا حمایتِ قویِ 26 دلار و 20/2 سنت نیز پایین بیاید. اگر این سطح بشکند، امکانِ سقوط به قیمتِ 24 دلار و 17/09 سنت وجود خواهد داشت.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت باينانس کوين

باینانس‌کوین از قوی‌ترین رمزارزهای جایگزین بوده است. هر ضعفِ مداومی در آن نشان دهنده‌ی این موضوع خواهد بود که حتی قوی‌ترین سنگرها نیز در حال فروپاشی هستند. نزول به قیمتی پایین‌تر از 24 دلار و 17/09 سنت مسیرِ رو به پایینی را آغاز خواهد کر که می‌تواند منجر به سقوط تا قیمتِ 18 دلار و 30 سنت نیز بشود.

برعکسِ‌ آن، اگر دلالان ( گاوها ) از قیمتِ 26 دلار و 20/2 سنت یا 24 دلار و 17/09 دفاع کنند، قیمتِ آن می‌تواند در محدوده‌ی میانی تا چند روز دیگر باقی بماند. ما قبل از اینکه سرمایه گذاری بلند مدتی را پیشنهاد دهیم، منتظر خواهیم بود تا قیمتِ‌ آن در بالای میانگین متحرک ساده‌ی 50 روزه ( 50day SMA ) حفظ شود.

تجزیه و تحلیل قیمت ای او اس EOS

پس از صعود از حمایت قدرتمندِ 3 دلار و 30 سنت، این افزایش در 19 آگوست با قیمتِ 3 دلار و 80/13 سنت پایان یافت. این یک نشانه‌ی نزولی است؛ چون نشان می‌دهد که خریداران حاضر به پرداخت قیمت‌های بالاتر برای خرید «ای اُ اِس» نیستند. اگر قیمتِ آن از 3 دلار و 30 سنت پایین‌تر بیاید، تمامِ معامله‌گرانی ( تریدر ها ) که پس از نزولِ اخیرِ قیمت به 3 دلار و 30 سنت آن را خریداری کردند، ضرر خواهند کرد.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت اي او اس

با افزایشِ ضررها، آن‌ها شاید مجبور به ترک موقعیت‌هایشان شوند. حمایتِ رو به پایینِ بعدی، قیمتِ 2 دلار و 69 سنت و پایین‌تر از آن، قیمتِ 2 دلار و 18 سنت است. حرکتِ رو به پایینِ میانگین‌های متحرک و نزدیکیِ شاخص قدرت نسبی به منطقه‌ی فروش پایین‌تر از ارزش واقعی، نشان دهنده‌ی این هستند که خرس‌ها کنترل را بر عهده دارند.

اگر خریداران دوباره با قدرت با قیمتی نزدیک به 3 دلار و 30 سنت آن را بخرند، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد شد. اگر بازگشت به ارزشِ بعدیِ «ای اُ اِس» قدرتمند باشد، این رمز ارز شاید برای باری دیگر اقدام به صعودی فراتر از میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) کند. این ارز دیجیتال روزی را بالاتر از میانگین متحرک نماییِ‌ 20 روزه، پس از نزول به زیر آن در 26 ژوئن (در زمان هماهنگ جهانی)، به پایان نرسانده است. اگر این قیمت در بالای میانگین متحرک نماییِ 20 روزه حفظ شود، این پیام منتقل خواهد شد که خریداران به بازی برگشته‌اند. تا آن زمان، ما به معامله‌گران ( تریدرها ) توصیه می‌کنیم تا نظارت خود بر شرایط را ادامه داده ولی فعلا عملی انجام ندهند.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر ( بیت کوین اس وی BSV )

دلالان ( گاوها ) در بالا بردنِ قیمت «بیت‌کوین اِس وی» به مشکل برخورده‌اند. با اینکه در 19 آگوست این رمزارز روز را با قیمتی بالاتر از میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) تمام کرد اما فردای آن روز سریعا در مسیرِ عکس حرکت نمود. این امر نشان دهنده‌ی عدم اعتماد نزد خریداران است. میانگین‌های متحرکِ هر دو کمی شیبِ رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی آن در منطقه‌ی منفی قرار دارد؛ اتفاقی که نشان دهنده‌ی این است که خرس‌ها به میزان کمی برتری دارند.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت بيت کوين اس وي

اگر «بیت‌کوین اِس وی» به پایین‌تر از قیمتِ 123 دلار و 67 سنت برسد، این رمز ارز می‌تواند حمایت بحرانی را در قیمتِ 107 دلار، دوباره آزمایش کند. این سطح مهمی است که باید به آن توجه شود؛ چون که اگر این سطح شکاف بردارد، توقف بعدی قیمتِ 92 دلار و 93/3 سنت خواهد بود و اگر قیمت به پایین‌تر از آن برسد، این ارز می‌تواند که یک «اصلاح فیبوناچی» 100 درصدیِ صعود را کامل کند و به پایین‌تر از قیمتِ 48 دلار و 64 سنت برسد. در هر صورت، اگر دلالان ( گاوها ) از قیمتِ 107 دلار دفاع کنند، ما شاید شاهد تلاشی برای بازگشت به وضعیت قبلی شویم؛ اتفاقی که در میانگین‌های متحرک با مقاومت همراه خواهد بود. معامله‌گران ( تریدرها ) قبل از اینکه سرمایه گذاری های بلند مدت تازه‌ای را برقرار کنند، می‌بایست صبر کنند تا یک سیستم خریداری شکل گیرد.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر ( مونرو XMR )

پیش‌بینی جابه‌جایی درون یک محدوده امری سخت است. با اینکه «مونرو» از میانگین‌های متحرک خارج شد اما در رسیدن به قیمتِ 98 دلار و 29/39 سنت ناموفق ماند. قیمتِ آن از 90 دلار و 95 سنت نزول کرد و در حالِ حرکت به سمتِ حمایتِ بعدی با قیمتِ 72 دلار است.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت مونرو

تَرَک برداشتنِ حمایتِ 72 دلاری، نشان دهنده‌ی اصلاح عمیق‌تر قیمت به 60 دلار خواهد بود و اگر این سطح هم حفظ نشود، نزول تا قیمتِ 50 دلار می‌تواند ادامه داشته باشد. اما اگر حمایتِ 72 دلاری حفظ شود، قیمت «مونرو» از میانگین‌های متحرک تا قیمتِ 98 دلار و 29/39 سنت افزایش پیدا خواهد کرد. در صورت افزایشِ قدرتمند از قیمتِ 72 دلار، ما شاید سرمایه گذاری های بلند مدتی را پیشنهاد دهیم اما اگر این سطح بشکند، معامله‌گران ( تریدرها ) می‌بایست نظارت خود بر شرایط را ادامه داده ولی فعلا عملی انجام ندهند.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر ( استلار XLM )

دلالان ( گاوها ) موفق به افزایش قیمتِ استلار به قیمتی بالاتر از 7/2545 سنت ( 0.072545 دلار ) نشدند که نشانه‌ای نزولی است. این امر نشان دهنده‌ی فقدان تقاضا، حتی در پایین‌ترین مقادیر سالانه است. خرس‌ها حالا سعی در ادامه‌ی مسیرِ رو به پایینِ قیمت خواهند داشت. میانگین‌های متحرک در حال کاهش هستند و شاخص قدرت نسبی نزدیک به منطقه‌ی فروش پایین‌تر از ارزش واقعی است؛ اتفاقی که این نکته را تایید می‌کند که کم مقاومت‌ترین مسیر، مسیرِ نزولیِ قیمت است. هدف بعدی که باید به آن توجه کنیم، قیمتِ 5 سنت است.

تحليل قيمت 10 ارز ديجيتال برتر
تجزيه و تحليل قيمت استلار

وقتی روند نزولی می شود ، بارها و بارها ، قیمت به سطوح غیر منطقی کاهش خواهد داشت؛ چون که ترس معامله‌گران ( تریدر ها ) را فرا می‌گیرد و آن‌ها وقتی می‌فهمند که نمی‌توانند این درد را دیگر تحمل کنند، موقعیت‌های خود را ترک می‌کنند. درنتیجه، بهتر است از خرید در شرایطِ نزولی، تا زمانی که کفِ قیمتی مشخص نشده باشد، اجتناب کرد.

علامتِ احتمالیِ دیگر برای خریداری زمانی است که نزول دنباله‌دار نشود و سریعا مسیرِ حرکت قیمت برعکس می‌شود. اگر قیمت «مونرو» از سطوح فعلی بازگردد و از میانگین‌های متحرک فراتر برود، این نکته را نشان خواهد داد که تغییری احتمالی در روند به وجود خواهد آمد.

نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

Short link :  https://arzmonitor.com/?p=5354

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *