تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال
تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 17/08: BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, BNB, EOS, BSV, XMR, XLM

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال ، نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده.

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال

به گفته‌ی «دویچه بانک»، میزان بدهی جهانی با بازده‌ی منفی به 15 تریلیون دلار رسید. با اینکه میزان بازده در ایالات متحده همچنان در وضعیت خوبی قرار دارد، رئیس جمهور «ترامپ» بانک مرکزی آمریکا، «فدرال ریزرو»، را تحت فشار گذاشته است تا نرخ بهره را با قدرت تمام کاهش دهد. اگر ایالات متحده نیز به جمع کشورهای با بازده‌ی منفی ملحق شود، رمزارزها (کریپتوکارنسی‌‌ها) سیری صعودی را تجربه خواهند کرد.

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر

مدیرعامل شرکت «کوین‌بیس»، «برایان آرم‌استرانگ»، گفته که سرمایه‌گذارانِ سازمانی علاقه‌ی زیادی را به رمزارز‌ها دارند نشان می‌دهند. به گفته‌ی وی، هر هفته بین 200 تا 400 میلیون سپرده‌ی رمزی انجام می‌شود. این رقم تنها بخش کوچکی از پول سازمانی است اما اگر مسائلِ مرتبط با جغراسیاست (ژئوپولیتیک) جهانی و جنگ‌های ارزی تشدید پیدا کنند، می‌توان انتظار سرمایه‌گذاری فراوانی را در آینده داشت.

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 2019/08/17

«تام لی»، محقق ارشد سایت «فاند‌استرات گلوبال اَدوایزرز»، معتقد است که «بیت‌کوین» ( BTC ) «تنها در حال استراحت است» و به‌صورت بالقوه می‌تواند تا پایان سال 2019 به قله‌های جدیدی حمله‌ور شود. طبیعت غیر مرتبطِ بیت‌کوین نسبت به حقوق صاحبان سهام و طبیعت اوراق قرضه، آن را تبدیل به شرط جذابی برای افرادی می‌کند که می‌خواهند از سبد سهام خود محافظت کنند. بنابراین، آیا معامله‌گران می‌بایست بیت‌کونی که قیمتش نزول کرده را بخرند یا قیمت‌ها بیشتر از این هم کاهش پیدا خواهند کرد؟ بیاید جدول‌ها را تحلیل کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین BTC

بیت‌کوین ( BTC ) که ارزش هر واحد آن در 15 آگوست به 9517 دلار و 57 سنت رسید، به وضعیت خوبی برگشت؛ که این نشانه‌ی مثبتی است. این امر نشانگر آن است که دلالان ( گاوها ) علاقه‌مند به خرید پس از نزول در قیمت‌هایی هستند که به حمایت قدرتمندی نزدیک باشند. با اینکه دلالان ( گاوها ) مصمم ممکن است که پس از اولین نزولِ قیمت خرید کرده باشند ، دیدن اینکه آیا این افزایش قیمت پایدار است یا خیر، جالب خواهد بود.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

اگر قیمت بیت‌کوین از میانگین متحرک چند روز آینده بالاتر نرود، ما شاید نزول قیمتِ دیگری به 9080 دلار را شاهد باشیم. نزول‌های متعدد به سطحی حمایتی، استحکام ارز را پایین می‌آورد. اگر این سطح ترک بردارد، سطح بعدی که باید به آن توجه کنیم، در بدترین حالت 7451 دلار و 63 سنت است. این شکل ازجابه‌جایی علایق را کاهش خواهد داد و ممکن است که دوره‌ی بعدی حرکت رو به بالای قیمتِ بیت‌کوین را به تاخیر بیاندازد.

اما اگر در نزول قیمت بعدی به 9080 دلار، بیت‌کوین با تمام قدرت خریداری شود، ما شاید برای باری دیگر، موقعیت‌های بلند مدتی را پیشنهاد دهیم؛ چون که فرصت خرید کم خطری را فراهم می‌کنند. اولین هدف در افزایش قیمت، 12 هزار دلار است که در رقم‌های بالاتر از آن، آزمایش مجددِ قله‌ی قیمتِ‌ سالانه محتمل است ، اما اگر دلالان ( گاوها ) در بالا بردن قیمت بیت‌کوین به بالاتر از 12 هزار دلار ناکام شوند، این رمزارز شاید برای چند روز در حدی میانی باقی بماند. میانگینِ‌ متحرک هر دو ارز ثابت است و شاخص قدرت نسبی کمی از 50 پایین‌تر است؛ امری که نشان دهنده‌ی این است که توازنی میان خریداران و فروشندگان وجود دارد. از این رو، هر دوی آن‌ها برای ما فعلا خنثی هستند.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم ETH

اتر ( ETH ) در 14 آگوست به قیمتی کمتر از حمایت بحرانیِ 192 دلار و 5/94 سنت رسید. این نشانه‌ای نزولی است و در را برای سقوط به حمایت بعدی که 164 دلار باشد، باز می‌کند. هر دو میانگین متحرک کاهش داشته‌اند و شاخص قدرت نسبی نزدیک به سطوحِ فروش در قیمت‌هایی پایین‌تر از ارزش اصلی است؛ امری که نمایانگر این است که کنترل را خرس‌ها (کسانی که سهام خود را به امید اینکه در آینده با قیمت پایین‌تری آن‌ها را بخرند، می‌فروشند) بر عهده دارند.

تجزيه و تحليل قيمت اتریوم

دلالان ( گاو ها ) فعلا در تلاش هستند تا قیمت ارزِ‌ اتریوم را به بالای 192 دلار و 94 سنت برگردانند. تلاش برای بازگشت به وضعیت قبلی، در میانگین متحرک نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) و بعدا در میانگین متحرک ساده 50 روزه ( 50day SMA ) با مقاومت همراه خواهد بود.در صورت عبور از هر دو مقاومت ، قیمت این ارز می‌تواند تا 320 دلار و 84 سنت افزایش پیدا کند. ما اتفاقات مرتبط با قیمت این ارز را تا چند روز آینده مشاهده و بررسی خواهیم کرد و اگر بفهمیم که خریداران فعالیت خود را از سر گرفته‌اند ، موقعیت رو به رشد طولانی را احتمال میدهیم.

تجزیه و تحلیل قیمت ریپل XRP

قیمت «اِکس آر پی» ( XRP ) در 14 آگوست به کمتر از حمایت بحرانیِ‌ 27/795 سنت ( 0.27795 دلار ) سقوط کرد و در 15 آگوست به کفِ سالانه‌ی جدیدی که 22/5 سنت ( 0.225 دلار ) است، کاهش پیدا کرد، که نشانه‌ای نزولی است. این امر نشان دهنده‌ی این است که دلالان ( گاو ها ) حتی سطوح پایین‌تری را نیز در آینده انتظار می‌کشند و درنتیجه با تمام قدرت درحال خرید نیستند.

تجزيه و تحليل قيمت ريپل - ايکس آر پي

هر دو میانگین متحرک ارز روند نزولی دارند و شاخص قدرت نسبی‌شان در ناحیه‌ی فروش به قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی قرار دارد؛ امری که نمایانگر این است که خرس‌ها با قدرت کنترل را بر عهده دارند. اگرچه بعد از فروپاشیِ یک سطح عمده، ما معمولا شاهد کاهش‌ها و افزایش‌های قیمت متوالی هستیم. اگر دلالان ( گاوها ) به‌سرعت بتوانند قیمت را دوباره به بالای 27/795 سنت ( 0.27795 دلار ) برسانند، این موضوع نمایانگر آن خواهد بود که فروپاشیِ فعلی، تله‌ی خرس‌ها بوده و شاید یک فرصت خریداری را ارائه دهد. با این وجود، اگر قیمت «اِکس آر پی» از 27/795 سنت ( 0.27795 دلار ) پایین‌تر بیاید، احتمالاً حرکت نزولی خود را به سمت هدف مورد نظر خود یعنی 19 سنت ( 0.19 دلار ) از سر می گیرد.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین کش BCH

عدم خروج از قیمت 345 دلار و 80 سنت در 14 آگوست باعث جذب فروشندگان شد و بیت‌کوین کَش ( BCH ) به خط گردنِ ( neckline ) «الگوی جدولِ سر و گردن ( head and shoulders (H&S) pattern )» سقوط کرد؛ امری که فرمانِ توقف ضررِ (فروش سهام بعد از اینکه قیمت آن از حدی پایین‌تر آمد) پیشنهادی را فعال کرد. با اینکه دلالان (گاوها) از این خط گردن دفاع کردند، عدم موفقیت در افزایش قیمت به بالای میانگین متحرکِ نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) ، ممکن است که دور دیگری از فروش را به همراه داشته باشد. کاهش بعدی قیمت به خط گردن در جدول ذکر شده، احتمالا آن را می‌شکند.

تجزيه و تحليل قيمت بيت کوين کش

اگر مقاومت بیت‌کوین کَش بشکند و در قیمتی کمتر از خط گردن (در ساعت هماهنگ جهانی) بسته شود، الگوی سر و گردن ( Head and Shoulders pattern ) را تکمیل خواهد کرد. با اینکه هدف این الگوی نزولی بسیار پایین‌تر است، اما ما انتظار خریداری نزدیک به قیمت 166 دلار و 98 سنت را داریم. برخلاف گمان ما، اگر بیت کوین کش از قیمت 360 دلار عبور کند ، احتمالا تا قیمت 428 دلار و 54 سنت و بالاتر از آن – تا 500 دلار – افزایش پیدا می‌کند. ما قبل از اینکه موقعیت‌های بلند مدت را پیشنهاد دهیم، متنظر خواهیم بود تا این رمزارز خودش را در قیمتی بالاتر از 360 دلار حفظ کند.

تجزیه و تحلیل قیمت لایت کوین LTC

قیمت لایت‌کوین ( LTC ) در 14 آگوست به کمتر از حمایت بحرانیِ 76 دلار و 71/43 سنت رسید. با اینکه این رمزارز 61/8 درصد از سطح «اصلاح فیبوناچیِ» (که نشان دهنده‌ی نواحی حمایتی یا مقاومتی است) از بهبود از این سقوط را حفظ کرد، دلالان ( گاوها ) موفق به افزایش آن به بیش از 76 دلار و 71/43 سنت نبوده‌اند؛ که این موضوع، نشانه‌ای نزولی است.

تجزيه و تحليل قيمت لايت کوين

هر دو میانگین متحرک رو به کاهش هستند و شاخش قدرت نسبیِ آن‌ نزدیک به ناحیه‌ی فروش به قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی است؛ امری که نمایانگر این است که مسیرِ نزولی کمترین مقاومت را به همراه دارد. پس از نزول قیمت به پایین‌تر از 69 دلار و 92/27 سنت، لایت‌کوین می‌تواند تا 58 دلار سقوط کند.

اگر این ارز مسیرِ سطوح فعلی را تغییر دهد و از میانگین متحرکِ نماییِ 20 روزه ( 20day EMA )خارج شود، دیدگاه نزولی ما خنثی خواهد شد. این اولین نشانه از این موضوع خواهد بود که سطوح دوباره برای خریداران جذاب شده‌اند.

تجزیه و تحلیل قیمت بایننس کوین BNB

بایننس‌کوین ( BNB ) مسیرِ رو به بالای خود را تثبیت کرده است. با اینکه قیمت آن پایین‌تر از میانگین‌های متحرک است، خرس‌ها نتوانستند آن را به پایین‌تر از حمایتِ خُرده‌ی 26 دلار و 20/2 سنت برسانند که نشانه‌ی مثبتی است. این امر نشان دهنده‌ی این است که سرمایه‌گذاران فعلا در حال ترک موقعیت‌های خود نیستند.

تجزيه و تحليل قيمت باينانس کوين

اما اگر قیمتِ بایننس‌کوین به کمتر از 26 دلار و 20/2 سنت برسد، این قیمت می‌تواند تا 24 دلار و 17/09 سنت، که حمایت قدرت‌مندی است، نیز پایین بیاید. اگر این حمایت از بین برود، برخی از تریدرها شاید موقعیت‌های خود را رها کنند. حمایت بعدی در مسیرِ نزولی، 18 دلار و 30 سنت است.

از طرف دیگر، اگر قیمت این ارز از 26 دلار و 20/2 سنت یا 24 دلار و 17/09 سنت افزایش پیدا کند، تا 32 دلار هم می‌تواند صعود داشته باشد. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 32 دلار و 50 سنت برسانند، نظر ما مثبت خواهد شد. ماقبل از اینکه موقعیتِ بلند مدتی را برای این رمزارز پیشنهاد دهیم، منتظر ادامه‌ی حرکتِ رو به بالای قیمت خواهیم بود.

تجزیه و تحلیل قیمت ای او اس EOS

حرکت رو به پایینِ قیمت «ای اُ اِس» ( EOS ) در حال تثبیت شدن است. گاوها در 15 آگوست پس از نزول قیمت آن به حمایت بحرانیِ‌ 3 دلار و 30 سنـت، آن را خریداری کردند که این امر نشانه‌ی مثبتی است. اما ما منتظر این هستیم که خرس‌ها تلاشِ دیگری را برای کاهش قیمتِ آن به رقمی پایین‌تر از این حمایت انجام دهند؛ مگر اینکه قیمتِ آن سریعا از میانگین متحرکِ نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) فراتر رود. این نکته که میانگین‌های متحرک ‌آن‌ شیبی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی‌شان نزدیک به منطقه‌ی فروش به قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی نزدیک است، نشان دهنده‌ی این است که خرس‌ها کنترل اوضاع را بر عهده دارند. اگر این حمایت با قیمتِ 3 دلار و 30 سنت بشکند، حرکت رو به پایین قیمت تا 2 دلار و 20 سنت نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.

تجزيه و تحليل قيمت اي او اس

برخلاف گمان ما، اگر گاوها از حمایتِ 3 دلار و 30 سنت دفاع کنند، قیمت «ای اُ اِس» ممکن است که تا میانگین متحرکِ نماییِ‌ 20 روزه ( 20day EMA ) و حتی بالاتر از آن تا قله‌ی این محدوده‌، یعنی با قیمت 4 دلار و 87/19 سنت، نیز افزایش پیدا کند. اگر قیمتِ آن از این قیمت خارج گردد و خود را در بالای قیمتِ 4 دلار و 87/19 سنت حفظ کند، نظر ما مثبت خواهد شد؛ چون این امر شروعِ حرکتی رو به بالا را نشان خواهد داد. تا آن زمان، نظر ما نسبت به این رمزارز خنثی باقی می‌ماند.

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال ( بیت کوین اس وی BSV )

«بیت‌کوین اِس وی» ( BSV ) در 14 آگوست از حمایتِ 136 دلار و 89 سنت نزول پیدا کرد اما خرس‌ها، همان‌طور که ما پیش‌بینی کرده بودیم، قادر نبوده‌اند که قیمتِ آن را به پایین‌تر از 107 دلار برسانند. گاوها پس از نزول قیمت به 123 دلار و 67 سنت آن را خریداری کردند و در تلاش هستند تا قیمتِ آن را به بالای 136 دلار و 89 سنت برسانند.

تجزيه و تحليل قيمت بيت کوين اس وي

اگر این تلاشِ آن‌ها موفقیت‌آمیز باشد، قیمت «بیت‌کوین اِس وی» در محدوده‌ی میانی، یعنی بینِ 136 دلار و 89 سنت و 160 دلار و 35 سنـت، ممکن است که باقی بماند. از طرف دیگر، اگر که قیمتِ آن، چه از قیمتِ‌ 136 دلار و 89 سنت و چه از میانگین متحرکِ نماییِ 20 روزه ( 20day EMA ) کاهش پیدا کند، قیمتِ آن می‌تواند که تا حمایت بحرانیِ 107 دلاری نیز پایین بیاید. ما به تریدرها توصیه می‌کنیم که قبل از خرید، منتظر بمانند تا مسیر حرکتِ قیمت این رمزارز امیدوارکننده شود.

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال ( مونرو XMR )

مونرو ( XMR ) در 15 آگوست از کانال صعودی پایین آمد و به قیمتی نزدیک به قیمتِ حمایت بعدی، یعنی 72 دلار، سقوط کرد؛‌ از این رو باعث فعال شدن توقفِ ضرر با قیمتِ 77 دلار شد. خط حمایتِ‌ قبلیِ این کانال اکنون احتمالا در قالب مقاومتی عمل می‌کند.

تجزيه و تحليل قيمت مونرو

اگر گاوها در چند روز آینده موفق نباشند که مونرو را به این کانال دوباره وارد کنند، قیمت مونرو دوباره به 72 دلار خواهد رسید. اگر این حمایت بشکند، حمایتِ نزولیِ بعدی که باید به آن توجه کنیم، قیمتِ 60 دلار است. هر دو میانگین‌ متحرک شروع به کاهش کرده‌اند و شاخص قدرت نسبی آن‌ها نیز به منطقه‌ی منفی نازل شده است؛ امری که نشان دهنده‌ی این است که خرس‌ها دستِ بالا را دارند.

برعکسِ آن، اگر حمایتِ 83 دلاری حفظ شود، قیمت این ارز ممکن است که تا چند روز آینده در محدوده‌ی میانی باقی بماند. نکته‌ی مثبت این است که افزایشِ‌ میانگین‌های متحرکِ این ارز می‌تواند که قیمت‌ را به بالای قیمتِ‌ 98 دلار و 29/39 سنت برساند. ما قبل از اینکه موقعیت بلند مدت دیگری را پیشنهاد دهیم، منتظر شکل‌گیریِ سیستم خریداری جدیدی خواهیم بود.

تجزیه و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال ( استلار XLM )

اِستلار ( XLM ) از حمایتِ‌ بحرانیِ 7/2545 سنت ( 0.072545 دلار ) پایین‌تر آمده است. هر دو میانگین‌ متحرکِ ارز در سراشیبی هستند و شاخص قدرت نسبی‌شان در منطقه‌ی فروش با قیمتی پایین‌تر از ارزش واقعی قرار دارد که نشان دهنده‌ی این است که خرس‌ها کنترل را بر عهده دارند.

اگر قیمت در رقمی پایین‌تر از 7/2545 سنت ( 0.072545 دلار ) حفظ شود، این ارزِ دیجیتالی حرکتِ رو به پایینِ جدیدی را شروع خواهد کرد که این حرکت تا قیمتِ 5 سنت ( 0.05 دلار ) نیز می‌تواند ادامه داشته باشد.

تجزيه و تحليل قيمت استلار

اگر قیمت اِستلار سریعا برگردد و به بالای قیمتِ 7/2545 سنت ( 0.072545 دلار ) برسد، دیدگاه نزولی ما نامعتبر خواهد گشت؛‌ امری که نشان‌دهنده‌ی خریداری در سطوح پایین‌تر خواهد بود.

در یک حرکتِ رو به پایین، با اینکه قیمت ممکن است که جذاب جلوه کند، پیش‌بینی اینکه چه قیمتی پایین‌ترین قیمت خواهد بود، امری سخت است.

معمولا حرکت‌های رو به پایین بدون فروش‌های از روی ترس، پایان نمی‌یابند. درنتیجه، ما به تریدرها توصیه می‌کنیم که قبل از اینکه نظرِ مثبتی نسبت به خرید این رمز ارز پیدا کنند، منتظر بمانند تا نزولِ قیمت پایان یابد.

نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5255

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *