تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر
تجزیه و تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر ، نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید. اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر

بیشتر ارزهای رمزپایه ی عمده در معرض فروش در سطوح بالاتری قرار دارند. آیا افت قیمت فرصت خرید است یا قیمت پایین تر از کمترین نرخ های اخیر خواهد بود؟ بیایید تحلیل کنیم …

بلاتکلیفی از جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین ، چاپ بی پایان پول و بازده منفی در سرتاسر جهان ، همه سرمایه گذاران نهادی را به سمت دارایی های امن سوق می دهد که یکی از آنها بیت کوین است. این می تواند یکی از دلایل افزایش مداوم تسلط بیت کوین باشد.

بنابراین ، آیا این زمان مناسبی برای خرید بیت کوین است یا اینکه اصلاح قیمت منجر به شکست خواهد شد و قیمت به پایین تر خواهد رسید؟ بگذارید نمودارها را تحلیل کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین BTC

افزایش قیمت بیت کوین از زمان بسته شدن قیمت (زمان هماهنگ جهانی UTC time) در حمایت بحرانی 9,080 دلاری به قیمتی بالاتر از هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر زیر) ، یک نشانه مثبت است. با این حال ، معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) فقط تا زیر قیمت 11000 دلار مقاومت می کنند. هر دو میانگین متحرک در حال مسطح شدن هستند و شاخص قدرت نسبیِ آن (RSI) اندکی بالاتر از 50 درصد است. این به یک تثبیت قیمت در کوتاه مدت اشاره دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین BTC

در یک رنج (اصطلاحا به زمانی اطلاق می شود که نوسان های بازار جهت خاصی نداشته و فراز و فرود واضحی در بازار مشاهده نمی شود) ، پیش بینی مسیر شکست مقاومت دشوار است. اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) قیمت بیت کوین را به بالای خط روند نزولی مثلث متقارن (downtrend line of the symmetrical triangle) را صعود دهند ، یک شکست مقاومت و افزایش قیمت به بالای قله ی قیمت سالانه در قیمت 13,973.50 دلار را برای قیمت بیت کوین شاهد خواهیم بود.

در مقابل ، اگر معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) قیمت بیت کوین را به زیر 9,080 دلار نزول دهند ، قیمت بیت کوین می تواند تا سطح حمایت بعدی در قیمت 7,451.63 دلار سقوط کنند. در داخل مثلث ، عملكرد قیمت احتمالاً بی ثبات (فرار) خواهد ماند. بنابراین ، ما به معامله گران پیشنهاد می کنیم قبل از شروع موقعیت خرید همانطور که در تحلیل قبلی ما توصیه شده است ، از خرید داخل مثلث خودداری کنند و منتظر شکست مقاومت بمانند.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریم ETH

اصلاح قیمت اتریوم (ETH) ، در صعود از میانگین متحرک نمایی 20 روزه با شیب نزولی (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) با مقاومت روبرو است. این نشان می دهد که روند قیمت همچنان نزولی است. معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در حال حاضر سعی خواهند کرد قیمت اتریوم را به پایین تر از حداقل قیمتی که اتریوم اخیرأ داشته در زیر قیمت 163.755 دلار نزول دهند. که در صورت موفقیت ، روند نزولی قیمت اتریوم می تواند تا 150 دلار ادامه یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت اتریم ETH ، تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر
تحلیل تکنیکال قیمت اتریم ETH

اولین نشانه تغییر روند ، شکست مقاومت بالای میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه ( خط آبی در تصویر بالا 20day EMA) خواهد بود. بالاتر از این ، مقاومت بعدی در میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) خواهد بود. اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) قیمت اتریوم را به بالاتر از هر دو میانگین متحرک سوق دهند ، احتمالاً شاهد یک افزایش قیمت تا 235.70 دلار خواهیم بود. ما قبل از توصیه به خرید ، منتظر شکل گیری یک موقعیت خرید جدید خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال قیمت XRP

اصلاح قیمت XRP ، در صعود از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) با مقاومت روبرو است. از تاریخ 27 ژوئن ، هر پولبکی ( برگشت قیمت به سطح مهم قبلی به منظور قدرت گرفتن برای ادامه حرکت ) با رسیدن به میانگین‌متحرک‌نمایی‌20‌روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA) مجددأ سقوط کرده است. این نشان می دهد که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در برتری هستند. میانگین های متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر زیر) شیب نزولی دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده ی منفی است که این نشان می دهد که روند نزولی است.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر ، تحلیل تکنیکال قیمت XRP
تحلیل تکنیکال قیمت XRP

معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) اکنون سعی خواهند کرد که قیمت XRP را به زیر محدوده ی حمایت 0.225 دلار تا 0.24508 دلار نزول دهند. در صورت موفقیت ، این رمز ارز روند نزولی خود را از سر می گیرد و تا 0.19 دلار سقوط می کند. برخلاف تصور ما ، اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر بالا 20day EMA ) صعود دهند ، صعود قیمت تا میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) امکان پذیر است. چنین حرکتی حاکی از این است که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) برتری و قدرت خود را از دست می دهند. ما قبل از توصیه به ورود به موقعیت خرید ، منتظر تغییر روند خواهیم ماند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش BCH

جهش قیمت بیت کوین کش از خط گردن در الگوی سر و شانه (neckline of H&S pattern) به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) رسیده است. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) بماند ، مجدداً وارد کانال صعودی (ascending channel) می شود. اگر قیمت بیت کوین کش در داخل کانال ثبات پیدا کند ، نشان می دهد که سقوط فعلی قیمت به خط گردن (neckline) یک تله خرس (bear trap) بوده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش BCH
تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین کش BCH

در مقابل ، اگر قیمت بیت کوین کش از سطوح فعلی پایین تر بیاید ، معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) دوباره سعی می کنند آن را به زیر خط گردن (neckline) نزول دهند. در صورت موفقیت ، این رمز ارز بسیار منفی خواهد شد و می تواند به 166.98 دلار و در زیر آن به 105 دلار سقوط کند. با این حال ، هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر بالا) در حال مسطح شدن هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی زیر 50 درصد است ، که نشان دهنده یک تثبیت قیمت در مدت زمان کوتاهی است. ما هیچ وضعیت مطمئنی برای خرید در سطوح فعلی نمی یابیم ، از این رو ، در حال حاضر ما نسبت به آن بی طرف هستیم.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین LTC

پولبک ( برگشت قیمت به سطح مهم قبلی به منظور قدرت گرفتن برای ادامه حرکت ) در قیمت لایت کوین در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) با مقاومت روبرو است. هر دو میانگین متحرک دارای شیب منفی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده ی منفی قرار دارد که نشان می دهد معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) دست بالا را دارند. معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) اکنون سعی خواهند کرد قیمت را به حمایت بعدی در 58 دلار نزول دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین LTC
تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین LTC

از طرف دیگر ، معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) سعی خواهند کرد که قیمت لایت کوین را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر بالا 20day EMA ) صعود دهند. در صورت موفقیت ، نشانگر یک تغییر احتمالی در روند از نزولی به یک رنج باند (با استفاده از این سیستم، معامله گر تلاش می کند در حد بالای کانال و در محل مقاومت خط روند، فروش و در حد پایین کانال، در محل حمایت خط روند، خرید کند range-bound) است. پیش بینی می کنیم که قیمت این رمز ارز پس از ثبات در بالای خط روند نزولی (downtrend line) به حرکت خود ادامه دهد. با توجه به اینکه روند نزولی است ، ما قبل از هر گونه توصیه به معامله در آن منتظر شکل گیری یک الگوی برگشتی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین BNB

پولبک ( برگشت قیمت به سطح مهم قبلی به منظور قدرت گرفتن برای ادامه حرکت ) در قیمت باینانس کوین حتی نمی تواند به سطح شکست حمایت در 24.1709 دلار برسد که این یک نشانه نزولی است. این نشان می دهد که معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) سقوط به سطوح پایین تر را پیش بینی می کنند و از این رو در این سطوح خرید نمی کنند. روند نزولی میانگین های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به محدودهی اشباع فروش (oversold zone) ، نشانگر این است که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در برتری هستند.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر - تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین BNB
تحلیل تکنیکال قیمت باینانس کوین BNB

معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در حال حاضر سعی در کاهش قیمت باینانس کوین به سطح حمایت بعدی در 18.30 دلار را دارند. این یک سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا در صورت ترک خوردن ، این رمز ارز روند نزولی شدیدی را شروع می کند. اما اگر قیمت از سطوح فعلی یا از 18.30 دلار دور شود و از میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) صعود کند ، نشانگر تغییر روند است. تا آن زمان ، ما پیشنهاد می کنیم که معامله گران در حاشیه باشند.

تحلیل تکنیکال قیمت EOS

پولبک ( برگشت قیمت به سطح مهم قبلی به منظور قدرت گرفتن برای ادامه حرکت ) در قیمت EOS در سوم سپتامبر در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) به دیواری برخورد کرد. این نشان می دهد تمایل به فروش بالاست. اگر قیمت از سطوح فعلی نزول کند و پایین تر از 3.06 دلار برود ، حرکت نزولی خود را از سر می گیرد و به 2.76 دلار و پایین تر از آن به 2.20 دلار می رسد. روند نزولی میانگین های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده ی منفی نشان می دهد که مسیری که حداقل مقاومت را دارد به سمت نزولی است.

تحلیل تکنیکال قیمت EOS
تحلیل تکنیکال قیمت EOS

درصورتی که معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر بالا) صعود دهند و آن را برای مدت سه روز پایدار کنند ، دیدگاه نزولی ما بی اعتبار خواهد بود. چنین اقدامی نشان می دهد که شکست حمایت زیر 3.30 دلار یک تله خرس (bear trap) بوده است. بالاتر از میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) ، قیمت EOS می تواند به 4.8719 دلار برسد. این مقاومت مهمی است که بالاتر از آن این رمز ارز می تواند روند صعودی جدید را آغاز کند. ما قبل از پیشنهاد معامله منتظر شکل گیری موقعیت خرید مطمئن می مانیم.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر (بیت کوین اس وی BSV)

معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) نتوانستند قیمت بیت کوین اس وی را قاطعانه به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) سوق دهند . این عدم تقاضا در سطوح بالاتر را نشان می دهد. هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر زیر) در حال مسطح شدن هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی زیر 50 درصد است ، که نشان دهنده یک تثبیت قیمت در فاصله ی زمانی کوتاهی است.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر - تحلیل تکنیکال قیمت بيت کوين اس وي BSV
تحلیل تکنیکال قیمت بيت کوين اس وي BSV

در روند نزولی ، یک شکست زیر 120 دلار می تواند قیمت بیت کوین اس وی را به سطح حمایت بحرانی 107 دلاری سقوط دهد. شکست در این سطح می تواند منجر به فروش شدید شود که می تواند قیمت را به 92.933 دلار و پایین تر از آن به 48.64 دلار نزول دهد. از طرف دیگر ، اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) قیمت را به بالای میانگین‌متحرک‌ساده 50‌روزه‌(خط قرمز در تصویر بالا 50day SMA) صعود دهند ، ممکن است این رمز ارز حرکت صعودی پیدا کند و به 188.69 دلار برسد. ما یک موقعیت خرید قابل اعتماد را در سطوح فعلی نمی یابیم ، از این رو ، ما پیشنهاد معامله را در آن نمی کنیم.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر (مونرو XMR)

روند کوتاه مدت در قیمت مونرو (XMR) نزولی است. در حال حاضر با فروش در سطح شکست حمایت مثلث متقارن (symmetrical triangle) روبرو است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی در تصویر زیر 20day EMA ) که دارای شیب نزولی است ، درست در بالای خط روند مثلث متقارن (trendline of the symmetrical triangle) قرار دارد ، از این رو ، این یک مقاومت مهم در مشاهده ی روند است.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر - تحلیل تکنیکال قیمت مونرو XMR
تحلیل تکنیکال قیمت مونرو XMR

اگر قیمت مونرو دوباره زیر 72 دلار شکسته شود ، قیمت تا 65.7316 دلار نزول خواهد کرد. در زیر این سطح ، این کاهش می تواند تا 60 دلار ادامه یابد. برعکس ، اگر معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) قیمت را به داخل مثلث برگردانند ، این نشانگر انجام خرید در سطوح پایین تر قیمت است. ما قبل از پیشنهاد به معامله در آن ، صبر خواهیم کرد تا قیمت این رمز ارز بالاتر از خط روند روند مثلث متقارن (trendline of the symmetrical triangle) باشد.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر (استلار XLM)

قیمت استلار (XLM) برای پنج روز گذشته در یک محدوده بسیار تنگ (نوسانات خیلی کم قیمت very tight range) قرار گرفته است. عدم موفقیت معامله‌گران خوش‌بین (گاوها bulls) در برگرداندن قیمت به بالای 0.065 دلار علامت نزولی است. این نشان می دهد که خریداران هنوز اطمینان ندارند که قیمت پایین تر از این نرود.

تحلیل تکنیکال قیمت استلار XLM
تحلیل تکنیکال قیمت استلار XLM

هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر بالا) روند نزولی دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به سطوح اشباع فروش (oversold levels) است. این نشان می دهد که معامله‌گران بدبین‌(خرس‌ها bears) در برتری هستند. حمایت بعدی در روند نزولی 0.058325 دلار است و در زیر آن ، سقوط تا 0.05 دلار ادامه می یابد. اگر قیمت استلار جهت روند را از سطوح فعلی معکوس کرده و از هر دو میانگین متحرک (خطوط آبی و قرمز در تصویر بالا) صعود کند ، دیدگاه نزولی ما فاقد اعتبار خواهد بود. چون فعلا روند نزولی است ، ما پیشنهاد می کنیم که معامله گران در حاشیه بمانند.

تحلیل تکنیکال قیمت ده ارز دیجیتال برتر

نظرات و پیشنهادات بیان شده فقط دیدگاه نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات سایت ارز مانیتور نیست. هر گونه سرمایه گذاری و انجام معاملات دارای ریسک است. شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید. اطلاعات آماری بازار از صرافی HitBTC برداشت شده است.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5622

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *