خودپرداز ارز دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

Cottonwood دومین خودپرداز ارز دیجیتال به صورت قانونی

Cottonwood دومین خودپرداز ارز دیجیتال به صورت قانونی

بیت کوین نوعی ارز دیجیتال رمزگذاری شده است که به سادگی و بدون واسطه می توان آن را در دنیای مجازی تبادل کرد. تا چند سال پیش نیز کاربرد بیت کوین تنها به همین فضا مربوط بود اما به لطف رشد سرسام آور ارزش آن به دنیای واقعی نیز راه پیدا کرد. هرچند هنوز هیچ کشوری آن را به عنوان ارز رسمی قبول ندارد اما در بسیاری از کشورهای بزرگ مثل آمریکا و کانادا قانونی است و با ارزهای دیجیتال معاملات کلانی انجام می دهند.Cottonwood دومین خودپردازِ ارز دیجیتال است که موفق به دریافت بیت لایسنس شد.

Cottonwood دومین خودپرداز ارز دیجیتال که موفق به دریافت بیت لایسنس شد.

بیت لایسنس مجوزی است که توسط دپارتمان مالی نیویورک به Cottonwood ارائه شده است و فعالیت های این اپراتور را کاملا قانونی می کند.

یکی از جالب ترین پدیده هایی که ارزهای دیجیتال را به دنیای واقعی پیوند می زنند، بیت ای تی ام یا خودپردازهایی هستند که بر پایه ی بیت کوین کار می کنند.

این خودپردازها قابلیت دریافت ارزهای رایج و تبدیل آن به بیت کوین و بالعکس را دارند. اما مشکل عمده ی آن ها امنیت پایین است، به گونه ای که تا کنون چندین مورد پولشویی توسط بیت ای تی ام ها گزارش شده است.

Cottonwood بزرگترین شبکه ATM ارزهای دیجیتال را در نیویورک را ارداره می کند این شرکت 100 خودپرداز در سرتاسر شهر دارد و درآمد ان در سال 2018 بیش از 35 میلیون دلار بوده است.

خودپرداز ارز دیجیتال

در ماه نوامبر سال 2018 اپراتور ATM CoinSource که بزرگترین اپراتور ATM ارزهای دیجیتال در جهان است توانست مجوز فعالیت در نیویرک را دریافت کند.

تعداد ATM های عملیات Cryptocurrency در جهان بیش از 4000 دستگاه است

به رغم روند بازار نزولی ارزهای دیجیتال ، تعداد ATMs cryptocurrency ها در جهان طی ماه های اخیر همچنان رو به افزایش بوده است. هفته گذشته، Lux Vending مستقر در آتلانتا اعلام کرد که از ابتدای سال 2019 تعداد 30 دستگاه در منطقه شیکاگو مستقر کرده است.

همچنین به منظور مبارزه با پولشویی و بالا بردن امنیت سایبری، سوابق معاملاتی تا 10 سال حفظ می شود.

ارز مجازی پدیده های نوظهوری هستند که در حال حاضر جایگاه خود را در اقتصاد بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا پیدا کرده اند و گفته می شود در حال حاضر بخش بزرگی از معاملات وال استریت بر اساس آن ها انجام می شود. در هر صورت خوب یا بد این پدیده تا چند سال دیگر در کشورمان نیز همه گیر خواهد شد. پس بهتر است با کسب اطلاعات از ارزهای دیجیتال ، مواجه با این پدیده را تسهیل کنیم.

خودپرداز ارز دیجیتال

برگرفته از news.bitcoin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *