بلاک چین
آموزش بلاک چین اخبار ارز دیجیتال

۹ ابزار کلیدی برای توسعه برنامه های مبتنی بر بلاک چین

ده ها خدمات بلاک چین با کیفیت وجود دارد که شما می توانید آنها را امتحان کنید اما ما می خواهیم گزینه ها را محدود کرده و تنها بر مناسب ترین راه حل ها متمرکز کنیم. در اینجا ما به معرفی ۹ ابزار و فناوری کلیدی برای توسعه و آزمایش اپلیکیشن های تحت بلاک چین می پردازیم.

فناوری بلاک چین در حال گسترش است و به طور فزاینده ای در میان توسعه دهندگان محبوب شده است. بنا به یک گزارش، درآمد صنعت بلاک چین باید در سال ۲۰۱۹ به ۲.۲ میلیارد دلار برسد. انتظار می رود این رقم در ۵ سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

بهترین ابزار های توسعه بلاک چین

احتمالا شما به عنوان یک توسعه دهنده ارزش کاربردی بلاک چین را درک می کنید. این شکل جدید از فناوری کاربرد های زیادی در زندگی واقعی دارد، از حسابداری و مدیریت عرضه گرفته تا امنیت آنلاین و تراکنش های همتا به همتا همگی در حیطه کاربرد های بلاک چین جای می گیرند. اما برای حرکت در این مسیر نیاز به یک ابزار قابل اعتماد دارید، بنابراین اجازه دهید نگاهی به بهترین پلتفرم های توسعه بلاک چین بیاندازیم.

Ganache CLI

Ganache CLI اولین گزینه در لیست ماست که یک شبیه ساز بلاک چینی پویا و انعطاف پذیر است. این نرم افزار با هدف انعطاف پذیری برنامه های Ethereum بر روی یک کامپیوتر شخصی طراحی شده است به گونه ای که علاقه مندان بتوانند با یک کامپیوتر شخصی اقدام به کد نویسی اتریوم کنند ، بنابراین نیاز به توسعه بلاک چین بر روی خود نود را آسان می کند. چیزی که ما در مورد این پلتفرم دوست داریم این است که هیچ کارمزدی نمی گیرد.

ریمیکس (Remix)

اگر به قرارداد های هوشمند علاقه مند هستید پس Remix نیز ممکن است برای شما مناسب باشد. این ابزار برای برنامه نویسی مرتبط با سالیدیتی (Solidity) مناسب است زیرا تقریبا هر نمایی را در آنجا تسهیل می کند و به کاربر اجازه کدگذاری در یک داشبورد ساده را می دهد.

سمت چپ داشبورد برای کدنویسی است، در حالی که سمت راست صفحه توسعه و ادغام کد با بلاک چین را مقدور می کند. سادگی زیاد این ابزار، آن را تبدیل به ابزاری ایده آل برای توسعه، آزمایش و پیاده سازی قرارداد های هوشمند می کند.

متا مسک (Metamask)

یک افزونه کاربر پسند است که می توانید در گوگل کروم یا فایرفاکس مورد استفاده قرار دهید. این ابزار اساسا کیف پول شما را تبدیل به یک ابزار نیرو گرفته از مرورگر تبدیل می کند. این افزونه به کاربران کمک می کند که اقداماتی را در اتر و همه شکل های دیگر مرتبط با ERC20 انجام دهند. علاوه بر این، می توان از این ابزار برای اپلیکیشن های غیر متمرکز اتریوم (Dapps) نیز استفاده کرد.

گث (Geth)

گث نیز یکی دیگر از پلتفرم های با ارزش دیگری است که بر اساس زبان برنامه نویسی Go می باشد. Go زبان برنامه نویسی هسته ی این پلتفرم است. به عبارت دیگر، Geth توسعه و آزمایش را در حیطه بلاک چین اتریوم مقدور می کند. آن در درجه اول برای انتقال و استخراج توکن ساخته شده است اما می توان از آن برای شکل دادن قرارداد هوشمند نیز استفاده کرد.

تنها چیزی که ما در مورد Geth دوست نداریم، تمرکز کامل آن بر اتریوم می باشد. اگر به شیوه دستی پارامتر ها را سفارشی نکنید، Geth فورا شروع به دانلود بلاک چین اتریوم می کند. اگر این هدف شماست، به یاد داشته باشید که کل فرآیند ممکن است چند روزی طول بکشد تا کامل شود.

ترافل (Truffle)

Truffle یک پلتفرم جامع می باشد که مخصوصا برای برنامه نویسی اتریوم ساخته شده است. آن کتابخانه عظیمی از منابع مورد نیاز برای کد دادن قرارداد، آزمایش و توسعه را اداره می کند. با استفاده از این ابزار، یک کنسول هوشمند دریافت می کنید که ارتباط بین قرارداد ها را مقدور می سازد و به کاربر اجازه تغییرات آنی را در خلال فرآیند توسعه می دهد.

اتر اسکریپتر (Ether Scripter)

یک پلتفرم توسعه بلاک چینی بسیار حرفه ای می باشد. سطح کاربری آن خیلی واضح است و می توانید شیوه single یا split-pane را برای کار انتخاب کنید. تولباکس آن بر اساس ترجیحات کدگذاری شما می تواند از پر تا مینیمم تغییر یابد. به طور کلی، Ether Scripter را می توان یک پلتفرم پازل مانندی تلقی کرد که با اضافه کردن مقداری چاشنی، کدگذاری بلاک چینی را جالب می کند. اما Ether Scripter تا حد زیادی یک داشبورد کدگذاری بصری را معرفی می کند و این هنوز هم بدین معنی نیست که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. بلکه بر عکس، استفاده از این ابزار برای افرادی که اولین بار با آن کار می کنند، ممکن است تا حدودی دشوار باشد. پس ما شدیدا توصیه می کنیم که در ابتدای کار با این ابزار صبور باشید.

میست (Mist)

اتریوم مالک و توسعه دهنده رسمی Mist می باشد که این پلتفرم به کاربر اجازه نگهداری توکن ها و مدیریت قرارداد های هوشمند را می دهد. به عنوان پلتفرم بومی اتریوم، این کیف پول در واقع بهترین ابزار برای استفاده برای همه فعالیت های کدگذاری مرتبط با اتر است. این ابزار نیز تا حدودی نیازمند صبر و ظرفیت انبارشی می باشد زیرا کاربران را مجبور به دانلود تمامی بلاک چین اتریوم می کند.

Solc

ابزار مفید دیگری است که با Solidity ادغام می شود. هدف Solc تبدیل اسکریپت ها به فرمت های خواناتر می باشد و به ماشین مجازی اتریوم اجازه شناسایی و درک اسکریپت را بدون سوء تعبیر می دهد. Solc به عنوان یک کامپایلر Solidity در دو فرمت مختلف می آید. اولی از زبان برنامه نویسی C++ نشات می گیرد در حالی که متغیر دوم Solc-js می باشد و بنابراین از جاوا اسکریپت اجرا می شود. هر دو گزینه کم و بیش هدف واحدی را محقق می کنند اما اولی کمی سریعتر می باشد.

Tierion

آخرین ابزار در لیست ماست و بر بلاک چین بیت کوین متمرکز است. Tierion در اساس یک مجوعه ابزار و ویژگی ها را معرفی می کند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد که یک پایگاه داده معتبر را شکل دهند و اطلاعاتی را به دفتر کل عمومی اضافه کنند. اما هدف نهایی تیم Tierion ایجاد یک سیستم جهانی است که بتواند در همه شاخه ها از تجارت الکترونیک و امور مالی گرفته تا مدیریت مورد استفاده قرار گیرد.

منبع:coinspeaker

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5006

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *