ارز دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

یک تحلیلگر ارز دیجیتال: “بلاکچین” چیزی بیش از یک صفحه گسترده اکسل نیست!

یک تحلیلگر ارز دیجیتال: “بلاکچین” چیزی بیش از یک صفحه گسترده اکسل نیست!

یک تحلیلگر نه چندان خوشنام در بازار ارز دیجیتال،در یک نشست به میزبانی بازار بورس LaToken اظهار کرده است که : بلاکچین چیزی بیشتر از یک صفحه گسترده اکسل نیست! “نوریال روبینی” که به خاطر پیش بینیهایش در بحران اقتصادی سال 2008 شناخته شده است و لقب «دکتر مرگ» را در همان سال بدست آورد، در این نشست که در 25 ژانویه 2019 برگزار شد، سخنرانی کرد.

او در خلال سخنرانی تخصصی در انجمن اقتصادی بلاکچین با موضوع بازار ارز دیجیتال در داووس سوئیس، تکنولوژی بلاکچین را پدیده ای دانست که بیشترین اغراق ممکن در تاریخ بشر برای آن انجام گرفته است. نوریل روبینی همچنین گفته است : بیت کوین و ارز دیجیتال هایی مشابه آن مولد و عامل حباب در بازار هستند. او همچنین گفته است : بلاکچین و کریپو چیز جدیدی در عرصه فناوریهای مالی (Fintech) و دفتر حسابهای توزیع شده خصوصی (DLT) برای گفتن ندارند .

بلاک چین Blockchain چیست؟


DLTهای اختصاصی بنا به گفته روبینی، چیزی بیش از یک پایگاه داده فانتزی نیست به این دلیل که، نه قابل اعتماد است و نه متمرکز. او همچنین ادامه داده : شبیه DLT، ارزهای مجازی بانک مرکزی (CBDC) نمی توانند با بلاکچین و Crypto کار خاصی انجام دهند. روبینی، CBDCها را بیشتر به عنوان راهی برای گسترش دسترسی به ثبت در بانک مرکزی برای هر فرد دانسته تا اجازه دسترسی به بانکها به صورت مجزا.


او اضافه کرده است : CBDSها بر ارزهای دیجیتال غالب خواهند بود و فرایند بانکداری را دچار تندروی خواهد کرد. او خاطرنشان کرده که با ورود به عرصه فناوریهای مالی، پول نقد به شکلی که با چشم دیده شود، از بین میرود ولی بلاکچین و Crypto نقشی در این انتقال بازی نخواهند کرد.


نوریال روبینی با انتقاد از آنچه آن را نشانه گذاری کردن همه چیز نامید اضافه کرد: توضیح اینکه برای هر چیزی یک رمز داشته باشیم مانند این است که به عصر تهاتر کالا بازگردیم. او همچنین ادامه داده است: رمز گذاری کردن همه چیز حتی بسیار بدتر از وضعیت مبادلات در کارتون مشهور ” فلینستون ” (Flinstons) خواهد بود که در آن ارز رایج شخصیتهای کارتونی صدف دریایی بود!


در خصوص حریم خصوصی و ارتباط آن با ارزهای دیجیتال این منتقد پرسر و صدا گفته است که: هیچ دولت یا نهاد رسمی اجازه استفاده از ارز رمزگذاری شده با منشا ناشناس (anonymity-centric) را مشابه “مونرو” نمی دهد. گفتنی است به گزارش “کوین تلگراف” در ماه ژوئن سال گذشته دولت ژاپن استفاده از ارزهای با منشا ناشناس مثل Zchach یا مونرو را ممنوع اعلام کرد.


این اولین بار نیست که روبینی این چنین اظهار نظرهای جنجالی در خصوص ارز دیجیتال بیان کرده است. او در مصاحبه ای در سال گذشته با کوین تلگراف، گفته بود که 99 درصد ارزهای دیجیتال ارزشی برابر صفر دارند!

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *