بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

یکی از طرفداران بیت کوین رئیس جدید کارکنان کاخ سفید شد

هفته گذشته، دولت ترامپ،مایک مولوانی را به عنوان رئیس جدید کارکنان کاخ سفید منصوب کرد. مایک مولوانی یکی از حامیان بیت کوین است.دونالد ترامپ این اتفاق را در توییتر رسمی خود اعلام کرد.

من خوشحالم اعلام کنم که مایک مولوانی، مدیر اداره مدیریت و بودجه، به عنوان رئیس بخش کارکنان کاخ سفید منصوب و جایگزین ژنرال جان کلی خواهد شد، کسی که به کشور ما خدمت کرده است. مایک یک کار منحصر به فرد هنگامی که در پست مدیریت اداره مدیریت و بودجه بود انجام داد…

طبق گزارش روزنامه‌ واشنگتن‌ پست، پیش از این mick mulvaney صدای حامی بیت کوین بوده و همچنین در سخنرانی که مجله‌ مادرجونز آن را پوشش داده نیز ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین را به‌عنوان یک ارز توافق‌شده جمعی تحسین کرده است.

در سال ۲۰۱۶ طی گزارشی، mick mulvaney اعلام کرد که فدرال رزرو (بانک مرکزی ایالات‌متحده‌)، به‌طور مؤثری ارزش دلار را تنزل داده است. وی همچنین تأکید کرد که اعمال چنین کنترلی روی ارز دیجیتالی مانند بیت کوین که توسط هیچ دولتی قابل دستکاری نیست، عملی غیرممکن است.

آیا این خبر خوبی برای بیت کوین است؟

بدون شک حضور یک مقام رسمی برجسته و یکی از اعضای تأثیرگذار تیم مدیریتی ترامپ برای رشد بلندمدت این کلاس دارایی، مثبت تلقی می‌شود.

درحالی‌که موضع بی‌طرف مولوینی نسبت به موضوع ارزهای دیجیتال می‌تواند روی نظریه های قانون‌گذاران و تنظیم‌کنندگان قوانین در ایالات‌ متحده‌ تاحدی تأثیر بگذارد، اما در واقع نمی‌تواند روی نقشه راه پیاده شده توسط کمیسیون‌هایی مانند بورس اوراق بهادار آمریکا (SEC) یا کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) تأثیر کوتاه‌مدتی داشته باشد.

با این وجود حضور مقامات طرفدار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در دولت ایالت متحده، می‌تواند دیگر مقامات دولتی را تشویق کند که بی طرفانه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده را ارزیابی کنند و مزایای سیستم‌‌های مالی غیرمتمرکز را بی‌طرفانه تجزیه‌ و تحلیل کنند.

برای مثال در سپتامبر سال ۲۰۱۷، بانک مرکزی فنلاند یک مبحث پژوهشی را منتشر کرد که به صراحت ناکارآمدی پروتکل‌های بلاک چین‌ قانون‌گذاری شده را تشریح می‌کرد. نتیجه‌ تحقیق این بود که بیت کوین قانون‌گذاری نشده و نمی‌تواند بشود؛ زیرا پروتکل آن تحت قوانین سخت گیرانه ای اداره می‌شود که توسط جامعه  ماینرها، توسعه‌دهندگان و نودهای شبکه حمایت می‌شود.

در این تحقیق آمده است:

بیت کوین قانون‌گذاری نشده است و نمی‌تواند قانون‌گذاری هم شود. هیچ نیازی به قانون‌گذاری آن نیز وجود ندارد، زیرا به‌عنوان یک سیستم به پروتکل شبکه متعهد است و کارمزد تراکنش‌‌هایی که برای کاربران تعیین می‌شود، به طور مستقل از تلاش ماینرها و به دست خود کاربران تعیین می‌گردد. طراحی بیت کوین به‌عنوان یک سیستم اقتصادی، در این حوضه یک انقلاب است و از این رو حتی اگر کارا هم نباشد، مستحق توجه و بررسی اقتصاددان است. سودمندی و کارآمدی واضح بیت کوین باید اقتصاددانان بیشتری را تشویق به مطالعه ساختار شگفت‌انگیز آن کند.

همان‌طور که در مقاله‌ی بانک مرکزی فنلاند دیده می شود، این امکان برای بانک مرکزی و دولت وجود دارد که بی‌طرفانه ساختار بیت کوین را تجزیه تحلیل کنند و بدون آن‌که رشد شرکت‌ها در صنعت محدود شود؛ چارچوب‌های قانون‌گذار عملی پیرامون آن ایجاد کنند.

در حال حاضر، در ارتباط با بیت کوین و حتی اتریوم، SEC تصریح کرده است که با توجه قوانین موجود، بیت کوین‌ اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند و زیرساخت پیرامون آن نیز قابل تایید نیست.

در طی چند ماه گذشته، SEC در ایالات‌متحده‌ و دیگر مراجع قانونی در بازار جهانی عمدتاً در حال اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ی شناخت مشتری (KYC) به‌منظور جلوگیری از پول‌شویی در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

ارزیابی بی‌طرفانه

وجود یک مقام عالی‌رتبه‌ دولتی در دولت ایالات‌متحده‌ که اهداف ارزهای دیجیتال را درک می‌کند، می‌تواند تأثیر طولانی مدتی روی صنعت ارزهای دیجیتال داشته و دیگران را نیز تشویق به ارزیابی این کلاس دارای با دیدی متفاوت کند.

بااین‌حال،همانطور که نیویورک پست در ۱۶ دسامبر گزارش داد ، مولوینی در گذشته دونالد ترامپ را انسان وحشتناکی خطاب کرده است. این حرف وی نیز تحلیلگران را به این پرسش واداشته که رئیس جدید ستاد کارکنان تا چه مدت در پست خود باقی خواهد ماند.

منبع: ccn . coinspeaker

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *