اخبار ارز دیجیتال

گوگل به دنبال استخدام ویتالیک خالق اتریوم

گوگل به دنبال استخدام ویتالیک خالق اتریوم.

شرکت گوگل اخیرا به خالق اتریوم ویتالیک بوترین پیشنهاد کار داده است. گوگل به دنبال استخدام ویتالیک خالق اتریوم یک ایمیل درخواست همکاری به ویتالیک ارسال کرده است، ویتالیک نیز با ایجاد یک نظزسنجی در صفحه شخصی خود در توییتر نظرات کاربران را در مورد ترک اتریوم و پیوستن به گوگل جویا شد.

ویتالیک بوترین در ادامه این نظرسنجی در توییتر خود تصویری از یک ایمیل ارسال شده از طرف گوگل گذاشت که در آن از ویتالیک دعوت به همکاری شده است. او از جامعه اتریوم پرسید که آیا او باید پروژه اتریوم را ترک کند و به پیشنهاد گوگل جواب مثبت دهد یا خیر؟ ولی چند لحظه بعد او این تصویر را حذف کرد.

گوگل به دنبال استخدام ویتالیک خالق اتریوم

همانگونه که درتصویر بالا می بینید بیش از ۲۰۰۰ نفر در این نظر سنجی شرکت کردند که اکثر آن ها با ترک اتریوم مخالف بوده اند.

دلایلی که می توان گفت چرا گوگل به دنبال استخدام ویتالیک خالق اتریوم است را در زیر به آنها اشاره  میکنیم.

طبق اخباری که گوگل در اواخر مارس منتشر کرد. این شرکت در حال توسعه دو پروژه جداگانه در خصوص بلاک چین است:

1. یک سیستم حسابرسی امن و غیر قابل تغییر یا نفوذ

2. یک پلتفرم عملیات ابری

گوگل در حال توسعه نسخه اختصاصی خود از فناوری بلاک چین است تا از این طریق سهم کسب و کار خدمات شبکه ابری خود را افزایش و از رقبایش متمایز سازد. در بررسی هایی  که توسط موسسه CBInsights انجام شده است،گوگل دومین سرمایه گذار اصلی در زمینه توسعه فناوری بلاک چین در فاصله سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ بوده است و تاکنون در چندین استارت آپ مربوط به تبادلات دیجیتالی سرمایه گذاری کرده و یا آنها را به مستقیما به مالکیت خود درآورده است.

گوگل به دنبال استخدام ویتالیک خالق اتریوم

به عقیده بسیاری از کارشناسان آینده اینترنت و کسب و کارهایی که بر بستر آن شکل گرفته اند شدیدا وابسته به بلاک چین است. بسیاری از کارمندان سابق گوگل، امروز برای شرکت‌های فعال در بخش بلاک چین کار می‌کنند پس بلاکچین چیزی نیست که گوگل به سادگی از کنار آن بگذرد. به تازگی نیز تعدادی از کارمندان سابق گوگل با هدف ایجاد یک فضای بلاکچین، جامعه ای به نام اتحاد بلاکچینی کارمندان سابق گوگل تشکیل داده اند و در حال توسعه برنامه های خود هستند.

گوگل نیز نمیخواهد این فرصت سرمایه گذاری در بخش بلاک چین را از دست دهد و یا از رقبای خود عقب بماند از این رو گوگل به دنبال استخدام ویتالیک خالق اتریوم است تا ایده‌های بلاکچین ویتالیک را در گوگل پیاده کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *