اخبار ارز دیجیتال

گروه هفت : استیبل کوین‌ها تهدیدی برای ثبات مالی جهان

گروه جی 7 پیش نویس گزارشی را آماده کرده که در آن به چندین مورد از خطرات استیبل کوین‌ها (رمزارزهای با ثبات) اشاره شده است.

در این پیش نویس آن به چندین مورد از خطرات رمزارزها و استیبل کوین‌ها اشاره شده است. در این گزارش همچنین عنوان شده که حتی اگر شرکت‌های عضو ائتلاف لیبرا نگرانی‌های قانونی را رفع کنند، باز هم ممکن است نتوانند رضایت مراجع اصلی قانون‌گذار را جلب کنند. در این گزارش آمده است.

گروه 7 بر این باور است که هیچ یک از استیبل کوین‌ها نباید تا زمان محقق شدن نیازهای قانونی و رفع خطرات و چالش‌های قانون‌گذاری فعالیت کند. رفع این مشکلات لزوما به معنای ضمانت تایید استیبل کوین نامبرده نخواهد بود.

گروه G7 همچنین اعلام می کند از آنجایی که استیبل کوین‌ها در مقیاس‌های جهانی و بسیار وسیعی قابلیت رشد دارند، از دست رفتن اعتماد کاربران نسبت به آنها، می‌تواند تهدیدی برای ثبات اقتصاد جهانی باشند.

طبق گزارش‌ها قرار است این پیش نویس در نشست صندوق بین‌المللی پول که هفته جاری برگزار خواهد شد، به وزرای اقتصاد کشورهای عضو ارائه شود.

طبق گزارش بی‌بی‌سی، با وجود اینکه در متن گزارش اشاره‌ای به لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌ بوک، نشده، اما می‌توان گفت که صدور رسمی این پیش نویس می‌تواند چالش جدیدی برای مجموعه فیسبوک و لیبرا باشد.

قانون‌گذاران در نقاط محتلف جهان در حال افزایش دانش خود در خصوص پروژه لیبرا هستند. به تازگی بانک مرکزی انگلستان مقررات ویژه ای را تنظیم و اعلام کرد که عرضه لیبرا در این کشور مسلتزم مطابقت با این مقررات جدید خواهد بود.

از طرف دیگر «مارک زاکربرگ» (Mark Zuckerberg)، مدیرعامل فیس‌بوک، اواخر ماه جاری میلادی باید در مقابل کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شود و شهادت بدهد. «مکسین واترز» (Maxine Waters)، رئیس این کمیته و عضو دموکرات مجلس نمایندگان، به‌عنوان یکی از سرسخت‌ترین منتقدین لیبرا، قصد دارد تا لایحه «دور نگه داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری از حوزه اقتصاد» را به تصویب برساند.

در چند وقت گذشته بسیاری از شرکای اصلی فیس‌بوک از ائتلاف لیبرا جدا شده‌اند. 4 اکتبر «پی پال» اعلام کرد که از ائتلاف جدا می‌شود، کمی بعد نیز Visa، Mastercard ، Stripe و eBay در اقدامی مشابه، این ائتلاف را ترک کردند.

علاوه بر اینها Finco Services of Delaware نیز با شکایت از فیس‌بوک این شرکت را به تقلید نشان تجاری، رقابت غیرمنصفانه و تقلب در خصوص لوگوی لیبرا متهم کرد. این شرکت همچنین از طراح قبلی خود نیز شکایت کرده است. وی که در طراحی لوگوی فیس‌بوک همکاری داشته، حالا متهم شده که از طرح قبلی‌اش دوباره استفاده کرده است.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5788

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *