ژاپن
اخبار ارز دیجیتال

گردشگران ژاپن می توانند از رمزارز بومی این کشور استفاده کنند

موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی و یک شرکت حمل‌ونقل ریلی مستقر در اوزاکا اقدام به صدور یک رمز ارز بومی برای استفاده گردشگران در برخی مناطق ژاپن می کنند.

این موسسه تحقیقاتی که در سال 1970 توسط شرکت‌های گروه میتسوبیشی راه‌اندازی شد اعلام کرده این توکن با نام Kintetsu Shimakaze Coin بر بستر بلاک چین قرار دارد و از 11 نوامبر تا 31 ژانویه سال آینده در دسترس خواهد بود.

این چهارمین همکاری این دو شرکت است و آن‌ها در تلاشند این فناوری و توسعه فرآیندها، رویه‌ها و خدمات مربوط به آن را اصلاح کنند.

تست و راه اندازی این توکن تنها در منطقه Ise-Shima شبه جزیره‌ای که با سواحل، غذای دریایی، کشت مروارید و پارک ملی آن شناخته می‌شود انجام خواهد شد و 15 موسسه در آن منطقه این توکن را قبول می‌کنند.

در حالی که این توکن به طور موقت و آزمایشی در این منطقه ارائه می‌شود، شرکت ریلی کینتتسو (Kintetsu) امیدوار است که در نهایت یک رمز ارز دائمی برای استفاده از خطوط حمل‌ونقل ریلی خود صادر کند.

برای ثبت نام و استفاده از این رمز ارز که یک رمز ارز پایدار با پشتوانه ین ژاپن است کاربران باید اپلیکیشن Kintetsu Shimakaze Coin را دانلود و نصب کنند.

انتقال توکن‌ها میان مشارکت کنندگان امکان پذیر است و در پایان دوره آزمایشی این توکن غیرقابل استفاده خواهد شد.

گروه کینتتسو شریک موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی، در فهرست صرافی‌های بورس اوراق بهادار توکیو قرار دارد و مالک خطوط حمل‌ونقل در منطقه هدف این برنامه است. موسسه تحقیقاتی میتسوبیشی نیز مسئولیت صدور و مدیریت توکن‌ها را بر عهده خواهد داشت.

این دو شرکت به مدت دو سال است که در زمینه توکن‌های داخلی با یکدیگر همکاری می‌کنند. اولین آزمایش اجتماعی اینگونه تکون در ماه سپتامبر و اکتبر سال 2017 برای آزمایش سیستم پرداخت با استفاده از فناوری blockchain اجرا شد.

منبع:coindesk

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5809

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *