کیف پول سخت‌افزاری Keycard
اخبار ارز دیجیتال کیف پول

کیف پول سخت‌افزاری Keycard

استارتاپ استاتس (Status) که پیام‌رسان مبتنی بر اتریوم و نیز یک مرورگر موبایل را قبلا را اندازی کرده است،این بار قصد ساخت یک کیف پول ارزهای دیجیتال به نام کیف پول سخت‌افزاری Keycard را دارد.

این کیف پول که به طور کامل متن باز است و در ابتدا بین توسعه‌دهندگان بلا‌ک چین به صورت رایگان توزیع می‌شود و سپس به قیمت ۲۹ دلار به ازای هر دستگاه به فروش برسد.

یکی از مدیران برچسته این پروژه می‌گوید: این محصول دقیقا همانند یک ویزا کارت است که در کیف پول خود دارید.

وی در ادامه افزود : این گجت می‌تواند با هر کیف پول رمزارزی روی گوشی کار کند. برای امضای تراکنش تعیین شده روی گوشی، کافی است یک بار کی‌کارت را لمس کنید. در واقع کی‌کارت یک کیف پول سخت‌افزاری رمزارز است که با گوشی هوشمند کار می‌کند.

طبق گفته سازنده ،کیف پول سخت‌افزاری Keycard با چندین ارز دیجیتال مختلف نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، لایت‌کوین، ریپل، اتر و نیز تمام توکن‌های مبتنی بر استاندارد ERC-20 سازگار است.

انتظار می رود این محصول ابتدا از طریق پست تا اوایل ماه مارس ۲۰۱۹ برای علاقمندان ارسال می‌شود. اما همان طور که اشاره شد، فقط توسعه‌دهندگان بلاک‌چین دریافت‌کننده اولیه این محصول به صورت رایگان خواهند بود.

مدیر این پروژه می‌گوید: قرار نیست با کی‌کارد یک محصول تکمیل شده را عرضه کنیم، در این مرحله، کی‌کارد ابزاری برای پروژه‌های بلاک‌چینی به شمار می‌رود که قصد دارند با یک کیف پول سخت‌افزاری موثر، به شیوه‌ای با امنیت بالا برای تراکنش‌های خود دست یابند. کیف پول سخت‌افزاری Status Keycard بر خلاف سایر کیف‌های پول سخت‌افزاری موجود در بازار، مایل است شرکت‌های دیگر را در همکاری در توسعه این محصول مشارکت دهد.

به همین منظور، استاتوس ای‌پی‌آی (API) کی‌کارد ( یک مجموعه کد هماهنگ‌کننده برای سخت‌افزار به منظور انجام فعالیت‌هایی نظیر ذخیره کلیدهای خصوصی، امضای تراکنش ) را بر اساس یک فناوری رایج با عمر ۱۵ ساله طراحی کرده است.

این نرم‌افزار متن باز است و بر اساس جاوا کارد (Java Card) عمل می‌کند. به همین دلیل، اگر یک پروژه طرف سوم بخواهد یک keycard ویژه خود طراحی کند، با استفاده از نرم‌افزار متن باز ما می‌تواند این کار را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *