تتر
اخبار ارز دیجیتال

کمپین حذف تتر از صرافی ها

در حال حاضر و به دنبال اتهامات دستکاری قیمت بیت کوین توسط تتر درخواست های زیادی از جانب بسیاری از افراد فعال در صنعت ارزهای دیجیتال برای حذف تتر یا همان USDT از صرافی های مهم وجود دارد. این درخواست ها پس از انجام تحقیقات در خصوص فعالیت های مشکوک به کلاهبرداری توسط تتر و صرافی بیتفینکس که ارزشی تقریبا برابر با یک میلیارد دلار دارد صورت گرفت.

اگر بیت کوین SV حذف شد، چرا تتر حذف نشود؟

در شبکه های اجتماعی مانند ردیت و توییتر، کاربران از صرافی های مهمی مانند بایننس درخواست می‌کنند که استیبل کوین بحث برانگیز تتر را حذف کنند.

بعضی افراد به تصمیم مدیرعامل بایننس در خصوص حذف کردن بیت کوین SV در اواسط ماه آوریل اشاره می کنند که پس از فعالیت های کریگ رایت و کالوین آیر رخ داد (کریگ رایت ادعا می کند که ساتوشی ناکاموتو است). طبق گفته های کسانی که موافق حذف USDT از لیست صرافی ها می‌باشند، شفاف سازی های اخیر درباره اقدامات تجاری تتر و بیتفینکس نسبت به اقدامات کریگ رایت از اهمیت بیشتری برخوردار است.

ارز دیجیتال با ثبات چیست؟

صرافی کوچک ارز دیجیتال آیکیوفینکس (IQFinex) با حجم معاملات روزانه تقریبا یک میلیون دلار پیش از این اعلام کرده بود USDT را از پلتفرم خود حذف خواهد کرد.

تتر

با این حال برخی از کاربران ردیت نیز رهبران جامعه کریپتو را به حفظ آرامش در خصوص این اقدامات دعوت کردند. از نظر آنها، هر اقدام شدید می‌تواند منجر به آسیب جدی به ثبات بازار ارز دیجیتال شود. یکی از کاربران در این باره گفت:

من فکر میکنم بهتر است این اقدامات انجام شود، ولی نه به صورت بسیار سریع بلکه مرحله به مرحله. در قدم بعدی آنها باید جفت های معاملاتی با USDT را بسیار محدود کنند تا این استیبل کوین به شتکوین (کوین بی ارزش) تبدیل شود. این امر می‌تواند مردم را به بیرون آمدن از بازار تتر تشویق کند در حالی که باعث ترس عمومی نیز نمی‌شود.

برایان آرمسترانگ مدیرعامل کوین بیس گفت در حال حاضر بازار به یک استیبل کوین قابل اعتماد تری نیاز دارد. وی در توییتر، پلتفرم های مختلف را به انتقال از تتر به USD Coin یا همان USDC دعوت کرد.

تتر

یکی از کاربران ردیت در خصوص پیشنهاد انتقال از USDT بدون صدمه دیدن ثبات بازار گفت:

من بیشتر نگران مشکلات سیستمی هستم که تتر می‌تواند ایجاد کند. گزینه های بهتری برای استفاده از تتر وجود دارد. اگر تتر از لیست صرافی ها حذف شود مردم به سمت استیبل کوین هایی روی خواهند آورد که توسط دارایی های قابل تایید پشتیبانی شده باشد.

از زمان ظهور استیبل کوین ها نظیر پکسوس (PAX) و USDC و True USD یا همان TUSD، هنوز هم تتر سهم عمده ای از بازار استیبل کوین ها را در دست دارد.

با توجه به اطلاعات سایت TradeBlock، از ابتدای حوادث مالی و اتهامات اخیر این استیبل کوین، سلطه تتر بر بازار استیبل کوین ها به ۷۵ درصد کاهش یافته است. طبق گزارش BTCManager، دادستانی کل نیویورک به بیتفینکس و تتر اتهام ایجاد توطئه برای پنهان کردن ضرر بیش از ۸۵۰ میلیون دلاری را وارد کرده است. این دادستانی می گوید بیتفینکس برای پوشش این ضرر ها از تتر استفاده کردهاست.

وکلای Tether سپس بیان کردند که فقط ۷۴ درصد دارایی های USDT با پول نقد و سایر معادلات پولی پشتیبانی می‌شود، هرچند بارها از طرف مدیران تتر گفته شده بود این استیبل کوین به طور کاملا ۱۰۰ درصد با ذخایر دلار پشتیبانی می‌شود.

منبع:btcmanager

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4779

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *