خودروسازی جگوار
اخبار ارز دیجیتال

کمپانی خودروسازی جگوار به رانندگان خودرو ارز دیجیتال آیوتا می‌دهد

رویترز در روز دوشنبه اعلام کرد، خودروسازی جگوار لندروور، بزرگ ترین شرکت خودروسازی در بریتانیا، خبر از تست نرم افزاری داد که در قبال اشتراک‌گذاری داده‌های مفید توسط رانندگان، به عنوان پاداش به آنها ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) اعطا می کند.

خودروسازی جگوار در حال توسعه پروژه ای است که آن را کیف پول هوشمند نامید و می توان برای نصب در خودروها استفاده کرد. این کیف پول هوشمند برای گزارش خودکار اطلاعات مفید از جمله تراکم ترافیک و خرابی جاده به سرویس های مسیریابی یا مقامات محلی، به رانندگان ارز دیجیتال آیوتا پاداش خواهد داد.

خودروسازی جگوار همچنین اعلام کرد، رانندگان می توانند با شرکت در برنامه اشتراک اطلاعات رانندگی پاداش گرفته وتوکن های پاداش گرفته شده را برای پرداخت عوارض، هزینه پارک و شارژ خودروهای برقی استفاده کنند.

هدف کلی جگوار به صفر رساندن آلوگی، تصادفات و اطلاع از میزان تراکم ترافیک است.

شرکت های خودروسازی جهان، در حال بررسی برنامه های کاربردی بلاک چین هستند تا با توجه به نیازهای مختلفشان از این فناوری استفاده کنند. بلاک چین بستر فعالیت ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین را فراهم می کند، و یک پایگاه داده توزیع شده است که توسط شبکه ای از کامپیوترهای متصل به اینترنت حفظ و نگهداری می شود.

هیوندای به دنبال استفاده از بلاک چین در خودروهای هوشمند

خودروسازی جگوار این فناوری را در پایگاه مهندسی نرم افزار جگوار لندروور واقع در شانون ایرلند تست می کند. در حال حاضر، مهندسان این مجموعه تعدادی از خودروها را که شامل جگوار F-PACE و Range Rover Velar به قابلیت کیف پول هوشمند مجهز کرده اند.

خودروسازی جگوار اعلام کرد: هنوز زمان مشخصی در نظر گرفته نشده است که این محصول را به صورت تجاری در دسترس عموم قرار دهیم.

توکن آیوتا مبتنی بر یک نوع فناوری دفتر کل توزیع شده است که مردم و ماشین ها را قادر می سازد تا پول و اطلاعات را بدون هیچ گونه هزینه ای انتقال دهند. در زمان نگارش این مطلب آیوتا در صرافی های ارزهای دیجیتال حدود 20 درصد رشد قیمت داشته است و با قیمت حدود 32 سنت مبادله می شود.

روز جمعه بنیان گذار و رئیس هیئت مدیره بنیاد آیوتا، در مصاحبه با رویترز گفت: تکنولوژی کیف پول هوشمند… می تواند به راحتی با تمام وسائل نقلیه جدید سازگار شود.

آیوتا قصد دارد که با خودروسازان مختلف وارد همکاری شود تا یک توکن جهانی برای سیستم مالی ماشین ها باشد، بنابراین چیزی به نام جگوار کوین یا BWN کوین وجود ندارد و تنها توکنی که در این فناوری استفاده شده است ارز دیجیتال آیوتا (IOTA) است.

منبع:reuters

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4758

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *