کره شمالی
اخبار ارز دیجیتال

کره شمالی در پاسخ به تحریم‌های آمریکا ارز دیجیتال سرقت می‌کند

یکی از مقامات ارشد FBI در یک کنفرانس اعلام کرد که تحریم‌های ایالات‌متحده، کره شمالی را وادار به انجام حملات سایبری برای کسب ارزهای دیجیتال کرده است.

Tonya Ugoretz، معاون رئیس بخش سایبری FBI گفت بحران اقتصادی، فعالان دولتی کره شمالی را به‌سوی ارتکاب جرائم سایبری سوق داده است.

هکرهای کره شمالی یکی از صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال کره جنوبی به نام Upbit را مورد هدف قرار دادند

طبق گزارش کوین تلگراف، کره شمالی متهم است که در چندین حمله گسترده سایبری شامل باج افزارها و دزدی‌های ارزهای دیجیتال نقش داشته است.

این حملات شامل حمله‌های سراسری مثل حمله باج افزار WannaCry در سال ۲۰۱۷ تا حمله‌های هدفمند علیه صرافی‌ها در کره جنوبی و کشورهای مجاور می شود.

Tonya Ugoretz گفت: تحریم‌ها تأثیر منفی اقتصادی زیادی دارند و هدف این عملیات سایبری، چه از طریق استخراج ارزهای دیجیتال و چه از طریق سرقت از بانک، به‌دست آوردن پول است.

Erin Joe، مدیر مرکز یکپارچه سازی هوش مصنوعی و تحت اداره اطلاعات ملی ایالات متحده آمریکا، اعلام کرد که FBI بر بازدارندگی حملات مربوط به ارزهای دیجیتال تمرکز دارد.

تلاش های بزرگی در حال حاضر در FBI و همچنین چندین نهاد دیگر در سراسر دولت وجود دارد تا بتوانند با یافتن راه‌هایی از فعالیت‌های خرابکارانه‌ای که ارزهای دیجیتال را در برگرفته‌اند، جلوگیری کنند.

گفتگو درباره گسترش استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک سلاح برای فرار از تحریم‌های سیاسی و اقتصادی، هنوز هم بحث برانگیز است.

برخی از منابع خبری ادعا می کنند، کشورهایی مثل ونزوئلا و روسیه، که هر دو تحت تحریم های سنگین آمریکا قرار دارند، تلاش می‌کنند که در غیاب روش‌های پشتیبانی مالی سنتی از ارزهای دیجیتال برای زنده نگه داشتن جریان‌های مالی خود استفاده کنند.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4961

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *