کره شمالی
اخبار ارز دیجیتال

کره شمالی به دنبال ایجاد رمزارز اختصاصی خود

بنا بر گزارش‌ها کره شمالی به دنبال ایجاد رمزارز اختصاصی خود است، گفته می شود این رمزارز شبیه به بیت کوین است.

پیونگ یانگ در تلاش برای فرار از تحریم ها است

به‌نقل از خبرگزاری Vice News این پروژه برای کمک به کره شمالی به منظور جلوگیری از فشار تحریم های بین‌المللی و یافتن راهی برای فرار از دست سیستم مالی جهانی تحت سلطه آمریکا طراحی شده است.

Alejandro Cao de Benos، یکی از مسئولین این پروژه در صحبت‌های خود گفت: این ارز شبیه به بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال خواهد بود. این مقام مسئول که نماینده ویژه کمیته ارتباطات فرهنگی دولت کره شمالی نیز هست در صحبت‌های خود می‌افزاید:

ما هنوز در مراحل ابتدایی ایجاد توکن‌ها قرار داریم.اکنون ما در مرحله مطالعه کالاهایی هستیم که به این رمزارز ارزش افزوده می دهند و فعلا برنامه‌ای برای دیجیتال سازی وون (واحد پول کره شمالی) نداریم.

بر اساس گزارش Vice News ، سفیر کره شمالی در سازمان ملل واکنشی نسبت به تکذیب یا تایید این اخبار نشان نداده است. یکی از سخنگوهای کره شمالی در سازمان ملل در واکنش به این خبر گفت: “من نمی توانم به شما جوابی بدهم.”

کره شمالی ایالات متحده را به انتشار شایعات متهم می کند

همانطور که قبلا کوین تلگراف گزارش دااده بود، کمیته تحریم‌های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل، هکرهای کره شمالی را عامل اصلی حملات سایبری به بانک‌ها و صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌داند. این کمیته در تصریح صحبت‌های خود افزود، کره شمالی از سرمایه‌های به سرقت رفته برای توسعه برنامه‌های سلاح‌های کشتار جمعی‌ استفاده می‌کند. طبق آمارهای ارائه شده توسط کمیته تحریم‌های کره شمالی، این کشور چیزی در حدود ۲ میلیارد دلار بودجه برای توسعه این برنامه‌ها تخصیص داده است.

سرقت 2 میلیارد دلاری رمز ارزها توسط هکرهای کره شمالی

درپاسخ، پیونگ یانگ ادعا می کند که ایالات‌متحده و هم دستانش به دنبال شایعه پراکنی در ارتباط با فعالیت‌های این کشورند.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5685

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *