توکن YFI
اخبار ارز دیجیتال

کاهش 15 درصدی توکن YFI پس از اینکه خالق یرن فایننس خبر جدایی ازاین پروژه را داد

پروژه Yearn.Finance یرن فایننس یکی از پروتکل‌های شناخته شده در حوزه دیفای بوده که نوسانات شدیدی در قیمت رمز ارز خود داشته است. در ساعات گذشته شاهد ریزش قیمت توکن YFI بوده‌ایم. این ریزش تا کجا ادامه دارد؟

توکن YFI پس از رشد ۶۰ درصدی از آخرین کف قیمتی خود در محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار به آخرین سقف قیمتی خود در ۱۹,۰۰۰ دلار رسید. در روزهای اخیر این پروتکل لندینگ که برمبنای شبکه اتریوم ایجاد شده نوسانات بالایی داشته است. در زمان نگارش این خبر، قیمت رمز ارز YFI در محدوده ۱۵,۸۰۹ دلار معامله می‌شود که در ۲۴ ساعت گذشته حدودا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است. با وجود این ریزش ، قیمت این ارز دیجیتال همچنان ۳۰ درصد بالاتر از کف ۱۲,۰۰۰ دلار خود است.

دلیل ریزش قیمت رمز ارز YFI چه بود؟

چند روزی است که شاهد افزایش قیمت نسبی در پروژه‌های دیفای هستیم و همچنین شاهد رشد قیمت بیت کوین و اتریوم در بازار بوده‌ایم؛ با این وجود باز هم قیمت YFI با ریزش همراه بوده است. حواشی بوجود آمده پس از انتشار خبری مبنی بر اینکه آندره کرونیه، بنیانگذار شبکه دیفای یرن فایننس، قصد ترک این پروژه را دارد، ریزش این رمز ارز را آغاز کرد.

یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال به ارزیابی و پیش بینی روند قیمتی رمز ارز YFI پرداخته است. این تحلیلگر معتقد است که با وجود ریزش شدید قیمت از سقف ۱۹,۰۰۰ دلار احتمال صعودی ماندن روند، کاهش یافته است اما با این وجود اگر ارز دیجیتال YFI در محدوده ۱۵,۶۰۰ دلار حمایت شود، همچنان احتمال رشد کوتاه‌مدت این رمز ارز وجود دارد:

رفتار قیمت رمز ارز YFI در نمودار ۴ ساعته کاملا شفاف و مشخص است. حمایت بسیار مهمی در محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار وجود دارد؛ همچنین شکست محدوده مقاومتی ۱۵,۶۰۰ دلار و تثبیت قیمت بالای این سطح مقاومت، احتمال اتمام ریزش قیمت آن راافزایش می‌دهد. در صورتی که قیمت رمز ارز YFI بتواند بالای محدوده ۱۵,۶۰۰ دلار تثبیت شود، احتمال صعود قیمت افزایش خواهد یافت.

قیمت رمز ارز YFI

این تحلیلگر با وجود نزولی بودن نمودار قیمت، به دلیل وجود دلایل فاندامنتالی همچنان به صعود قیمت رمز ارز YFI امیدوار است.

یکی از این دلایل فاندامنتالی، رونق حوزه دیفای است. مطابق گزارش‌های موجود، کیف پول MetaMask اخیرا رکورد جدیدی در تعداد کاربران خود به ثبت رسانده است. این کیف پول دیجیتال ماهانه ۱ میلیون کاربر فعال دارد، این مقدار در مقایسه با سال قبل ۳۰۰ % رشد داشته است. دلیل این اتفاق را می‌توان در رونق حوزه دیفای و پروژه‌های این حوزه دانست. این کیف پول اخیرا مطلبی در همین زمینه منتشر کرده است:

طی دوازده ماه گذشته، رشد چشمگیری در پذیرش DAO و بازی‌های WEB3 و جذب سریع کاربران محصولات و خدمات حوزه دیفای اتفاق افتاده است. این اتفاق منجر به رشد سریع ما شده است. رشد ما تنها به دلیل این نیست که افرادی اقدام به خرید و ذخیره اتریوم می‌کنند؛ وقتی وارد این حوزه می‌شوید مردم فقط به یک کیف پول احتیاج ندارند تا دارایی خود را در آن نگهداری کنند. آنها به دنبال سرمایه‌گذاری، فروش، اعطای وام و قرض دادن دارایی دیجیتال خود هستند. آنها در این حوزه به سراغ پلتفرم‌های همچون Uniswap، Yearn، Curve Maker و Aave می‌روند تا کارهایی که در ذهن دارند را انجام دهند. کیف پول MetaMask این ارتباط را فراهم می‌کند.

منبع:newsbtc

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6796

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *