استخراج بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

کاهش شدید هش ریت بیت مین برای استخراج بیت کوین

با توجه به نرخ هش ریت (HashRate) شبکه بیت مین (Bitmain) که در تاریخ ۷ می منتشر شد؛ هش ریت این کمپانی در ضمینه استخراج بیت کوین در 30 روز گذشته به شدت کاهش یافته است.

طبق آنالیز داده ها که هر 30 روز از طریق کمپانی به روز رسانی و منتشر می شود؛ هش ریت الگوریتم SHA256 که برای استخراج بیت کوین مورد استفاده می شود؛ از 1.692.35 quadrillion هش بر ثانیه (PH/s) در ماه مارچ به 237.29 PH/s از ابتدای ماه می رسیده است.

هنگامی که این ارقام را با آمار ماه جولای سال ۲۰۱۸ مقایسه می کنیم میبینیم که هش ریت آن زمان 1.692.05 PH/s بوده است و سه ماه بعد از آن در ماه اکتبر به 2.339.21 PH/s در ثانیه رسید.

همانطور که قبل نیز گزارش شده است دو استخر ماینینگ که توسط (AntPool) و BTC.com اداره می شوند حدود ۲۳ درصد از کل هش شبکه را از ابتدای سال ۲۰۱۹ در اختیار دارند. این درصد با اینکه به نظر بسیار زیاد است؛با این حال ۶ ماه قبل از آن همین استخرها حدود ۴۱ درصد از هش شبکه را کنترل می کردند. این بدان معناست که سهم آنها مدام کاهش یافته است.

در ماه فوریه؛ یک کمپانی کاندایی با نام Canaccord ادعا کرد با اینکه انت پول همچنان یکی از قوی ترین استخر های ماینینگ است؛ اما صنعت استخراج به سمت غیرمتمرکز شدن هر چه بیشتر حرکت میکند. داده های Blockchain.com نشان می دهد در حال حاضر AntPool کنترل ۱۶.۴ و استخر Bitaps نیز ۱۷.۱ درصد از هش شبکه را به خود اختصاص داده اند.

در اواخر ماه مارس کمپانی بیت مین اعلام کرد نسل جدید سخت افزارهای خود را زودتر از ماه می ۲۰۲۰ عرضه نخواهد کرد. این در حال است که تاریخ نصف شدن پاداش بیت کوین نیز حدود ماه می ۲۰۲۰ تخمین زده شده است؛ پاداش استخراج هر بلاک از ۱۲.۵ بیت کوین به ۶.۲۵ بیت کوین در هر بلاک کاهش می یابد.برخی پیش بینی می کنند که با نزدیک شدن به تاریخ نصف شدن پاداش استخراج و تقریبا از ماه ژوئن 2019 شاهد افزایش قیمت بیت کوین باشیم.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4818

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *