چشم انداز بلاک چین در دبی
اخبار ارز دیجیتال

چشم انداز بلاک چین در دبی

چشم انداز بلاک چین در دبی با هدف عملیات های بانکی

دولت امارات انتظار دارد تا بیش از 50% عملیات بانکی، فرآیندهای تجاری و رویه های اداری را تا سال 2021 بر بستر بلاک چین منتقل کند.

به گفته شیخ محمد بن راشد (لینک)، حاکم دبی این کار 3 میلیارد دلار در سال به صرفه جویی کمک خواهد کرد و همچنان که سیستم بانکداری سنتی را متحول خواهد کرد ، دولت را نیز به سطح جدیدی از کیفیت خدمات رسانی به مردم ارتقا خواهد داد.

اهداف چشم انداز بلاک چین در دبی

در چارچوب چشم انداز 2021 دبی، که دولت دبی در سال 2015، آنرا آغاز کرد، این کشور بیش از 100 پروژه را در بلاکچین اجرا می کند که اغلب آن ها از هوش مصنوعی استفاده می کنند، دبی بلاک چین را یک رقابت جهانی می داند و قصد اول شدن در این رقابت جهانی را دارد.

چشم انداز بلاک چین در دبی

دوبی قصد دارد آینده اقتصادی‌اش را بر پایه بلاک چین بنا کند در واقع می توان گفت چشم انداز بلاک چین در دبی تبدیل شدن به پایتخت فناوری بلاک چین در جهان است و از این طریق سرمایه هنگفتی را در این منطقه جذب خواهد کرد.

چشم انداز بلاک چین در دبی

مقام‌های امارات می‌گویند با توجه قابلیت‌های بلاک چین در ایجاد شفافیت های مالی و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی در موارد دیگری نظیر ثبت ورود و خروج، صدور ویزا، معاملات املاک و… نیز به استفاده از این فناوری روی آورده‌اند.

چشم انداز بلاک چین در دبی

در راستای تحقق چشم انداز بلاک چین در دبی اسفاده از بلاکچین در دبی پیش از این برای تنظیم قراردادها،خرید املاک، همچنین سیستمی برای پرداخت مالیات، و پرداخت قبض های مصرفی و همچنین صدور ویزا تحت استارتاپ های مبتنی بر بلاک چین استفاده شده است.

این در حالی است که در ایران مدیران ارشد کشور درباره فناوری بلاک چین هنوز شبهه و تردید دارند و به درستی آن را درک نکرده اند.

به نقل از آذری جهرمی :

مردم به جای خود، امروز بسیاری از مسئولان ما هم با این مفهوم (بلاک چین) آشنا نیستند.

 به نقل از روزنامه ایران : بلاک چین در چند سال آینده تحول شگرفی را در دنیا ایجاد خواهد کرد و اگر خود و ساختار خود را منطبق با این تغییرات نکنیم، دوباره در عرصه رقابت فناوری و فرهنگ بازنده خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *