ارز دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال مقالات منتخب سر دبیر

چرا علی رغم شکستن حباب بیت کوین، آینده ارز دیجیتال همچنان درخشان خواهد بود؟

چرا علی رغم شکستن حباب بیت کوین، آینده ارز دیجیتال همچنان درخشان خواهد بود؟

بیت کوین و سایر انواع ارز دیجیتال در طول سال جاری میلادی  میلیون‌ها دلار ضرر کردند، اما فناوری بلاک چین مسیر خود را به سمت آینده ای روشن ادامه خواهد داد.

قبول کردن این دو واقعیت در کنار هم دشوار به نظر می‌آید ولی با همه بیم و امیدهایی که در خصوص بیت کوین مطرح است شرایط بیت کوین مانند بارش سهمگینی است که رنگین کمانی و زیبا  در پی آن خواهد آمد.

تب داغ ارز دیجیتال و انتظارات بالا

وقتی بیت کوین برای اولین بار مرز قیمت ۱۰۰۰۰ دلار را فتح کرد، تعجب همه را متوجه بازار ارز دیجیتال کرد ولی همان زمان هم، سقوط شدید ارزش آن بسیار محتمل بود. بالا رفتن سریع قیمت به اندازه 1000درصد در عرض یک سال هشداری بود برای فعالان بازار که همه تخم مرغهای خود را در سبد بیت کوین نگذارند زیرا این تب داغ هرلحظه با سرد شدن ناگهانی ممکن بود ضررهای زیادی را به بازار وارد کند. در همان روزها هم البته کسانی بودند که ارز دیجیتال را با قیمت 10000 دلار خریدند و بعداً با قیمت ۱۹ هزار دلار فروختند. اگر شما هم چنین کاری کرده اید خوش به حال شما!  اما بسیاری از افراد بیت کوینهایی را که آن وقت خریده اند هنوز نگه داشته اند ولی حتی توانسته اند با یک ضرر معقول 1000 دلاری، آنها را با قیمت ۹ هزار دلار بفروشند. این قتل عام مالی در بازارهایی که در اصطلاح به آن “آلت-کویین” می‌گویند وضعیت بدتری هم داشت. تصور کنید شما هزاران دلار نقدینگی را برای خرید ارز دیجیتال چینی ‏Tron پرداخته اید و در حال حاضر تمام آن دارایی به اندازه ۲۰۰ دلار می ارزد.

اگر کمی از بالا به موضوع نگاه کنید، ترکیدن حباب ارز دیجیتال و بیتکوین و رکود نزولی همراه با آن دقیقاً مشابه سقوط ارزش شرکتهای فناوری بزرگ در سال ۲۰۰۰ است که در پی آن ضرر بسیار شدیدی به آن شرکتها وارد آمد اما، آن شرکتهای بزرگ مبتنی بر فناوری در حال حاضر با قدرت به کارشان ادامه می دهند و سوددهی فراوانی دارند. با ید توجه کرد که نزدیک به یک دهه آن سقوط بزرگ میگذرد.

شاید بروز این ضررها در بازار ارز دیجیتال برای فعالان در کوتاه مدت بسیار دردناک باشد، اما نشان می دهند بازار سرمایه محکوم است که ورود به عرصه تکنولوژی را تجربه کند و این یک پارادایم جدید خواهد بود. کنشهایی که از سوی دولتها و مقامات رسمی برای جلوگیری از تبادل ارزهای دیجیتال دیده می شود، موجب خواهد شد این فناوری  قوی تر گذشته  با  رفع اشکالات، جای پای خود را روز به روز محکم تر کند هرچند شاید این امر مستلزم ایجاد یک فرم جدید ارز دیجیتال باشد اما اجتناب ناپذیر خواهد بود.

منبع: INC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *