چالش هارد فورک قسطنطنیه اتریوم برای ماینرها
اخبار ارز دیجیتال

چالش هارد فورک قسطنطنیه اتریوم برای ماینرها

چالش هارد فورک قسطنطنیه اتریوم برای ماینرها ، ETH از سه هفته گذشته تا کنون و قبل از انتشار رسمی خبر هاردفورک بیش از %85 افزایش قیمت داشته است.

چالش هارد فورک قسطنطنیه اتریوم برای ماینرها

همچنین با توجه به کاهش حجم بازار طی چند روز مقام دومین ارز دیجیتال را به ارز ریپل XRP  واگذار کرده بود. اما با افزایش حجم بازار اتریوم دوباره به دومین ارز دیجیتال پر حجم تبدیل گردید. در حال حاضر قیمت اتریوم  155.8 دلار است. سال گذشته بنیاد اتریوم اعلام کرد که در حال تغییر الگوریتم ماینینگ اتریوم از اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام است و پس از بمپ سختی شبکه فعال شده و سختی شبکه به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. اما با توجه به این که الگوریتم ماینینگ اتریوم در حال حاضر POW  اثبات انجام کار است، افزایش سختی بیش از حد شبکه اتریوم سبب کاهش شدید در آمد ماینر ها گردیده و آنها به منظور کسب درآمد بیشتر به سمت استخراج ارز های دیجیتال دیگر مهاجرت خواهند کرد. لذا کاهش  هش ریت شبکه سبب ناپایداری شبکه اتریوم خواهد شد. از این روی بنیاد اتریوم اجرای هارد فورک جدید را که به قسطنطنیه Constantinople  معرف است به تعویق انداخت.

مقاله های قبلی در مورد هادرفورک و آپدیت های اتریوم

هاردفورک جدید اتریوم

آپدیت کسپر و شاردینگ اتریوم

اما اخیرا بنیاد اتریوم اعلام کرده است که اجرای هارد فورک قسطنطنیه Constantinople  بعد از بلاک شماره  7,080,000 حتما اجرا خواهد شد. این هارد فورک جدید ویژگی های خاص جدیدی دارد که برای ماینرها حائز اهمیت است که در بند های زیر به آن اشاره شده است.

1- بعد از بلاک شماره 7.080.000 الگوریتم ماینینگ اتریوم تغییر خواهد یافت. لذا دستگاه های ماینر Antminer E3 و Innosilicon A10 قادر به ماین کردن اتریوم نخواهند بود. یکی از اهداف هارد فورک جدید حذف دستگاه های ماینینگ ایسیک ASIC به دلیل تمرکز زدایی شبکه بوده است.

2- با توجه به اینکه این الگوریتم از بلاک 7.080.000 اجرا خواهد شد، پیشبینی میگردد با توجه به مقدار کنونی سختی شبکه تاریخ اجرای آن 16 الی 19 جولای 2019 باشد.

3- پاداش پیدا کردن هر بلوک قبل از اجرای این هارد فورک 3 اتریوم به ازای هر بلوک بوده است، اما در فورک جدید که تنها بر روی کارت های گرافیک قابل استخراج است، پاداش پیدا کردن هر بلوک تنها 2 اتریوم خواهد بود. لذا در آمد مایینر های اتریوم  یک سوم کاهش پیدا خواهد کرد.

چالش هارد فورک قسطنطنیه اتریوم برای ماینرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *