خودروسازی BMW
اخبار ارز دیجیتال

کمپانی خودروسازی BMW از طریق بلاکچین مشکل دستکاری کیلومتر را حل کرد

Cihan Albay لیدر بخش IT کمپانی خودروسازی BMW در نشست سالانه وی چین (VeChain)، که در تاریخ ۱۸ آپریل ۲۰۱۹ در سانفرانسیسکوی آمریکا برگزار شد، از اپلیکیشن VerifyCar که یک شناسنامه دیجیتال خودرو تحت فناوری بلاکچین است رو نمایی کرد. این اپلیکیشن محصول مشترک غول خودرو سازی آلمانی BMW و VeChain که یک استارتاپ بلاکچینی متمرکز بر مدیریت زنجیره تامین است، است.

ارز دیجیتال ویچین VeChain چیست و چگونه کار می کند

VerifyCar قصد دارد مشکل دستکاری کیلومترشمار خودرو‌ها را حل کند. در آلمان کیلومترشمار ۳۳ درصد از خودروهای کارکرده دستکاری می شوند. برآورد می‌شود این کار قیمت هر خودرو را به صورت میانگین ۳۰۰۰ یورو افزایش کاذب می دهد و در نتیجه ی این کار، مجموع آسیب هایی که به این کشور وارد می شود سالانه حدود ۶ میلیارد یورو است.

مدیر بخش IT خودروسازی BMW در ادامه صحبت هایش گفت: کاری که ما سعی در انجام آن داریم ساخت یک شناسنامه دیجیتال است که مجموعه داده های خودرو را تایید می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد متوجه شوند که آیا صحبت های فروشنده خودرو واقعا صحت دارند یا خیر.

او در ادامه توضیح داد که: ما یک مرکز داده با استفاده از بلاک چین VeChain ایجاد کردیم، هر اتفاقی که در خودرو رخ دهد در بلاک چین VeChain به صورت رمزنگاری شده ذخیره می شود. این می تواند از تغییر یک فیلتر، تغییر باطری و یا داشتن خدمات سالانه باشد. این اتوموبیل ها همگی دارای سیم کارت های مخصوص هستند که به طور مرتب این داده ها را می فرستند و ما این داده ها را با استفاده از بلاک چین بررسی و ذخیره می کینم.

خودروسازی BMW

آلبی در ادامه گفت این اپلیکیشن بر روی خودروهای داخلی تست شده است و خودروسازی BMW در حال تعیین نحوه عرضه عمومی این محصول است.

بلاکچین هنوز یک موضوع حساس است. او گفت مردم در آلمان وقتی می‌شنوند که اطلاعات ذخیره شده بر روی بلاکچین هرگز نمی‌توانند پاک شوند، نمی‌دانند نسبت به آن چه واکنشی داشته باشند. ما نیاز داریم به استراتژی‌های تجاری خود و نحوه معرفی این محصول به بازار نگاهی بیندازیم، ولی ما ثابت کرده‌ایم که این محصول واقعا کار می‌کند و مشتاق ادامه دادن بیشتر آن هستیم.

VeChain هم بخشی از BMW Startup Garage یک پروژه همکاری ۴ ماهه بود که متمرکز بر توسعه یک راه حل بلاکچینی برای این خودرو ساز آلمانی بوند. Albay گفت این دو شرکت در حال حاضر بیش از دو سال است که با یکدیگر کار می کنند.

اپلیکیشن VerifyCar یکی از چندین ابتکار بلاکچینی است که خودروسازی BMW مشغول توسعه آن است. این کمپانی در سال گذشته یک کنسرسیوم حمل ونقل مبتنی بر بلاکچین ملقب به (MOBI (Mobility Open blockchain Initiative را با همکاری ۳۰ تولید کننده خودرو، استارتاپ و شرکت‌های فناوری آغاز کرد. امروزه بیش از ۱۰۰ کمپانی و سازمان به صورت فعالانه مشغول ایجاد کارگروه‌ها، رویدادها و همایش‌ها در این زمینه هستند.

منبع:coinjournal

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4762

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *