سختی استخراج بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

پیش‌بینی افزایش ۶۰ درصدی سختی استخراج بیت کوین

پیش‌بینی افزایش ۶۰ درصدی سختی استخراج بیت کوین در سه ماه سوم سال ۲۰۱۹

بر اساس داده‌های جدید، بیت کوین (BTC) در سه ماه سوم سال ۲۰۱۹ با رشد ۶۰ درصدی در سختی استخراج مواجه خواهد شد.

هش ریت یا نرخ توان پردازشی چیست؟

کوین روک (Kevin Rooke)، تحلیلگر مشهور حوضه رمزارزها، در روز ۱۹ سپتامبر با قرار دادن تصویر نمودار پیش‌بینی‌های گذشته و آینده سختی شبکه بیت کوین در حساب توییتر خود، گفت: از سال ۲۰۱۶ تاکنون سختی استخراج به طور متوسط در هر فصل، افزایشی تقریبا ۴۲ درصدی را تجربه کرده است.

به استثنای ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ که مصادف با کف بازار خرسی یا نزولی بیت کوین بود، از آن زمان تاکنون سختی استخراج رشدی مداوم و مثبت داشته است. رشد این پارامتر در سال جاری نسبت به دوره گذشته یک رشد تقریبا عمودی و بسیار چشمگیر است.

سختی استخراج بیت کوین

وی اضهار داشت: پیش‌بینی می‌شود که در سه ماهه پیش‌رو، سختی استخراج بیت کوین ۶۰% رشد داشته باشد، این در حالی است که در پایان سه ماهه دوم سال جاری نیز این عدد به بیشترین مقدار تاریخ خود رسیده بود.

سختی به میزان تلاش‌ ماینرها برای حل معادلات پیچیده‌ در شبکه بیت کوین اشاره می کند که در نهایت منجر به ایجاد بلاک جدید می‌شود که این بلاک در برگیرنده تراکنش‌های بیت کوین است و در نهایت پاداش استخراج یا همان بیت کوین‌های جدید را آزاد و دریافت می‌کنند.

هر چه رقابت در شبکه بیت کوین برای استخراج بلاک بیشتر شود، افزایش سختی شبکه بیشتری را در پی دارد. در عین حال عدم تمایل به مشارکت در استخراج بیت کوین سبب کاهش سختی شبکه می‌شود که مشوقی است تا ماینرهای جدیدی وارد شبکه شوند.

سختی استخراج بیت کوین را می توان یکی از بنیادی‌ترین شاخص‌های فنی برای برآورده کردن انتظارات در سال جاری دانست. بر مبنای این شاخص او پیش‌بینی کرد که تا پایان سال ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین به ۳۱ هزار دلار خواد رسید.

فقط در چند روز اخیر، نرخ هش بیت کوین بار دیگر به اوج خود رسید و برای نخستین بار از ۱۰۲ کوئینیلیون (quintillion) هش در ثانیه را پشت سر گذاشت.

به گفته طرفداران بیت کوین، چنین پیشرفتی نشان‎‌دهنده جهشی مشابه در قیمت بیت کوین است.

کاربر Hodlonaut برگزار کننده جنبش مشعل لایتنینگ، نیز در توییتی گفت: با توجه به تاریخچه شبکه بیت کوین، افزایش قابل توجه سختی شبکه بیت کوین طی ماه‌های آینده دور از انتظار نیست.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5689

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *