اتریوم
اخبار ارز دیجیتال

پیشنهاد ویتالیک بوترین برای افزایش پاداش سهامداران الگوریتم PoS اتریوم

ویتالیک بوترین یکی از بنیان‌گذارن اتریوم به 20 آوریل در GitHub پیشنهاد داده است تا در پیاده‌سازی الگوریتم اثبات سهام (PoS) در بلاکچین اتریوم(که قرار است به زودی اتفاق بیفتد)، پاداش سپرده‌گذاری(Staking Reward) بیشتری به سهامداران ارائه شود.

پروتکل اثبات کار و اثبات سهام

بر اساس این پیشنهاد، بوترین ایجاد ۲,۰۹۷,۱۵۲ کوین در سال را پیش بینی می‌کند در صورتی که ۱۳۴,۲۱۷,۷۲۸ کوین برای ذخیره شدن در شبکه و برای تایید تراکنش ها مورد استفاده قرار گیرد. نتیجه این امر، تقسیم ۱.۵۶ درصد از کوین های جدید تولید شده به سرمایه گذاران است. این مقدار کمی از لحاظ استانداردهای این ارز دیجیتال است اما میتواند از تورم افسارگسیخته جلوگیری می‌کند.

در این پیشنهاد، بازدهی سالیانه‌ی حاصل از تایید مقادیر مختلف اتر نیز ارائه شده است. به عنوان مثال در صورتی که تنها ۱ میلیون اتر در نتیجه‌ی این تنظیمات حاصل گردد، تایید کننده‌ها بازدهی سالیانه‌ی ۱۸٫۱ درصدی خواهند داشت. جامعه‌ی کاربران نیز به این پیشنهاد خوب واکنش نشان دادند، بسیاری از آن‌ها نرخ‌های پیشنهادی را بسیار منطقی‌تر از گذشته ارزیابی کردند.

جاستین دریک (Justin Drake)، یکی از محققان اتریوم تخمین می‌زند که پس از پیاده‌سازی PoS وشاردینگ(Sharding) و با ۳۲ میلیون اتر حاصل از Stake، تایید کننده‌ها بازدهی پایه‌ی ۳٫۲ درصدی خواهند داشت. این رقم ۱ درصد از کل اتر‌های عرضه شده را شامل می‌شود. این در حالی است که در مقایسه با تورم ۳.۲۲ درصدی دلار، تورم اتریوم بسیار کمتر و حدود یک درصد است

با این وجود، پیاده‌سازی «Ethereum Improvement Proposal 1559» به معنای آن است که بخشی از کارمزد‌های تراکنش‌ها سوزانده خواهد شد. بنابراین دریک تخمین می‌زند که با خرج کردن ۱ هزار اتر به عنوان سوخت یا هزینه (Gas) در هر سال، نرخ تورم ۰٫۵ درصد خواهد بود.

بر اساس گزارش رسانه‌ها در سال گذشته، بوترین قبلا اعلام کرده است که بلاکچین‌های آینده با به‌کارگیری الگوریتم اثبات سهام بر پایه‌ی شاردینگ هزاران مرتبه کارآمد‌تر خواهند بود.

وی در ماه مارس خطاب به جامعه‌ی ارزهای دیجیتال اعلام کرد که برای رشد حوزه‌ی رمزارزی فردگرایی را کنار گذاشته و با به‌کارگیری این تکنولوژی، سیستم‌های جدید، عادلانه و نوآورانه‌ای با تاثیرات اجتماعی مثبت ایجاد نمایند.

منبع:ethereumworldnews–cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4683

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *