پیام مخفی ساتوشی ناکاموتو
اخبار ارز دیجیتال

پیام مخفی ساتوشی ناکاموتو

پیام مخفی ساتوشی ناکاموتو در بلاک جنسیس بیت کوین

بیش از ۱۰ سال بعد از انتشار کد اصلی بیت کوین می گذرد، و اکنون یک پیام مخفی در بلاک جنسیس این ارز دیجیتال شناسایی شده است. گفته می شود این پیام مخفی از طرف خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو است.

پیام مخفی ساتوشی ناکاموتو در بلاک جنسیس بیت کوین این است:

این پیام در بلاک جنسیس به صورت زیر یافت شده است:

sknab roftuoliab dnoces fo knirb no rollecnahC 9002/naJ/30 semiT ehT

ناکاموتو همواره به دلیل رویکرد مرموزش نسبت به تمامی مسائل ، برای عموم کسانی که با رمز ارزها آشنا هستند شناخته شده است. پس برای متخصصانی که به سبک نوشتاری او عادت دارند این امر مسئله خاصی نمی باشد.

پیامی که در بلاک جنسیس شناسایی شده است، متن معکوس از پیام اصلی است. طبق گفته کارشناسانی که پیام موجود در بلاک جنسیس را بررسی می کنند، طولانی شدن شناسایی این پیام اساسا به دلیل آن است که در یک فرمت هگزادسیمال رمزگذاری شده نوشته شده است.

معنی پیام مخفی ساتوشی ناکاموتو

این پیام وقتی که معکوس شد متن زیر را به همراه داشت:

روزنامه The Times در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ ریاست جمهوری در آستانه اهدای کمک مالی به بانک هاست.

تحلیلگران خاطر نشان کردند که این پیام به بحران مالی جهانی اشاره دارد که چشم انداز مالی را در سال ۲۰۱۸ تکان داد. در آن زمان، چندین دولت برتر در سراسر جهان به این نتیجه رسیدند که بهترین راه برای خارج شدن از بحران این است که کمک های مالی دولتی برای موسسات مالی بزرگ خود فراهم کنند.

این رویکرد دولت به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، چرا که برخی از کارشناسان معتقد بودند که موسسات بانکی اولین مقصران بحران مالی هستند.

پس می توان یک نتیجه گیری بین این پیام و آنچه که فناوری بلاک چین قصد ارائه دارد گرفت. با ایجاد بیت کوین، می توان گفت که ناکاموتو راه حلی برای جلوگیری از اتفاق دوباره این امر فراهم کرده است.

در حال حاضر با مشاهده دقیق وضعیت فعلی در جهان مالی، کاملا واضح است که حق با وی بوده است.

(پیام مخفی ساتوشی ناکاموتو)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *