پولکادات
اخبار ارز دیجیتال

پولکادات محبوب‌ترین شبکه در زمینه Staking یا سهام‌گذاری

لایه اول شبکه بلاکچین پولکادات (Polkadot) محبوب‌ترین شبکه در زمینه استیکینگ محسوب می‌شود. طبق تحقیق منتشر شده از سوی The Block، بالغ بر ۳ میلیارد دلار از ارزدیجیتال DOT به منظور استیکینگ نگهداری می‌شوند.

قابلیت استیکینگ (Staking) در ارزهای دیجیتال چیست؟

این رقم به این معناست که دارندگان توکن DOT حدود ۳ میلیارد از این ارزدیجیتال را به منظور کسب سود بصورت غیرفعال نگهداری می‌کنند. کاردانو پس از پولکادات در این زمینه در جایگاه دوم قرار دارد، به نحوی که بالغ بر ۱.۷۳ میلیارد دلار از توکن ADA در حال حاضر در کیف‌پول‌ها برای استیکینگ نگهداری می‌شود.
ارزهای دیجیتال تزوس (XTZ) و ایاس (EOS) هر کدام با ۱.۴ میلیارد دلار در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند. در کل، مجموع ۱۲ میلیارد دلار در ده شبکه‌ بلاکچین برتر بازار تحت عنوان استیکینگ نگهداری می‌شوند. بجز شبکه بلاکچین بند پروتکل (Band Protocol) و سینستیکس (Synthetix)، هشت عدد از این ده شبکه لایه اول بلاکچین محسوب می‌شوند.


علاوه بر این، تنها برتری مهم پولکادات استیکینگ نمی‌باشد. توکن DOT تنها توکنی محسوب می‌شود که در ۹۰ روز گذشته از آغاز شروع به کار خود، نرخ بازگشت سرمایه‌ آن بر حسب دلار آمریکا، بیت‌کوین و اتریوم مثبت بوده است.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6826

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *