پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) راه‌اندازی شد
اخبار ارز دیجیتال

پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) راه‌اندازی شد

پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) راه‌اندازی شد.

پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) ریپل با توجه به خبر منتشر شده، از اول ماه اکتبر قابل بهره‌برداری خواهد بود.

پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) فرآیند پرداخت‌های بین‌المللی را با بی‌نیاز کردن شما از داشتن حساب نوسترو، تسریع می‌کند. این پلتفرم ظاهراً از منابع نقدینگی ارز دیجیتال ریپل (XRP) در معاملات جهانی نشأت گرفته و انجام تراکنش‌های برون‌مرزی را نسبت به متدهای سنتی ارزان‌تر و سریع‌تر می‌کند.

نسخه‌ی آزمایشی پلتفرم پرداخت ریپل (xRapid) با مشارکت مؤسسات مالی و سرویس‌های پرداختی همچون MercuryFX و Cuallix در ماه می راه‌اندازی شد. شرکت‌کنندگان پیش‌ازاین اعلام کرده بودند که با این پلتفرم ۴۰ الی ۷۰ درصد در تراکنش‌ها صرفه‌جویی شده و سرعت آنها را از ۲ الی ۳ روز به کمی بیش از دو دقیقه افزایش می‌یابد.

در حال حاضر Cuallix، فرآیند ارسال پول از ایالات‌متحده به مکزیک را مدیریت می‌کند درحالی که MercuryFX گزارش کرده بود پلتفرم xRapid برای ارسال اروپا به مکزیک مستقر خواهد شد.

شرکت کاتالیزور اتحادیه‌ی اعتباری فدرال (Catalyst Corporate Federal Credit Union) که اتحادیه‌ی‌های مشتری و اعضا را در ایالات‌متحده اداره می‌کند از xRapid برای توسعه‌ی یک سرویس پرداخت بین المللی استفاده می‌کند.

ریپل در ماه آگوست با سه شرکت مبادله‌ی ارز دیجیتال دیگر شامل شرکت آمریکایی Bittrex، Mexican Bitso و Philippine Coin برای ایجاد یک اکوسیستم سالم و امن برای مبادله‌ی ارزهای دیجیتال، همکاری کرد. این شرکت‌ها از xRapid برای تبادل ارزهای XRP، دلار، پزو مکزیک و پزو فیلیپین استفاده می‌نمایند.

قیمت توکن XRP ریپل در ماه گذشته افزایش چشم گیری داشت و حتی توانست از بازار سرمایه‌گذاری اتریوم پیشی بگیرد و به‌عنوان دومین ارز دیجیتال جهانی در ۲۱ و ۲۶ سپتامبر اعلام گردید.

افزایش قیمت پس از اعلام خبر استفاده‌ی ایالات‌متحده از این محصول و بیانیه‌ی واحد مدیریت خزانه‌داری بانک PNC در خصوص لزوم تسریع معاملات ارزی و همچنین اشاره‌ی ریپل به xRapid صورت گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *