پرداخت مالیات به وسیله‌ی بیت‌کوین
اخبار ارز دیجیتال

پرداخت مالیات به وسیله‌ی بیت‌کوین

پرداخت مالیات به وسیله‌ی بیت‌کوین در آمریکا

اوهایو (Ohio) اولین ایالت در آمریکا خواهد بود که به طور رسمی پرداخت مالیات از طریق بیت‌کوین(BTC) را می‌پذیرد. در ابتدای این هفته، کسب و کار‌هایی که قصد دارند مالیات خود را به وسیله‌ی بیت‌کوین پرداخت نمایند در اولین اقدام باید به وب‌سایت OhioCrypto.com مراجعه و فرایند ثبت نام را در آن انجام دهند تا مالیات‌ آنها از طریق بیت‌کوین پرداخت شود.

دولت ایالتی نیز برای انجام مراحل پرداخت به صورت ارزدیجیتال بیت کوین و تبدیل آنها به دلار، با پلت‌فرم پردازش پرداخت‌های رمزارزی BitPay همکاری کرده است.

این ایده توسط آقای جاش مندل(Josh Mandel) ارائه شده است. وی به عنوان خزانه‌دار دولت فعلی معتقد است که پذیرش ارزهای دیجیتال راهی است برای همکاری بخش‌های مختلف دولت و ایجاد ایده‌های تکنیکی مناسب.

پرداخت مالیات به وسیله‌ی بیت‌کوین

می‌توان گفت که بیت‌کوین در ایالات متحده اغلب برای اهداف مالی مربوط سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلایل مختلف بیت کوین یک روش پرداخت برای کالا و خدمات محسوب نمی‌شود. یکی از کلیدی‌ترین دلایل این امر میزان نوسان بالای قیمت ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین است، که باعث شده بسیاری از تجار نسبت به پذیرش آن‌ها تمایلی نداشته باشند؛ با اینکه در زمان استفاده از پلت‌فرم‌های پردازش تراکنش همانند BitPay یا Coinbase نباید نگران چنین مواردی باشند.

آقای مندل که از سال ۲۰۱۱ و پس از منصوب شدن به جایگاه فعلی خود نسبت به ارزهای دیجیتال و مخصوصا بیت‌کوین علاقه نشان داده است، اخیرا اعلام نمود که: بیت‌کوین را به عنوان یک شکل قانونی از پول می‌بیند.

با اینکه حرکت اخیر ایالت اوهایو در سقوط اخیر قیمت در بازار ارزهای دیجیتال تاثیر چندانی نخواهد داشت، اما باز هم یک پیروزی برای بیت‌کوین بوده و یک پذیرش دولتی محسوب می‌شود. عدم پذیرش ارزهای دیجیتال توسط بخش‌های دولتی همیشه یکی از مشکلات این صنعت در ایالات متحده بوده است.

در ادامه این اخبار جری بریتو(Jerry Brito) مدیر کمپانی تحقیقات Coin Center، نیز به تازگی اعلام کرده است که از نظر او اگر یک موسسه‌ی دولتی همانند خزانه‌‌داری ایالات متحده اقدام به پذیرش پرداخت‌های خود به وسیله‌ی بیت‌کوین نماید، به نوعی نشان‌دهنده‌ی این است که همه می‌توانند از تکنولوژی بیت‌کوین استفاده نمایند.

دیگر ایالاتی که تا کنون پرداخت مالیات به وسیله‌ی بیت‌کوین را مطرح کرده‌اند عبارتند از آریزونا، جوجیا و ایلونیز، که با مقاومت سطوح قانونی مواجه شده‌اند.

(پرداخت مالیات به وسیله‌ی بیت‌کوین)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *