پرداخت شهریه دانشگاه با بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

پرداخت شهریه دانشگاه با بیت کوین

پرداخت شهریه دانشگاه با بیت کوین ،دانشجویان ایرانی مقیم انگلستان برای مقابله با تحریم های آمریکا از بیت کوین استفاده می کنند.

تحریم‌های ایالت متحده آمریکا علیه ایران کریدرو اقتصاد جهانی را برای کشورهای آسیای غربی متوقف کرده است و آخرین قربانیان این حادثه سیاسی نیز دانشجویان هستند.

با استناد به گاردین، صدها دانشجوی ایرانی حاضر در انگلستان از خدمات بانکی محروم شده‌اند. در نتیجه آن‌ها در پرداخت مخارج خود از جمله هزینه تحصیل خود، ناکام مانده‌اند. برای نمونه به پارسا سادات که یک دانشجوی حقوق ۲۳ ساله‌‌ دانشگاه ردینگ است، گفته شده که یا به ایران برود و با پول نقد برگردد و یا از دوره تحصیلی خود اخراج خواهد شد.

پرداخت شهریه دانشگاه با بیت کوین

مای ساتو از اساتید دانشگاه ردینگ نیز در این باره می گوید: حتی اگر مخارج هزینه پرواز نیز جمع‌آوری شود، الزام این دانشجو به انتقال مقادیر بالایی پول نقد از ایران که جز کشورهای پرخطر طبقه‌بندی شده است، انتقاد قابل توجیهی را به سوی دانشگاه وارد می‌کند. پارسا سادات نیز احساس می‌کند که حمل چندصد پوند پول نقد کار خطرناکی است.

پرداخت شهریه دانشگاه با بیت کوین

دانشجویان بیت کوین را انتخاب کرده اند

در حال حاضرهیچ گونه راه حلی در حوزه جهانی وجود ندارد و دانشجویان مجبور شده‌اند که خود برای دور زدن تحریم‌های رییس جمهور آمریکا علیه کشور ایران اقداماتی را به عمل آورند.

مازیار بهاری، سردبیر IranWire به گاردین گفت که بسیاری از دانشجویان ایرانی، به استفاده از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین، به عنوان یک ابزار پرداخت مفید برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی بین المللی، روی آورده‌اند. پروتکل بنیادین ابزار پرداختی بیت کوین غیرمتمرکز است.
به این معنی که هیچ مقام مرکزی نمی تواند عملکرد آن را کنترل کند. به موجب رمزنگاری سرتاسری در پروتکل بیت کوین، تراکنش‌های صورت گرفته در بستر آن نیز تا حدودی ناشناس هستند.

پرداخت شهریه دانشگاه با بیت کوین

بنابرین هر پدر و مادر ایرانی که فرزندشان در خارج از کشور تحصیل می‌کند، می‌تواند از صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران، مقداری بیت کوین خریداری کند و آن را به کیف پول بستگان خود در خارج از کشور ارسال کند. گیرنده نیز می‌تواند بدون نیاز به واسطه و به صورت آنلاین، بیت کوین دریافتی را دوباره از طریق صرافی به پول رایج تبدیل کند.

ممنوعیت بیت کوین

CCN در ماه ژوئیه گزارش داد، ایرانیان برای دورزدن تحریم‌های آمریکا اقدام به خرید بیت کوین با قیمت بالا می‌کردند.

یک ایرانی دیگر نیز در گفتگو با CCN گفت من شروع به خرید بیت کوین و اتریوم کردم زیرا من فکر می کنم که بانک مرکزی ایران قادر به حل وضعیت بد اقتصادی کنونی نمی باشد.من در بسیاری از گزارش‌ها خوانده‌ام که مردم کشورهای چین و ونزوئلا نیز در زمان بحران اقتصادی چنین کاری را انجام می‌دادند.

به نظر می رسد والدین ایرانی که تصمیم بگیرند هزینه‌های آموزشی فرزندانشان را با استفاده از بیت‌کوین پرداخت کنند، با شرایط پرخطری مواجه خواهند بود؛ مگر آنکه ایران در مواضع خود نسبت به ارزهای دیجیتال تجدید نظر کند.

(پرداخت شهریه دانشگاه با بیت کوین)

منبع:ccn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *