بیت‌کوین
اخبار ارز دیجیتال

پذیرش عمومی بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۴ قطعی است

ممکن است که بیت‌کوین بیش از یک دهه قدمت داشته باشد، اما ما هنوز هم در مراحل اولیه هستیم. در حقیقت، ما آنقدر در مراحل ابتدایی قرار داریم که طبق مقاله‌ای که اخیرا منتشر شده و به مقایسه‌ی صنعت رمزارزی با اینترنت اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ پرداخته، ما اکنون به صورت فرضی در سال ۱۹۹۴ قرار داریم. با این وجود تصویب و پذیرش عمومی با سرعت زیادی در حال نزدیک شدن است و براساس گزارشات فوق، ما نیم دهه از این رویا دور هستیم.
در این مقاله، ما توضیح می دهیم که چرا 2024 سالی است که ارزهای دیجیتال تبدیل به جریان اصلی می شود.

تعداد استفاده کنندگان بیتکوین به طور حتم در سال 2024 به حد انفجار خواهد رسید

آمار دقیق تعداد کاربران فعلی بیت‌کوین کار بسیار دشواری است، اما آمار و اطلاعاتی وجود دارند که می‌توانند در مورد این موضوع برآورد خوبی به ما ارائه کنند. به عنوان مثال، مجله‌ی Bitcoin Market Journal نشان می دهد که تا به امروز ۳۲ میلیون کیف‌پول بیت‌کوین وجود دارد که بیش از نیمی از این کیف‌پول‌ها (حدود ۵۳ درصد) برای سرمایه‌گذاری بلند مدت و یا گمانه‌زنی مورد استفاده می شوند

به توجه به این آمار فرض می‌کنیم که ۳۲ میلیون کاربر بیت‌کوین وجود دارد. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ این رقم بیش از ۵۲۵ درصد افزایش یابد.همچنین کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند طی پنج سال آینده با یک جهش در میزان پذیرش بیت‌کوین روبرو خواهیم بود و تعداد کاربران از ۳۲ میلیون به ۲۰۰ میلیون نفر در 5 سال آینده افزایش یابد. در آن زمان اهداف بیت‌کوین نیز تکامل خواهند یافت. علاوه بر سرمایه‌گذاری و گمانه‌زنی در بازار، بیت کوین توسط افراد عادی و مصرف‌کنندگان نیز به عنوان یک محل امن برای ذخیره‌ی ارزش و پول دیجیتال مورد پذیرش قرار خواهد گرفت.


در سال 2018 تعداد کیف پول های بیتکوین بیش از 20 میلیون عدد بود

اساسا پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۴ صنعت ارزهای دیجیتال وارد بازار‌های اصلی جهان می شود. یکی از نظر‌سنجی‌های اخیر صندوق بین‌المللی پول (IMF) نیز از این ادعا پشتیبانی می‌کند.

مردم در سال ۲۰۲۴ از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه‌‌‌ی غذا استفاده می‌کنند

طی پنج سال آینده، چیزی کمتر از ۲۰ درصد مصرف‌کنندگان از پول نقد یا کارت‌های بانکی برای پرداخت پول ناهار استفاده خواهند کرد. از هر ۱۰ نفر، نزدیک به ۶ نفر با استفاده از رمزارزها برای داد و ستد و معامله خواهند کرد.

این نظرسنجی نشان می دهد که بسیاری از مردم انتظار دارند ارزهای دیجیتال یکی از روش های پرداخت اولیه در آینده نزدیک باشد.

این نظرسنجی که با بیش از ۳۷ هزار نفر شرکت‌کننده در ماه آوریل توسط صندوق بین‌المللی پول انجام گرفت، نشان داد که در سال ۲۰۲۴ حدود ۵۶ درصد مردم از رمزارزها برای خرید ناهار استفاده خواهند کرد.

تجار و بازرگانان خودشان را با موج تغییرات وقف می‌دهند

انتظار می رود میزان تقاضا برای بیت‌کوین و دیگر رمزارزها افزایش می‌یابد، بازرگانان و تجار نیز سریعا به این نیاز پاسخ داده و خودشان را با شرایط جدید وقف می‌دهند.

تحقیقات جدید کمپانی امنیت سایبری Kaspersky نشان می‌دهد که طی شش سال گذشته تا به امروز تعداد کسب و کار‌هایی که بیت‌کوین را به عنوان یکی از روش‌های پرداختی خود پذیرفته‌اند، بیش از ۷۰۰ درصد افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۳ تعداد کسب و کار‌هایی که بیت‌کوین را می‌پذیرفتند تنها ۱۷۸۹ مورد بوده است، در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۸ به بیش از ۱۴۳۴۶مورد رسیده است.

مقایسه پذیرش بیت کوین در کسب و کارها در سال 2013 و 2018

در حال حاضر اگر نرخ رشد فعلی میزان پذیرش بیت‌کوین توسط تجار(۷۰ برابر طی پنج سال) را در نظر بگیریم، احتمالا تعداد فروشگاه‌هایی که در سال ۲۰۲۴ بیت‌کوین را به عنوان یک روش پرداختی می‌پذیرند، از مرز ۱ میلیون نیز عبور خواهد کرد. البته با در نظر گرفتن اینکه ما تنها در مراحل اولیه پذیرش رمزارزها قرار داریم، این آمار و ارقام کاملا محافظه‌کارانه هستند.

با در نظر گرفتن ۲۰۰ میلیون کاربر بیت‌کوین و دیگر رمزارزها و همچنین پذیرش آن‌ها توسط ۱ میلیون فروشگاه در سراسر جهان به عنوان یک روش پرداختی، می‌توان تصور کرد که ارزش بیت‌کوین در سال ۲۰۲۴ به رقم سرسام‌آور ۵ تریلیون دلار خواهد رسید. البته با در نظر گرفتن اینکه در حال حاضر ارزش بازار بیت‌کوین کمی بیش از ۱۲۷ میلیارد دلار است، تصور ارقام بزگی مانند این کمی دشوار به نظر می‌رسد. با این وجود، فراموش نکنید ما همچنان در مراحل اولیه به سر می‌بریم، ما فعلا در سال ۱۹۹۴ و زمانی که اینترنت همچنان در مسیر پیشرفت خود قرار داشت، حضور داریم.

منبع:ccn

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4915

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *