پترو ارز دیجیتال ونزوئلا Petro
اخبار ارز دیجیتال

پترو ارز دیجیتال ونزوئلا Petro

پترو ارز دیجیتال ونزوئلا Petro : با نماد اختصاری PTR، یک توکن ERC-20 مبتنی بر شبکه اتریوم و با پشتوانه ذخایر نفتی ونزوئلا است . تعداد توکن های این ارز 100 میلیون عدد می باشد و کوچکترین واحد آن «mene» نام دارد.

این توکن در اواخر سال گذشته به عنوان راهی برای دور زدن تحریم های ایالات متحده آمریکا پایه ریزی شد ، و به عنوان یک روش پرداخت توسط دولت ونزوئلا پذیرفته شد که می توان آن را با سایر ارزهای سنتی و دیگر ارزهای رمزپایه مبادله نمود.

در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ ارز دیجیتال رمزنگاری شده وجود دارد. با این تنوع موجود در بازار، اما پترو ارز دیجیتال ونزوئلا Petro دارای ویژگی‌هایی منحصر به‌ فردی است که آن را از بقیه ارزهای دیجیتال متمایز می‌سازد. اما این تفاوت‌ها در چیست؟ خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی به بررسی این مساله پرداخته است

خنثی کردن تحریم ها با پترو ارز دیجیتال ونزوئلا Petro

پترو ارز دیجیتال ونزوئلا (Perto)

دولت آمریکا اعلام کرد که معاملات مربوط به ارز دیجیتالی نفت ونزوئلا ، تحریم های آمریکا بر این کشور را بی اثر خواهد کرد.

پترو ارز دیجیتال ونزوئلا (Perto)

نیکلاس مادورو (رئیس جمهور ونزوئلا) اعلام کرد که در نخستین روز پیش فروش (عرضه اولیه توکن) پترو، حدود ۷۳۵ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری شد. همچنین وی اظهار داشت که مسئولیت دولت این است که Petro را در بهترین حالت قرار داده و سپس یک بازار ثانویه برای آن ایجاد خواهد شد.

پترو ارز دیجیتال ونزوئلا Petro تفاوت هایی با سایر ارزهای دیجیتال رمز نگاری شده دارد که آن را از سایر ارزهای دیجیتال متمایز می کند:

اولین تفاوت به این مساله مربوط می‌شود که پترو با پشتوانه ۵ میلیارد بشکه نفت ذخیره شده ونزوئلا عرضه می‌شود که همین نکته مهم اصلی‌ترین عامل امنیت دارایی خریداران پترو به شمار می‌رود. نفت یک محصول فیزیکی است که در حال حاضر هر بشکه آن ۶۰ دلار قیمت دارد. این در حالی است که قیمت سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار صرفا بر اساس عرضه و تقاضا استوار است. قیمت هر واحد پترو با قیمت هر بشکه نفت ونزوئلا برابر خواهد بود.

پترو ارز دیجیتال ونزوئلا (Perto)

به گفته مدیراجرایی این طرح :

«اصلی‌ترین نقطه قوت ما این است که ۵ میلیارد بشکه نفت با ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار داریم و دولت ما آماده است به هر نوع تقاضایی در هر زمانی پاسخ دهد.»

دولت ونزوئلا طرحی برای اطمینان از ثبات پترو آماده کرده است که طبق آن نرخ این ارز دیجیتال به گونه‌ای طراحی شده است که نوسان چندانی نداشته باشد . نکته دیگری که شاید در ارزهای دیجیتال دیگر مرسوم نباشد این است که کاربران می‌توانند تراکنش های پترو را ردیابی کنند و به همین دلیل امکان پولشویی با آن وجود ندارد.

مشکل پولشویی همواره معضلی جدی است که هم در نظام ارزهای سنتی و هم ارزهای رمزپایه وجود دارد. با این وجود، روند جهانی گرایش به شفافیت مالی و توجه بیشتر کاربران به این مساله ، امروزه افزایش یافته است. پترو نیز با توجه به همین الگو طراحی شده است.

ارز مانیتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *