ویتالیک و اکسچنج های غیر متمرکز
اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک و اکسچنج های غیر متمرکز

ویتالیک و اکسچنج های غیر متمرکز: ویتالیک بوترین(») خالق اتریوم، اکسچنج‌های متمرکز باید در جهنم بسوزند.

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم بیان کرد، امیدوار است هر چه زودتر شاهد به کنار رفتن اکسچنج های متمرکز باشد به صورتی که مورد استفاده عموم کاربران نباشند. البته وی معتقد است این اتفاق هنوز قابل دستیابی نیست و زمان‌بر است.

ویتالیک در پاسخ به اینکه آیا اکسچنج های غیرمتمرکز روزی سهم بیشتری از بازار خواهند داشت این چنین گفت:امیدوارم هر چه زودتر اکسچنج های متمرکز در آتش جهنم بسوزند. غیرمتمرکز کردن فیات و ارزدیجیتال بسیار دشوار است زیرا در نهایت مردم دنیا با پول فیات سر و کار دارند و فیات راه پرداختی متمرکز دارد. خدمات با ارزشی در این اکسچنج ها ارائه شده است که غیرمتمرکز کردن آنها قطعا دشوار خواهد بود.

ویتالیک و اکسچنج های غیر متمرکز بر پلت فرم DEX

ویتالیک و اکسچنج های غیر متمرکز

ویتالیک عقیده دارد از لحاظ مبادله‌ی ارزدیجیتال در مقابل ارز دیجیتال، راهکاری‌های ارائه شده توسط DEX روزی به بهترین روش‌ها تبدیل خواهند شد، زیرا آن‌ها یک تجربه‌ی کاربری ساده و مستقیم را بدون هرگونه ثبت‌نام، رابط وب و بازگشایی حساب انجام می‌دهند. به نظر او درآینده صرافی‌های این چنینی بیشتری در دنیای ارزهای دیجیتال راه‌اندازی خواهند شد.

با این وجود ویتالیک بوترین در این زمینه شک و تردیدهایی دارد که در نهایت کدام گزینه توسط تریدرهای بزرگ، حرفه ای و مستمر انتخاب خواهد شد. به نظر وی حتی اگر اکسچنج های متمرکز کاملا منسوخ و حذف نشوند، افزایش اکسچنج های غیرمتمرکز اتفاق خوبی است زیرا از قدرتمند شدن بیش از حد اکسچنج های متمرکز جلوگیری می‌کنند. وی بیشتر توضیح داد: قطعا با توسعه اکسچنج های غیر متمرکز می توانیم روند به قدرت رسیدن اکسچنج های متمرکز را پایان دهیم. این اکسچنج ها با قرار دادن توکن مشخصی در لیست خود ارزش آن را دستکاری می‌کنند و با اضافه شدن توکن‌های جدید، کارمزد 10 تا 15 میلیون دلاری می‌گیرند، هرچه بیشتر از این شرایط فاصله بگیریم و به شرایطی نزدیک شویم که شفافیت بیشتری وجود داشته باشد همه چیز بهتر خواهد بود.

یاد آوری می کنیم که اکسچنج بایننس بزرگترین اکسچنج ارزهای دیجیتال در ماه مارس 2018 اعلام کرد که برنامه هایی برای تاسیس یک اکسچنج غیرمتمرکز دارد. در ادمه این موج تغیرات به اکسچنج Huobi رسید و آنها نیز در ماه ژوئن اعلام کردند چشم انداز ما این است که Houbi بر روی بلاکچین عمومی کار کند و تبدیل به یک سازمان مستقل غیر متمرکز “DAO” شود.

(ویتالیک و اکسچنج های غیر متمرکز)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *