ورود لایت کوین به عرصه بانکداری
اخبار ارز دیجیتال

ورود لایت کوین به عرصه بانکداری

ورود لایت کوین به عرصه بانکداری:لایت کوین 10 درصد از سهام بانک آلمانی WEG (»)را خرید

 لایت کوین مالک نزدیک به ۱۰ درصد از سهام یکی از بانک‌های بزرگ آلمانی شد.بر اساس اعلام رسمی، این حرکت در پی توافق لایت کوین با شرکت پرداخت توکن پی (TokenPay) صورت گرفته است.

شراکت لایت کوین با TokenPay و به دنبال آن ورود لایت کوین به عرصه بانکداری:

در سال 2015 ، توکن‌پی، شبکه مبتنی بر بلاک چین و توکن مخصوص آن (TPAY) را با هدف تسهیل تراکنش‌های کریپتو – فیات، توسعه داد.این شرکت با کسب سرمایه ای که از فروش توکن‌های خود در دسامبر 2017‌ بدست آورد .در ماه می 9.9 درصد از سهام بانک WEG را به ارزش نامعلوم خریداری کرده بود. و حال با عقد قراردادی دو جانبه آن را به بنیاد لایت کوین واگذار کرد.

ورود لایت کوین به عرصه بانکداری با خرید 9.9 درصد از سهام بانک آلمانی WEG

شرکت توکن‌پی مالکیت 9.9 درصد از سهام خود در بانک WEG آلمان را به بنیاد لایت کوین بخشیده و در عوض لایت کوین متعهد به همکاری و کمک‌های فنی در پیشبرد برنامه‌های بانک و شرکت توکن‌پی برای استفاده از ارزهای دیجیتال و توسعه پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین شده است.

چارلی لی خالق لایت کوین ،از شراکت با توکن پی در راستای خرید سهام بانک آلمانی WEG با هدف تسهیل در روند داد و ستد های تجاری در فضای ارزهای دیجتالی خبر داد و گفت من به دنبال ادغام لایت کوین و بانک WEG و تمام خدماتش هستم تا خرید و استفاده از لایت کوین را برای عموم آسان کنم. او همچنین گفت این شراکت در حقیقت یک قرار داد برد-برد است. زیرا شرکت TokenPay می تواند از قابلیت های سیستم پیشرفته بلاک چین لایت کوین استفاده نماید و از طرف دیگر سهام داری در این بانک باعث می شود تا کاربران به سادگی بتوانند داد و ستد های خود را با لایت کوین انجام دهند.

مدیرعامل بانک WEG آلمان گفت: با توجه به آینده رو به رشد ارزهای دیجیتال این معامله برای این بانک خیلی غیرمنتظره نبود. وی در ادامه بیان کرد : ما تمام جوانب کار را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که در آینده استفاده از چنین فناوری هایی در عرصه بانکداری اجتناب ناپذیر است.

(ورود لایت کوین به عرصه بانکداری)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *