هیوندای
اخبار ارز دیجیتال

هیوندای به دنبال استفاده از بلاک چین در خودروهای هوشمند

بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده خودرو کره جنوبی، گروه خودروسازی هیوندای از بلاک چین برای همگام‌سازی خودروهای الکترونیکی خود (EV) به‌وسیله تلفن‌های همراه استفاده خواهد کرد. خبرگذاری Green Car Congress، از خبرگزاری‌های فعال در زمینه وسایل نقلیه روز ۲۲ آوریل در مورد این توسعه توسط هیوندای خبر داد.

بلاک چین Blockchain چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

هیوندای اعلام کرد، توسعه سیستم همگام‌سازی خودروهای الکترونیکی با تلفن‌های همراه آغاز شده، این سیستم به کاربران و صاحبان خودروها امکان می‌دهد تا عملکردهای اصلی خودرو را با استفاده از تلفن همراه کنترل نمایند.

ادعا شده است که با بهره‌گیری از فناوری بلاک چین، از بروز مشکلات امنیتی در هنگام بارگذاری و به اشتراک‌گذاری تنظیمات مخصوص هر کاربر بر روی سرور، جلوگیری به عمل آید.

به همین دلیل، سیستم پیشنهادی قرار است تا با رمزنگاری عملکردهای اصلی و پارامترهای آنها بر روی بلاک چین، از بروز دست‌کاری ناخواسته و بدون اجازه داده‌ها جلوگیری کند. این کار به‌وسیله ایجاد بلاک‌های داده جدید در حین روند بارگذاری و به اشتراک‌گذاری تنظیمات مخصوص به هر کاربر صورت خواهد پذیرفت.

بنا بر گذارش، رانندگان این خودروها قادر به تنظیم هفت قابلیت اصلی مانند حداکثر گشتاور موتور، افزایش و کاهش سرعت هستند. تنظیم دوباره ظرفیت ترمزها، ایجاد محدودیت در حداکثر سرعت، تأثیرپذیری و کنترل مصرف انرژی برای محیط‌ زیست از دیگر بخش‌هایی هستند که از این طریق کنترل خواهند شد.

اوایل سال جاری میلادی، شرکت Hyundai Commercial یکی از شرکت های تابعه هیوندای که در حوزه مالی فعالیت می‌کند با همکاری IBM، غول تکنولوژیکی دنیا، توانست مدل‌های کسب‌وکار خود را به فناوری بلاک چین مجهز کند. این همکاری با تمرکز بر توسعه فناوری Hyperledger Fabric بر روی بلاک چین به دنبال ایجاد یک زنجیره عرضه و اکوسیستم اقتصادی است.

همکاری هیوندای و IBM در زمینه بلاک چین

اخیرا نیز، آی بی ام حق اختراع یک سیستم جدید مبتنی بر بلاک چین برای مدیریت داده‌ها و تعاملات برای خودروهای بدون سرنشین را به ثبت رسانده است.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4722

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *