بلاک چین
اخبار ارز دیجیتال

همکاری هیوندای و IBM در زمینه بلاک چین

برای سرعت بخشیدن هر چه بیشتر به توسعه و گسترش فن آوری بلاک چین “Blockchain”، شرکای تجاری شرکت هیوندای “Hyundai” با شرکت آی بی اِم “IBM” مشارکت می کنند.

بخش بازرگانی شرکت هیوندای (که یک شرکت خدمات مالی تابعه از شرکت سازنده خودرو های هیوندای در کره جنوبی است)، اعلام کرد که به منظور گسترش فن آوری بلاک چین و مدرن سازی مدل کسب و کار خود با استفاده از بلاک چین، با شرکت آمریکایی فن آوری پیشرفته آی بی ام همکاری می کند. این خبر در تاریخ 13 فوریه در کنفرانس فن آوری و تجارت آی بی ام “IBM Think 2019” در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا اعلام شد.

بلاک چین Blockchain چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

بخش تجاری شرکت هیوندای، یک شرکت سرمایه گذاری حقوقی است که خدمات لیزینگ و مالی را برای وسایل نقلیه تجاری و تجهیزات ساخت و ساز ارائه می دهد. چنان چه از قبل تصمیم گیری شده است، مشارکت با IBM بر گسترش فن آوری بلاک چین و استفاده از فن آوری نسل جدید بلاک چین هایپر لاگر فبریک یا “Hyperlegger Fabric blockchain” برای ایجاد یک اکو سیستم سرمایه گذاری زنجیره ای با تامین جدید برای شبکه تجاری شرکت هیوندای تمرکز خواهد داشت.

امکان دسترسی همزمان و مشترک به معاملات بلاک چین

شرکای شبکه ای – که شامل نمایندگی ها، توزیع کنندگان و تولید کنندگان خودرو هستند –به صورت مشترک و به طور همزمان، به همه معاملات بلاک چین دسترسی دارند؛ این موضوع به آن ها این اجازه را می دهد که این داده ها به صورت ایمن و مطمئن و به طور موثر و مفیدی، مدیریت و توزیع شوند. لازم به ذکر است که اصول فن آوری نیز پیشنهاد می کند، با خودکار کردن فرایند هایی که قبلا به صورت دستی بوده اند، بهره وری و کارایی را افزایش داد.

این اعلامیه همچنین نشان می دهد که یک شرکت تابعه مالی هیوندای به نام هیوندای کارت، Hyundai Card، برای پیاده سازی فن آوری یادگیری ماشینی خود به منظور ایجاد یک بات چت یا Chatbot مبتنی بر هوش مصنوعی و برای خدمات مشترک با IBM همکاری خواهد کرد.

همان طور که از پیش تر گزارش شده است، آی بی ام هم در حال توسعه و گسترش سریع پیشنهاد های مبتنی بر بلاک چین- در سراسر بخش ها از جمله خدمات مالی، زنجیره تامین، مدیریت، خرده فروشی، مدیریت حقوق دیجیتال، مراقبت های بهداشتی، بیمه و … است.

پروژه هایی که اخیرا راه اندازی شده اند، شامل استفاده از بلاک چین و اینترنت IoT (Internet of Things) برای مبارزه با خشک سالی در ایالت کالیفرنیا است؛ و همچنین قراردادی 700 میلیون دلاری با یکی از بزرگ ترین بانک های اروپا به نام Banco Santander، بسته شده است تا استفاده از فن آوری بلاک چین در بانک اسپانیایی را هر چه بیشتر و بهتر سرعت ببخشد.

به گفته یکی از مدیران اجرایی گروه هیوندای و موتور های هیوندای، HDAC، یک پلت فرم IoT کره ای مبتنی بر بلاک چین، و صادر کننده DAC راه اندازی شده است؛ در کنار آن، یک شرکت تابعه بلاک چین فنلاندی پرداخت هیوندای نیز، تاسیس شده است.

در اوایل این هفته، شرکت پرداخت هیوندای، یادداشت تفاهمی را برای ترویج و گسترش رشد استارت آپ ها در بوسان، که دومین شهر پر جمعیت کره جنوبی است، امضا کرد.

منبع:cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *