ریپل
اخبار ارز دیجیتال

همکاری بانک عربستان سعودی با سرویس انتقال برون مرزی ریپل

بانک سعودی بریتانیایی (ساب-SABB) یک سرویس انتقال بین‌المللی فوری که توسط ریپل پشتیبانی می‌شود را راه‌اندازی کرد.

این بانک گفت که این تکنولوژی در بخش مالی کنفرانس ریاض در ۲۴ و ۲۵ آوریل به نمایش گذاشته شد، این سرویس بخشی از برنامه استراتژیک این بانک برای تحول دیجیتالی در ارائه خدمات به مشتری است.

ریپل (Ripple) چیست و چگونه کار می کند؟

به گفته‌ی SABB، این یکی از اولین بانک‌های عربستان سعودی بود که در ژانویه سال ۲۰۱۸ به شبکه ریپل پیوست. این فناوری پس از آنکه با موفقیت از طریق یک تراکنش آزمایشی که در دسامبر سال ۲۰۱۸ با استفاده از روپیه هند انجام شده بود، فعال شد.

ماجد نجم (Majed Najm)، معاون بانکداری سازمانی این بانک گفت: این پلتفرم خدمات سریع‌تر و شفاف‌تر پرداخت‌های بین‌المللی را ارائه می‌دهد. روپیه اولین ارزی است که از طریق این پلتفرم در دسترس است و ساب قصد دارد که کشورها و ارزهای بیشتری را به این سرویس اضافه کند.

او در ادامه بیان کرد:

این برنامه بخشی از تلاشهای بانک برای ارائه بهترین خدمات بانکی به مشتریان با استفاده از آخرین فناوری ها و محصولات بانکداری جهانی موجود و ایجاد روش‌ها و ابزارهایی برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه برای مشتریان ما است.

در ماه سپتامبر سال گذشته، SABB اولین بانک عربستانی بود که به اکوسیستم بلاک چینی که توسط R3، یک شرکت نرم‌افزاری و کنسرسیوم بانکداری جهانی، اداره می‌شود پیوست.

ریپل در ۲۴ آوریل اعلام کرد که درسه ماهه اول سال ۲۰۱۹ به ارزش ۱۶۹.۴ میلیون دلار توکن XRP فروخته است که نسبت به سه ماهه آخر سال ۲۰۱۸ افزایش داشته است.

منبع:cointelegraph

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4730

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *