هش ریت بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

هش ریت بیت کوین به بالاترین میزان خود رسیده است

داده های blockchain.com نشان می‌دهد که هش ریت بیت کوین در تاریخ ۲۹ ژوئن به ۶۸,۶۳۸,۹۹۲ تراهش در ثانیه رسید که بالاترین میزان ثبت شده هش ریت شبکه بیت کوین است. نرخ هش ریت بیت کوین از اواسط دسامبر سال گذشته روند صعودی داشته است و نسبت به آن زمان، ۱۱۳ درصد افزایش داشته است.

نرخ هش بیت کوین در حال حاضر ۶۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ هش در ثانیه است. این مقدار نسبت به دسامبر ۲۰۱۸ و ژوئن ۲۰۱۷ به ترتیب افزایش ۲ و ۱۰ برابری داشته است.

نرخ هش بیت کوین بر کوین های رقیب غالب است

نرخ هش یا همان هش ریت به سرعت انجام عملیات در بلاک چین گفته می شود. به عبارت دیگر، هش ریت به این موضوع اشاره دارد که ماینرها چه میزان توان محاسباتی به شبکه ارائه می‌دهند. در پایان ماه ژوئن، هش ریت شبکه بیت کوین به رقم ۶۸,۶۳۸,۹۹۲ تریلیون هش در ثانیه رسید.

برای مقایسه می‌توان گفت که در همین روز، هش ریت اتریوم و لایت کوین که پس از بیت کوین، مهم ترین کوین های استفاده کننده از گواه اثبات کار می‌باشند به ترتیب به ۱۷۴.۷ و ۴۳۴.۶ تراهش در ثانیه رسید که در مقایسه با بیت کوین بسیار کم است.

هش ریت بیت کوین

تسلط نرخ هش بیت کوین، شهرت بیت کوین را به عنوان ایمن ترین شبکه و همچنین موقعیت آن را به عنوان رتبه اول بازار توجیه می‌کند. در این خصوص، تد شابکوف ( Ted Shabecoff) یکی از نویسندگان هکرنون (Hackernoon) گفت:

بیت کوین به طور گسترده به عنوان ایمن ترین و قدیمی ترین دارایی دیجیتال موجود در نظر گرفته می‌شود و قیمت و هش ریت آن گویای عملکرد بسیار بهتر آن می‌باشد. بیت کوین برخلاف لایت کوین، به زودی شاهد نصف شدن جایزه استخراج بلاک نخواهد بود. هرچند قبل از می ۲۰۲۰، جایزه بلاک بیت کوین نیز نصف خواهد شد که منجر به افزایش هش ریت و قیمت بیت کوین خواهد شد.

افزایش قیمت بیت‌کوین پس از هالوینگ در سال آینده

هش ریت سنجش مناسبی برای نوسان قیمت نیست

هش ریت اندیکاتور مفیدی برای سنجش اعتماد کاربران به شبکه می‌باشد. اما استفاده از هش ریت برای اندازه گیری نوسانات قیمت آینده، مشکل آفرین است، زیرا رابطه بین هش ریت و قیمت بیت کوین مقداری پیچیده تر است.

قیمت بیت کوین نیروی محرکه آن است، بنابراین افزایش و کاهش قیمت بیت کوین باعث افزایش و کاهش هش ریت آن نیز می‌شود. Christopher Bendiksen, رییس تیم تحقیقاتی کوین شر (CoinShare) این موضوع را با توضیح فرایند استخراج اینگونه بیان می‌کند:

مانند سایر صنایع مبتنی بر سرمایه، تاخیر در روند صعودی به دلیل فاصله زمانی بین تصمیم گیری برای سرمایه گذاری و اقدام به آن است. برای بسیاری از افراد حاضر در استخراج بیت کوین، این فاصله زمانی، ماه ها به طول می‌انجامد. و بستگی به نزدیکی و روابط با تولیدکنندگان دستگاههای استخراج دارد.

البته در مواقعی که استخراج بیت کوین سودآور نباشد، تجهیزات فورا خاموش می شوند. این یعنی:

هش ریت طی چند ماه در افزایش قیمت تاخیر ایجاد می کند اما به کاهش قیمت ها سریع پاسخ می دهد.

تعداد ماینرهایی که به شبکه اضافه می شوند نیز در بالاترین حد خود قرار دارد

میزان هش ریت نشان دهنده شاخص سلامت شبکه است. Chris DeRose مدیر انجمن بنیاد counterparty در خصوص اینکه هش ریت معیاری برای تعیین علاقه مندی ماینرهاست و همجنین در مورد ارتباط آن با سختی ماینینگ می گوید:

از آنجایی که ماینرهای بسیار زیادی وجود دارند، هشینگ نیز بیشتر خواهد شد. هر دو هفته و به نظرم پس از هر ۲۰۱۶ بلاک، سختی ماینینگ شبکه تنظیم خواهد شد و اکنون زمان سطح سختی جدید نیز رسیده است. بنابراین هنگامی که سختی را تغییر می‌دهید، ماینرها یا به سیستم وارد شده یا از آن خارج می‌شوند.

هش ریت بیت کوین

با وجود ماینرهای فعلی که در بالاترین سطح خود از نظر تعداد می‌باشند و تعداد ماینرهای که به شبکه می‌پیوندند، چشم انداز خوبی از آینده در نظر گرفته می‌شود.در مجموع، این شاخص ها نشان می‌دهند که اعتماد به بیت کوین هیچگاه بیش از شرایط فعلی نبوده است.

منبع:newsbtc

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5076

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *