کیف پول سخت افزاری لجر
اخبار ارز دیجیتال

هشدار: کیف پول سخت افزاری لجر مورد حمله بدافزار قرار گرفت

هشدار: کیف پول سخت افزاری لجر مورد حمله بدافزار قرار گرفت.

سازنده کیف پول سخت افزاری لجر ،به تازگی هشدار داده است که بدافزاری را شناسایی کرده که اپلیکیشن دسکتاپ لجر لایو را با این بدافزار جایگزین می کند و خواستار عبارت بازیابی از کاربران است.

با توجه به تویت منتشر شده توسط این شرکت، بدافزار اشاره شده در برنامه دسکتاپ لجر لایو ابتدا درخواست یک آپدیت تقلبی می کند و سپس از کاربران می خواهد تا ۲۴ کلمه بازیابی خود را وارد نمایند. اما در واقع این یک اقدام فیشینگ است و کلمه بازیابی برای سازنده بدافزار فرستاده می شود و در نهایت ارزهای دیجیتال آنها به سرقت می رود.

لجر در توییتر خود بیان کرد:

هشدار: ما بدافزاری را شناسایی کرده ایم که جایگزین برنامه دسکتاپی لجر لایو می شود. از کاربران آلوده شده به این بدافزار پس از یک آپدیت تقلبی درخواست می شود تا عبارت بازیابی ۲۴ کلمه ای خود را وارد کنند. برای جلوگیری از این اقدام لطفا به بخش توصیه های ایمنی ما مراجعه کنید.

Ledger (@Ledger) April 25, 2019

لجر در ادامه پیگیری های خود متوجه شد که این بدافزار تنها دستگاه هایی که به ویندوز متصل هستند را مورد هدف قرار داده است و به نظر می رسد بسیار هدفمند است زیرا تا کنون تنها یک مورد در یک کامپیوتر یافت شده است. طبق گفته این استارت آپ فرانسوی، این بدافزار نمی تواند به کیف پول های لجر آسیب بزند یا سرمایه کاربران را از طریق آن به سرقت ببرد، مگر اینکه کاربر عبارت بازیابی را به آن بدهد، کاری که نباید انجام بدهد.

این شرکت بیان کرد کیف پول های سخت افزاری طراحی شده اند تا از دارایی های کریپتو در برابر چنین حملاتی محافظت کنند و برای کاهش چنین حملاتی آموزش و آگاه کردن کاربران بسیار مهم است.

این بدافزار زمانی پدیدار شد که این شرکت سرمایه ۲.۹ میلیون دلار از سامسونگ غول تکنولوژی دریافت کرده است. این اقدام ارزش شرکت لجر را تقریبا ۲۹۰ میلیون دلار کرد.

منبع:cryptoglobe

Short link : https://arzmonitor.com/?p=4727

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *