استخراج ارزهای دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

هشدار دادستانی یزد در مورد استخراج ارزهای دیجیتال

دادستانی یزد در خصوص خرید و فروش دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال از جمله استخراج بیت کوین و استفاده از برق عمومی و صنعتی جهت این گونه فعالیت‌ها هشدار داد.

در اطلاعیه دادسرای عمومی و انقلاب یزد آمده است: دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال و تجهیزات جانبی آن، که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد، قاچاق بوده و نگهداری و خرید و فروش آن ممنوع است. و به پلیس فتا نیز ابلاغ شده تا با موارد آگهی آن در فضای مجازی برخورد کند.

استخراج ارزهای دیجیتال موجب هدر رفتن انرژی برق شهری و صنعتی شده و بعضاً پوششی برای پولشویی است. ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در این حوزه توسط دولت به رسمیت شناخته نشده و شهروندان باید مراقب باشند تا سرمایه‌های آن‌ها توسط افراد سودجو به هدر نرود.

لازم به ذکر است بیت کوین یکی از رایج‌ترین ارزهای دیجیتال است که در فضای مجازی خرید و فروش می‌شود و از طریق دستگاه‌هایی به نام ماینر که نوعی پردازشگر است، با مصرف برق بالا تولید می‌شود و برخی از افراد غیر حرفه‌ای و نا آگاه به مخاطرات سرمایه گذاری، در این حوزه سرمایه‌های خود را صرف این کار می‌کنند.

در حالی که تاکنون سرمایه‌گذاری در بخش استخراج ارزهای دیجیتال و خرید فروش این رمز ارزها در کشور رسمیت ندارد، تضییع حقوق احتمالی سرمایه‌گذاران نیز به راحتی قابل پیگیری نیست و برخی از کلاهبرداران در فضای مجازی نیز از همین موضوع سو استفاده می‌کنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی از دستگاه های استخراج که مورد تبلیغ قرار می‌گیرد، اساساً چنین قابلیتی را نداشته و افراد زیادی به همین جهت مال باخته شده‌اند.

راهنمای خرید ماینر

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5045

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *