تراکنش های بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

هزینه کارمزد تراکنش های بیت کوین باز هم افزایش یافت

میانگین کارمزد تراکنش های بیت کوین در روز پنج‌شنبه ۶.۵ ‌دلار بود. کارمزد تراکنش‌ها با افزایش ۷ درصدی در هفته گذشته از ۶.۱ دلار به سطح کنونی رسیده است.

BTC Price

اما در ماه گذشته، این ارقام جالب‌تر بوده‌اند. میانگین کارمزد ارسال بیت کوین در تاریخ ۶ جولای فقط یک دلار بود که تاکنون افزایش ۵۴۳ درصدی را نشان می‌‌دهد.

افزایش هزینه ارسال بیت کوین احتمالا به دلیل افزایش قیمت اخیر این رمز ارز و افزایش استفاده از شبکه آن بوده است. قیمت بیت کوین در حال حاضر ۱۱,۷۱۴ دلار است. قیمت این کوین در یکی از بزرگترین روندهای صعودی سال‌های اخیر و تلاش‌های زیاد برای عبور از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار، افزایش یافته است.

بخشی از افزایش قیمت بزرگترین رمز ارز از لحاظ ارزش بازار به دلیل آن است که سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های جایگزین هستند زیرا دلار آمریکا با کاهش ارزش مواجه است و برای سرمایه‌گذاران از جذابیت کافی برخوردار نیست.

ارسال بیت کوین در گذشته ارزان بود. در واقع در تاریخ ۱۳ ژانویه سال گذشته، هنگامی که قیمت بیت کوین ۳۵۵۲ دلار بود، هزینه ارسال آن فقط ۱۸ سنت بود. اما با ورود سرمایه‌گذاران و شلوغ‌تر شدن این شبکه، کارمزد آن نیز افزایش یافت.

هنگامی که افراد بیشتری به ارسال بیت کوین می‌پردازند، هزینه انجام تراکنش به طور معمول بیشتر می‌شود. دلیل این موضوع اینست که همگی می‌خواهند تراکنش آنها هرچه زودتر انجام شود، بنابراین شبکه محاسبه می‌کند که افراد تمایل دارند هزینه بیشتری به ماینرها بپردازند تا تایید تراکنش آنها در اولویت قرار بگیرد.

هنگامی که قیمت بیت کوین در دسامبر ۲۰۱۷ به ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود، میانگین کارمزد تراکنش های آن نیز به ۵۵ دلار افزایش یافته بود.

از طرف دیگر اطلاعات اوراق مشتقه نشان می‌دهند که بیت کوین به زودی شاهد افزایش قیمت خواهد بود.

در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، اوراق مشتقه تاثیر بسزایی بر بازار بیت کوین نداشت. اما با پذیرش گسترده محصولات اوراق مشتقه نظیر قراردادهای آتی و آپشن‌ها توسط معامله‌کنندگان، تاثیر این بازارها بر قیمت بیت کوین افزایش یافت.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط یکی از معامله‌کنندگان، نرخ ورود سرمایه به بازارهای قراردادهای آتی بیت کوین پس از روند مثبت در هفته گذشته، اکنون ثابت مانده است.

بازار در کنترل گاوها

تحلیلگران معتقدند که بازار در دست گاوها قرار دارند. مت مالی (Matt Maley) استراتژیست ارشد بازار در شرکت Miller Tabak هفته گذشته به بلومبرگ گفت:

عبور از سطح ۱۰,۰۰۰ دلار بسیار مهم بوده است و می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت کوین شود. این موضوع می‌تواند شرایط کنونی روند بدون تغییر قیمت را اصلاح کند، اما پتانسیل این روند صعودی محدود به یک الی دو هفته آتی است.

این نکته قابل ذکر است که ارزش دلار در حال کاهش است. با صحبت‌هایی پیرامون اجرای محرک‌های اقتصادی، ارزش دلار در مقابل طلا و سایر ارزها در حال کاهش است.

در این محرک اقتصادی، تزریق تریلیون‌ها دلار نقدینگی به اقتصاد آمریکا تعیین شده است. عرضه بیت کوین، طلا و سایر دارایی‌های کمیاب در بلندمدت ثابت است، اما محرک اقتصادی به اقتصاد جهانی وارد شده است.

منبع:decrypt

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6714

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *