بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

هر فرد باید ۱٪ از سبد سرمایه گذاری خود را به بیت کوین اختصاص دهد

چاماث پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya) رییس شرکت فضایی Virgin Galactic و موسس شرکت سرمایه گذاری Social Capital گفته است که تمام افراد باید یک درصد دارایی خود را به صورت بیت کوین در اختیار داشته باشند.
وی طی مصاحبه ای با CNBC گفت بزرگترین ارز دیجیتال جهان یک دارایی امن خارق العاده است. او افزود که بیت کوین کاملا با جهان و نحوه کار آن متفاوت است.
پالیهاپیتیا که از مدیران اجرایی سابق فیسبوک نیز می‌باشد، مدت هاست که از حامیان و طرفداران بیت کوین است. به نظر او، بیت کوین نوعی بیمه در زمان های بحران است.
وی گفته است:

“هر سرمایه‌گذار، از جمله سرمایه‌گذاران خرده فروش، باید سرمایه گذاری در بیت کوین را به‌عنوان نوعی بیمه در زمان بحران ببیند، که این سرمایه‌گذاری را زیر تشک خود نگهداشته و امیدوار باشد که هرگز به آن نیاز پیدا نکند. اما اگر این کار را انجام دهید، از شما محافظت خواهد کرد، زیرا ممکن است ارزش هر کوین به صدها هزار یا میلیون‌ها دلار برسد.”

این سرمایه‌گذار خاطرنشان کرد: بیت‌کوین نوع جدیدی از کلاس دارایی است که با کالاهای سنتی، سهام و سایر دارایی‌های سرمایه‌گذاری ارتباط ندارد. وی در ادامه گفت: سرمایه گذاری در بیت کوین بسیار ارزشمند است زیرا مستقل از سایر دارایی‌ها است.

اوایل هفته جاری، وارن بافت گفته بود که ارزهای دیجیتال هیچ ارزشی ندارند. پالیهاپیتیا با این نظر مخالف بوده و گفته است که بافت کاملا در این زمینه اشتباه می‌کند و از قافله عقب است. او معتقد است دیدگاه وارن بافت درباره بیت‌کوین منسوخ و اشتباه است.

اگرچه این دو سرمایه گذار میلیاردر نظرات مختلفی درباره بیت کوین دارند اما پالیهاپیتیا گفته است که بافت یک فرد استثنایی است. من از تعاملات دور و نزدیکی که با او داشته ام نکات بسیار زیادی یاد گرفته ام.

منبع:bitcoinist

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6301

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *