هاردفورک جدید اتریوم
اخبار ارز دیجیتال

هاردفورک جدید اتریوم

هاردفورک جدید اتریوم ماه آینده آزمایش خواهد شد. این هاردفورک جدید اتریوم که کنستانتینوپول (قسطنطنیه – Constantinople) نام دارد، ماه آینده میلادی بر روی محیط آزمایشی اجرا خواهد شد. این تصمیم توسط تیم اصلی توسعه‌دهنده اتریوم روز جمعه ۱۴ سپتامبر گرفته شد.

این فورک در جهت افزایش بازدهی پلتفرم، تغییر سیاست‌های اقتصادی و به تاخیر انداختن سختی شبکه نوشته شده و برای تشویق شبکه به سوی تغییر الگوریتم توافق جمعی، طراحی شده است.

تاریخ ایجاد هاردفورک جدید اتریوم بر روی شبکه آزمایشی

در گفتگوی ویدیویی توسعه‌دهندگان که هر دوهفته یکبار انجام می‌شود، آن‌ها اظهار داشتند که این بروزرسانی در حوالی تاریخ ۹ اکتبر و بر روی شبکه آزمایشی بین کلاینتی راپستن (Ropston) انجام خواهد شد که شرایط مشابه شبکه اصلی اتریوم در آن حاکم است. اگرچه به دلیل غیرقابل پیش‌بینی بودن زمان تایید بلاک‌ها در شبکه آزمایشی نمیتوان زمان دقیق آن را پیش بینی کرد.

به طور مشابهی و بعد از تست بر روی شبکه آزمایشی، زمان اجرای فورک کنستانتینوپول بر روی شبکه اصلی نیز باید نهایی و تعیین شود.

هرچند در این مکالمه‌ ویدیویی هادسون جیمسون از روابط عمومی بنیاد اتریوم، ماه نوامبر یا دسامبر را به عنوان تاریخ تغییرات در شبکه اصلی عنوان کرد.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم نیز در این باره گفت:

ما برای این کار خیلی عجله نداریم. احتمالا بتوانیم تا سه ماه یا حتی بیشتر آن را به تعویق بیاندازیم.

قابلیت‌های هاردفورک جدید اتریوم

یکی از قابلیت‌های جنجالی اتریوم به عنوان بخشی از فورک جدید پیشنهادات بهبود شبکه اتریوم (EIPs) بود که سبب بروز بحث و مجادله از کاربران شبکه و بخصوص استخراج‌کنندگانی شده که درآمد آن‌ها با کاهش پاداش بلاک‌های اتریوم با مخاطره روبرو خواهد شد. با این وجود بروزرسانی جدید برخی تغییرات فنی جزئی را نیز به همراه خواهد داشت.

توسعه‌دهندگان درباره اضافه شدن EIP به شبکه در قالب فورکی جداگانه به نام استانبول (Istanbul) نیز بحث کردند و بنا بر بروزرسانی این فورک ۸ ماه پس از عرضه فورک کنستانتینوپول شد.

همچنین در این مکالمه ویدیویی درباره نزاع در حال جریان بر سر تغییرات ساختاری جهت جلوگیری از فعالیت اسیک‌ ماینرها نیز بحث شد. در حالیکه نهایتاً جهت‌گیری خاصی درباره این موضوع گرفته نشد، دنی رایان پژوهشگر اتریوم اشاره داشت که کار بر روی کسپر (Casper) که مکانیزم توافق جمعی جدیدی را در شبکه اتریوم پیاده خواهد کرد، در حال پیشرفت است.

(هاردفورک جدید اتریوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *