استفاده از ارزهای دیجیتال
اخبار ارز دیجیتال

نگرانی دولت هند برای استفاده از ارزهای دیجیتال و بیت کوین

نگرانی دولت هند برای استفاده از ارزهای دیجیتال و بیت کوین

در سال 2017 یک هیئت بلند پایه از مقامات دولتی هند برای تنظیم چارچوب نظارتی استفاده از ارزهای دیجیتال تشکیل شد و به نظر می رسد در حال حاضر این کمیته نگران اثرات مخرب استفاده از ارزهای دیجیتال بر روپیه، پول ملی این کشور است. با توجه به اخبار منتشر شده، دولت در پی راه هایی برای کاهش نقش ارزهای دیجیتال بر آینده ی مالی هند است.

آیا استفاده از ارزهای دیجیتال بر روپیه تاثیر می گذارد؟

در سال 2017 هیئتی متشکل از مقامات دولتی به ریاست سوبهاش چاندرا گارگ، وزیر امور اقتصادی هند در وزارت دارایی این کشور، تشکیل شد. وظیفه ی اصلی این هیئت تنظیم چارچوب نظارتی استفاده از ارزهای دیجیتال بود.

در حالی که این هیئت آماده ی ارائه ی چارچوب نظارتی جدید خود بود، به نظر می رسد نگرانی هایی در رابطه با تاثیر مخرب استفاده از ارزهای دیجیتال به جای روپیه و کاهش ارزش پول ملی این کشور، گریبانگیر آن شده است.

به گفته ی یک منبع آگاه، در حال حاضر نگرانی اصلی مقامات دولتی این است که استفاده از ارزهای دیجیتال و بیت کوین، بی ثباتی ارزهای فیات را پایان خواهد داد ولی ازطرف دیگر این امر می تواند زمینه کاهش ارزش روپیه را فراهم می کند.

مشکلاتی مربوط به آینده ی نه چندان نزدیک

اگرچه استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در آینده بر ارزش پول ملی تاثیر گذار خواهد بود، اما این مشکل مربوط به آینده ی دور است و به نظر نمی رسد به این زودی ها به وقوع بپیوندد.

Rahul Raj بنیانگذار صرافی ارزهای دیجیتالِ Koinex، معتقد است باید مدت زمان زیادی بگذرد تا این نگرانی حتی به وقوع بپیوندد. وی اظهار داشت در حال حاضر در سرتاسر دنیا مبادلات کمی با استفاده از ارزهای دیجیتال انجام می شود و این نگرانی تنها وقتی به وقوع می پیوندد که بلاک چین به مقیاسی شبیه به ویزا کارت یا مستر کارت برسد.

با توجه به اخبار رسیده ، قرار است در ماه ژانویه اعضای هیئت تنظیم چارچوب نظارتی استفاده از ارزهای دیجیتال و دولت، نشستی برای بررسی ابعاد گوناگون این موضوع داشته باشند. با این حال تاریخ دقیقی برای ارائه ی چارچوب نظارتی جدید ارائه نشده است.

منبع:ccn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *