صرافی ارز رمز آرمانی
اخبار ارز دیجیتال

نگاهی بر 3 محصول صرافی ارز رمز آرمانی

مهدی ناصری مدیرعامل صرافی ارز رمز آرمانی گفت: به دنبال تحول دیجیتال در صنعت ارزی کشور هستیم .رمزارزها، روش پرداخت مطمئن برای فروش کالاهای ایرانی در بازار جهانی هستند.

مدیرعامل صرافی ارز رمز آرمانی تاکید کرد: رمزارزها نه در ایران و نه در دنیا هنوز نتوانسته‌اند به عنوان راهکار پرداخت جای خود را پیدا کنند اما با توجه به شرایط امروز اقتصادی کشور، مسیر بسیار مثبتی پیش روی ما وجود دارد. چرا که رمزارزها می توانند یک راه بسیار مطمئن و بدون واسطه را برای فروش کالا و خدمات ایرانی باز کنند.

مهدی ناصری مدیرعامل صرافی ارز رمز آرمانی در گفت وگو با خبرنگار فابانیوز، به ارائه توضیحاتی درباره این صرافی پرداخت و گفت: ما در صرافی آرمانی تا به امروز 3 محصول ارائه کرده ایم. محصول اول ما یک ارز رمز پایدار است که عرضه عمومی نمی شود و فقط به صورت اختصاصی در پلتفرم ما قابل مبادله است و «رمزارز آرمانی» (Rmoney) نام دارد که از کاراکتر حرف آر و مانی که در انگلیسی به معنای پول است، گرفته می شود.

صرافی ارز رمز آرمانی

افتتاح سامانه ارز رمزپایه گردشگری توسط صرافی دیجیتال آرمانی

وی افزود: رمز ارز آرمانی فقط در سیستم ما قابل مبادله است و هر توکن آرمانی برابر با یک دلار آمریکا است. محصول دوم ما یک زیرساخت غیرمتمرکز تبادل ارزهای رمزنگاری شده است، غیرمتمرکز به این معنا که ما از مستروالت ها استفاده نمی کنیم. در واقع شیوه کار به این صورت نیست که پول همه کاربران را در یک نقطه جمع کنیم و بعد آنها را خرج کنیم. ما به ازای هر تراکنش یک والت مجزا با عمومیت و خصوصیت مجزا تولید می کنیم و از این طریق نه تنها هویت دیجیتالی کاربرانمان را افشا نمی کنیم بلکه سطح امنیت پلتفرم را شدیدا افزایش  می‌دهیم.

ناصری در ادامه گفت: محصول سوم سامانه مدیریت تراکنش در حوزه گردشگری یا سامانه رمزارز گردشگری است که این امکان را به صاحبان کسب وکار ایرانی می دهد که خدماتشان را در بازارهای جهانی با کارمزد صفردرصد عرضه کنند، بر این اساس آنها می توانند از طریق ارزهای رمزنگاری شده محصولاتشان را به فروش برسانند.

رمزارزها، روش پرداخت مطمئن برای فروش کالاهای ایرانی در بازار جهانی

وی افزود: رمزارزها نه در ایران و نه در دنیا هنوز نتوانسته‌اند به عنوان راهکار پرداخت جای خود را پیدا کنند اما با توجه به شرایط امروز اقتصادی کشور، مسیر بسیار مثبتی پیش روی ما وجود دارد. چرا که رمزارزها می توانند یک راه بسیار مطمئن و بدون واسطه را برای فروش کالا و خدمات ایرانی باز کنند.

ناصری تاکید کرد: اما در حال حاظر بازار رمزارزها بسیار کوچک است و هنوز جای خود را پیدا نکرده است، و نه از سوی صاحبان کسب و کار و نه از سمت کاربران چه ایرانی و چه خارجی رمزارزها به عنوان روش پرداخت جا نیفتاده‌اند.

وی در ادامه گفت: هرچند بانک مرکزی هم استفاده از ارزهای جهان روا چه بیت کوین و چه اتریوم را به عنوان روش پرداخت ممنوع اعلام کرده است اما در صورتی که بخواهیم این کار را انجام بدهیم در یک نظام حقوقی خارج از ایران که در واقع مجوز این تبادلات در آن صادر شده است فرایند را برای ایرانیان انجام خواهیم داد.

صرافی ارز رمز آرمانی، به دنبال تحول دیجیتال در صنعت ارزی

مدیر عامل صرافی ارز رمز آرمانی گفت: صرافی آرمانی حدود یک سال و 9 ماه پیش به عنوان یک صرافی سنتی کار خود را آغاز کرد. پس از طی فرایند اخذ مجوز از بانک مرکزی، از همان روز اول تصمیم گرفتیم همانند دیگر صرافی ها یک صرافی سنتی نباشیم. بانک مرکزی دست ما را درباره اینکه تحول دیجیتلال در صنعت ارزی ایجاد کنیم باز نگذاشت اما ما تلاش خود را کردیم و از همان روز اول به امید روزی که صرافی ها بتوانند وارد صنعت دیجیتال شوند به تلاش هایمان ادامه دادیم.

وی با بیان اینکه دیر یا زود تحول دیجیتالی که در سراسر دنیا شاهد آن هستیم در ایران نیز اتفاق خواهد افتاد، تاکید کرد: اکنون بانک مرکزی رویکرد بهتری نسبت به مبادلات ارزی و دیجیتاال در پیش گرفته است و از این بابت خوشحال هستیم. از یک سال پیش تحول و توسعه در ساختارهای دیجیتال خود را آغاز کرده ایم و امروز به نقطه ای رسیده ایم که می خواستیم، بانک مرکزی دستور العمل رمزارزها را منتشر کرد و ما به اولین شرکتی که بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی امکان مبادلات رمزارز در ایران را فراهم می کند تبدیل شدیم.

برزخ قانونی بانک مرکزی، بزرگترین چالش صرافی ارز رمز آرمانی

ناصری تاکید کرد: بزرگترین چالش ما تا به امروز برزخ قانونی بود که بانک مرکزی برای این حوزه ایجاد کرده بود. پیش نویس بخشنامه ای که اخیرا از سوی بانک مرکزی صادر شد یک گام رو جلو بود اما لزوما حالت ایده آل مورد نظر ما نیست. ما از این موضوع خوشحالیم اما مهمترین چالش ما سرعت کم قانون گذار بود.

پیش نویس بخشنامه بانک مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده

وی افزود: رمزارزها تقریبا حدود 10 سال است که در دنیا فعال هستند و در این ده سال شاهد تغییر و تحولات بسیاری بوده اند و کافی است بازار ارزرمزها را ببینید، این بازار در 10 سال گذشته همواره در حال پیشرفت بوده است. رمز ارزها قابلیت آن را دارند که واقعا به عنوان یک روش پرداخت و یک روش پولی در دنیا از آنها استفاده شود. پیش بینی نحوه گسترش رمز ارزها ممکن نیست اما فناوری زیرساختی آنها که بلاک چین است حتما تحولات گسترده ای در دنیا ایجاد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *