تریدر‌های تازه‌کار
آموزش بلاک چین اخبار ارز دیجیتال

نکات اشتباهی که تریدر‌های تازه‌کار بیت کوین معمولا مرتکب می‌شوند

تریدر‌های تازه‌کار زمانی که پول واقعی را وارد فضای ترید می‌کنند، باید مواظب باشند و در دام این اشتباه‌ها نیافتند. ترید بیت کوین و دیگر ارز‌های دیجیتال بسیار پرریسک است و نباید بدون برنامه اقدام کرد.

به عنوان یک تریدر تازه‌کار باید اوضاع را در کنترل داشت و این افراد باید سعی کنند که در دام اشتباه‌های رایجی نیافتند که معمولا تریدر‌های بی‌تجربه مرتکب می‌شوند. تعدادی از این اشتباهات به شرح زیر است:

ورود به ترید بیت کوین بدون داشتن برنامه قبلی

وقتی که اقدام به ترید بیت کوین می‌کنید، باید با برنامه‌ریزی وارد فضا شوید و برای ورود، خروج و هر اقدام دیگر خود برنامه داشته باشید. داشتن برنامه باعث می‌شود که تسلیم احساسات نشوید و بهترین نتیجه را از احتمالات کسب کنید. در جریان ترید، همواره باید به این قوانین و برنامه‌ریزی‌های خود پایبند بمانید و هرگز آنها را رها نکنید.

نترسید، از قافله عقب نمی‌مانید

تریدر‌های تازه‌کار بیت کوین گاهی احساس می‌کنند که موقعیت را از دست داده‌اند و اقدام به خرید در اوج قیمت می‌کنند. این اشتباهی وحشتناک است؛ تریدر‌های باتجربه همواره سعی می‌کنند که در کف قیمت و وقتی که افراد دیگر می‌ترسند، اقدام به خرید کنند و در اوج قیمت هم که افراد عادی گرفتار طمع می‌شوند، اقدام به فروش می‌کنند. بازار بیت کوین یک بازار ۲۴ ساعته و همیشگی است و همواره فرصت مناسب برای اقدام موجود خواهد بود؛ پس سعی کنید دچار ترس و وحشت نشوید.

از لوریج خیلی بالا استفاده نکنید و تنها سرمایه‌ای را وارد ترید کنید که توان از دست دادنش را دارید

با استفاده از ترید بیت کوین می‌توانید در مدت زمانی کوتاه پول زیادی کسب کنید و عکس این قضیه نیز صادق است و در مدت زمانی کوتاه ممکن است همه پول خود را از دست دهید. اگر تریدری تازه‌کار هستید، همواره از لوریج (leverage) پایین استفاده کنید و بدانید که چکار می‌کنید. بعضی از صرافی‌ها تا لوریج ۱۰۰ را نیز ارائه می‌دهند و باید مواظب باشید که گرفتار طمع نشوید. همواره مقدار پولی را وارد ترید کنید که اگر از دست رفت، با مشکل مواجه نشوید. مقدار سرمایه‌ای که وارد ترید می‌کنید باید ۲ تا ۵ درصد پشتوانه بانکی شما باشد.

اجازه ندهید که ترس و طمع بر تصمیم‌گیری شما تاثیر بد بگذارد

اگر شما دچار نگرانی و یا طمع شدید در مورد معامله خود شده‌اید، باید بدانید که اشتباهی را مرتکب شده‌اید و احتمالا سرمایه‌ای را وارد بازی کرده‌اید که توان از دست دادن آن را ندارید. همان طور که اشاره شد، تریدر باید برنامه داشته باشد و به احساسات اجازه ندهد که بر تصمیمات او تاثیر بگذارند. احساسات بزرگترین دشمن یک تریدر هستند.

رصد همیشگی بازار، شما را دچار استرس خواهد کرد

اگر شما همیشه در برابر صفحه کامپیوتر خود باشید و به حرکات بازار چشم دوخته باشید، قطعا دچار استرس می‌شوید و این برای شما و اطرافیانتان خوب نیست. برنامه داشته باشید و اهداف و حد ضرر را برای خود تعیین کنید و بدون داشتن استرس به پیاده‌روی بپردازید و اوقاتی را با عزیزان خود سپری کنید. همواره دید بلند مدت داشته باشید و از حرکت‌های بزرگ قیمت استفاده کنید. در ترید کوتاه مدت ممکن است گرفتار نوسانات شوید و هر آنچه را که اندوخته‌اید، به راحتی از دست دهید.

صبور باشید

گاهی در بازار فقط باید منتظر بمانید و اقدام به هیچ کاری نکنید. در این شرایط، باید منتظر اقدام بعدی قیمت بود و اگر نسنجیده عمل کنید، متحمل ضرر می‌شوید. بیش از حد ترید نکنید و عادت نگیرید که حتی در شرایط نامطلوب هم اقدام به ترید کنید زیرا این ضرر‌های خرد رفته‌رفته جمع می‌شوند و حساب شما را خالی می‌کنند. این گفته وارن بافت (Warren Buffet) را همیشه به یاد داشته باشید که بازار بورس جایی برای انتقال ثروت از افراد عجول به افراد صبور است.

در جهت روند بازار ترید کنید، نه در مخالف آن

همواره در جهت روند بازار ترید کنید و با روند نجنگید زیرا قطعا شما بازنده این جنگ خواهید بود. تریدر‌های باتجربه همواره در جهت روند ترید می‌کنند و از نوسانات سود می‌برند. تریدر‌ها باید روند‌های صعودی، خروجی و یا دوران‌های بدون رند را شناسایی کنند و مطابق با آنها اقدام به معامله کنند.

منبع:bitcoinist

Short link : https://arzmonitor.com/?p=6364

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *