نسل جدید دستگاه های استخراج
اخبار ارز دیجیتال

نسل جدید دستگاه های استخراج

نسل جدید دستگاه های استخراج بیت کوین، انت ماینرهای ۷ نانومتری بیت مین روانه بازار شد.

جیهان وو، مدیر عامل بیت مین اعلام کرده است که بیت مین یک تراشه ۷ نانومتری برای استخراج بیت کوین توسعه داده است و در حال برنامه ریزی برای عرضه سری جدید انت ماینرهایی است که از این تراشه های جدید استفاده می‌کنند. ترانزیستورهای ۷ نانومتری کوچکترین ترانزیستورهای شناخته شده ای هستند که تا کنون برای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گرفته اند و توسط شرکت های ژاپنی GMO Internet و Triple-1 نیز در تجهیزات استخراج، کارگزاری و مورد استفاده قرار گرفته اند.

نسل جدید دستگاه های استخراج بیت کوین

تراشه های ۷ نانومتری را می توان کارآمدترین تراشه های استخراج بیت کوین دانست که تا کنون تولید شده است. آنها ۰٫۰۴۲ وات بر گیگاهش انرژی مصرف می کنند که از تراشه های ۷ نانومتری تولید شده توسط Triple-1 با مصرف انرژی ۰٫۰۵ وات بر گیگاهش، ۱۶٪ مصرف انرژی کمتری دارد. شرکت بیت مین اذعان داشت که این کارایی را از طریق  یک ساختار منحصر به فرد مدار و فناوری با میزان مصرف برق کم به دست آورده است.

پیش از این شرکت GMO Group که در زمینه تولید دستگاه های استخراج ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، اعلام کرد که مدل‌های جدید و بروزرسانی شده‌ی دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین با چیپست های 7 نانومتری خود را با نام GMO miner B3 تولید کرده است و همانند مدل‌ قبلی خود یعنی GMO miner B2، این دستگاه جدید نیز از پردازنده‌های 7 نانومتری GMO72b استفاده می‌کند و قابلیت استخراج رمزارزهایی با الگوریتم SHA256 مانند بیت‌کوین و بیت‌کوین کش را دارد.

نسل جدید دستگاه های استخراج

بشتر بخوانید : جدیدترین دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین شرکت GMO Group

از آنجایی که انت ماینرهایی که در حال حاضر در بازار هستند از تراشه های ۱۶ نانومتر در ۰٫۱ وات بر گیگاهش استفاده می کند، تولید انت ماینرهای 7نانومتری باعث بهبود قابل توجهی در عملکرد انت ماینر ها خواهد بود. انت ماینرهای قدیمی ۱۶ نانومتری، ۱۳۸٪ بیشتر از انت مانیر های ۷ نانومتری برق مصرف می کنند. انت ماینرهای ۱۶ نانو متری را در حال حاضر میتوان پرکاربرد ترین تجهیزات ماینینگ در جهان دانست، بنابراین تولید انت ماینرهای ۷ نانومتری توسط شرکت بیت مین باعث استحکام جایگاه این شرکت در حوزه استخراج ارزهای دیجیتال خواهد شد.

نسل جدید دستگاه های استخراج Bitcoin

خبر ساخت این محصول تنها یک روز بعد از انتشار خبر تولید تراشه جدید ۱۴ نانومتری با مصرف ۰٫۰۵۵ وات بر گیگاهش توسط شرکت (Bitfury) اعلام شد. کارایی این تراشه ۱۴ نانومتری بسیار تحسین برانگیز است و ظاهرا از طریق توزیع قدرت بهینه، طرح های خنک کننده و بسته سیلیکونی بهینه به دست می آید. با این حال، تراشه جدید ۱۴ نانومتری بیت فری ۳۱٪ بیشتر از تراشه جدید ۷ نانومتری بیت مین انرژی مصرف می کند.

این امر نشان می دهد که اندازه ترانزیستور، عامل مهمی در کارایی تراشه های استخراج است، و اینکه تراشه های ۷ نانومتری می توانند بیشتر از تراشه های ۱۴ نانومتری بهینه سازی شوند، و احتمالا از طریق تراشه های ۷ نانومتری، مصرف برق کمتری از ۰٫۰۴۲ وات بر گیگاهش میسر خواهد بود.

در سختی فعلی استخراج بیت کوین که ۷ تریلیون است، تراشه های ۷ نانومتری بیت مین حتی با قیمت ۲۹۰۰ دلاری بیت کوین که بسیار پایین تر از سطح پشتیبانی ۵۸۰۰ دلار است، همچنان سودآور هستند. با قیمت ۵۸۰۰ دلاری بیت کوین، سختی استخراج می تواند برابر با ۱۵ تریلیون باشد که این میزان مربوط به افزایش نرخ هش بیش از ۱۰۰ درصد است. با این حال تراشه های جدید ۷ نانومتری بیت مین همچنان سودآور خواهد بود.

زمانی که بیت مین تولید انبوه تراشه های ۷ نانومتری خود را آغاز کند، انت ماینرها ۱۶ نانومتری کاملا منسوخ خواهد شد. انت ماینرهای ۷ نانومتری جدید به احتمال زیاد منجر به شتاب مداوم نرخ هش بیت کوین خواهد شد.

(نسل جدید دستگاه های استخراج)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *