استخراج بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

میزان کل استخراج بیت کوین در دنیا

بیش از ۸۵ درصد از کل ذخایر بیت کوین دنیا استخراج شده و تنها حدود ۳ میلیون بیت کوین باقی مانده است.

طبق آمارهای چندین سایت که وضعیت بیت کوین را رصد می کنند، تاکنون بیش از ۱۷۸۵۰۰۰۰ بیت کوین استخراج شده و در گردش است. سقف بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو ۲۱ میلیون تعیین شده است. این یعنی تنها ۱۵ درصد از ذخایر بیت کوین دنیا باقی مانده است.

آیین‌نامه استخراج رمز ارزها ابلاغ شد

زمانی که تعداد معینی از نودهای استخراج شده یک بلوک از تراکنش ها را تأیید کنند، بیت کوین های جدید ساخته می شوند. با استخراج هر بلوک توسط ماینرها و دریافت پاداش، بیت کوین های بیشتری وارد گردش می شوند. در هر ۲۱۰۰۰۰ بلوک نیز پاداش استخراج نصف می شود.

در حال حاضر ماینرها به ازای هر بلوک استخراج شده، ۱۲.۵ بیت کوین پاداش می گیرند. پیش بینی می شود ماه مه سال ۲۰۲۰ نصف شدن پاداش استخراج فرا برسد؛ در این صورت استخراج کنندگان به ازای هر بلوک ۶.۲۵ بیت کوین پاداش می گیرند. در نهایت با رسیدن به سقف ۲۱ میلیونی تعیین شده، ماینرها دیگر هیچ پاداشی نخواهند گرفت.

هنوز کسی نمی داند چرا ساتوشی ناکاموتو برای بیت کوین سقف تعیین کرده اما کارشناسان معتقدند تعیین شدن سقف برای بیت کوین منجر به خصوصیت ضد تورمی آن شده؛ به عبارت دیگر این محدودیت عیار بیت کوین را بالا برده و باعث شده در مقایسه با منابع نامحدود، ارزش بیشتری پیدا کند (مثلا اگر طلا به وفور در زمین یافت می شد دیگر ارزشی نداشت.) حتی برخی کارشناسان پیش بینی می کنند ارزش بازار بیت کوین از طلا پیشی خواهد گرفت.

در حال حاضر ۱۸۰۰ بیت کوین جدید در هر روز تولید می شود و با توجه به نصف شدن پاداش به ازای هر ۲۱۰ هزار بلوک و افزایش سختی شبکه، انتظار می رود سال ۲۱۴۰ استخراج ۲۱ میلیون بیت کوین به اتمام خواهد رسید. شاید این خبر خوبی برای نسل آینده است تا با سخت افزارهای پیشرفته تر با سرعت بیشتری بیت کوین استخراج کنند.

Short link : https://arzmonitor.com/?p=5158

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *