قانون گذاری بیت کوین
اخبار ارز دیجیتال

موافقت سران کشورهای عضو G20 با قانون گذاری بیت کوین

قانون گذاری بیت کوین ،موافقت سران کشورهای عضو G20 با قانون گذاری بیت کوین

قانون گذاری بیت کوین توسط گروه جی بیست، G-20 گروهی متشکل از وزرای اقتصاد (دارائی) و مسولان بانک‌های مرکزی بیست اقتصاد مطرح دنیاست. گروه 20 متشکل از قدرتمندترین کشورهای جهان است که در مجموع ۸۵ درصداقتصاد جهان را در اختیار دارند.

همچنین مقاله های قبلی در مورد G20 و ارزهای دیجیتال را بخوانید: تاثیرات اجلاس G20 بر ارزهای دیجیتال

این نهاد اکنون تصمیم به قانونمند کردن کریپتوکارنسی ها گرفته است. بیاینه منتشر شده توسط این انجمن به شرح زیر است:

“ما به منظور جلوگیری از پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم با کمک استانداردهای FATF، دارایی های رمزنگاری را قانون گذاری خواهیم کرد و در صورت لزوم سایر موارد را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.”

G20 و قانون گذاری بیت کوین

این کار چه تاثیری دارد؟

قانون گذاری بیش از حد و سختگیرانه می‌تواند جلوی رشد فناوری ها و کلاس های دارایی های نوظهور را با محدود کردن مسیر رشد بلند مدت شرکت ها بگیرد.

برای سالهای زیادی، G20 موضع خود را در راستای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال حفظ کرده است، احتمالا به دلیل تشویق ژاپن، که دومین بازار بزرگ بازار ارزهای دیجیتال را بعد از ایالات متحده آمریکا دارد، این حوزه قانون گذاری می شود تا اکوسیستمی سالم برای استارت آپ ها و شرکت های تاسیس شده فراهم کند.

به عنوان مثال، دولت کره جنوبی به تازگی بانک ها را مجاز به کار با صرافی های ارز دیجیتال کرده و یو به سازمان های مالی چراغ سبز نشان داده است تا حساب های بانکی مجازی برای پلتفرم های معاملاتی دارایی های دیجیتال ارائه دهند.

قانون گذاری بیت کوین

اکثر کشورهای عضو گروه G20 قبلا بخش های مربوط به ارز دیجیتال را در کشورهای خود قانونمند کرده اند. تلاش برای قانونمند کردن بازار بین المللی ارز دیجیتال می‌تواند کشورهایی نظیر روسیه، آرژانتین و هند را که هنوز چارچوب قانونی حول این دارایی ها تشکیل نداده اند، تشویق به انجام این کار کند.

قانون گذاری بیت کوین

انجمن G20 بیان کرد که در صدد کمک به کریپتو می‌باشد تا سیستم مالی آزاد و انعطاف پذیر ایجاد کند و تاکید کرد که پشتیبانی از رشد این حوزه بسیار مهم است.

G20 اعلام کرد که قصد ایجاد یک سیستم مالی باز و انعطاف پذیر با کمک کریپتو دارد و تاکید کرد که این کار “برای حمایت از رشد پایدار ضروری است”.

در حالی که قانونگذاری بیش از حد می‌تواند به کسب و کارها در مراحل اولیه رشدشان صدمه بزند، اگر کشورهای درون G20 اطمینان حاصل کنند که سیاست هایی که آنها پیاده سازی می کنند، به طور قابل توجهی بر رشد کسب و کارهای وابسته به کریپتو تاثیر منفی نمی گذارد، تصمیم G20 برای تنظیم بازار جهانی می تواند به حذف موانع بین کریپتو و بخش مالی سنتی کمک کند. G20 بیان کرد:

“ما همچنان به نظارت خود ادامه داده و در صورت آگاهی از خطرات ، ریسک و آسیب پذیری های موجود در نظام مالی وارد خواهیم شد؛ و از طریق همکاری های نظارتی و قانونگذاری مستمر به یکپارچگی این سیستم خواهیم پرداخت. ما به دنبال پیشرفت مداوم در دستیابی به واسطه گری مالی غیربانکی هستیم.

قانون گذاری بیت کوین

شفافیت قانونی بیشتر هم چنین می‌تواند فرآیند پیوستن سازمان های مالی مهم نظیر مورگان استنلی و گلدمن ساکس را در زمینه ایجاد سرمایه گذاری در بخش ارز دیجیتال را تسریع بخشد، در واقع این سازمان های مالی در حال حاضر منتظر تنظیم قوانین در بخش کریپتو می باشند تا با اطمینان بیشتری وارد این بازار شوند.

واسطه های سرمایه گذاری عمومی

هفته گذشته جی کلیتون رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرد که بازارهای بیت کوین قانونمند نشده است و در برابر دستکاری ها آسیب پذیر می‌باشند.

جی کلیتون در ادامه گفت:

سرمایه گذاران انتظار دارند در کالایی سرمایه گذاری کنند که ETF آن منطقی باشد و از خطر دستکاری در امان باشد. این موضوعی است که قبل از ورود به این بخش باید ان را حل کنیم.

فرآیند تدریجی قانونمند کردن بازار جهانی ارز دیجیتال ممکن است منجر به این موضوع شود که صرافی ها بیش از پیش با قوانین منطقه ای هماهنگ شوند و احتمال عرضه واسطه های سرمایه گذاری عمومی نظیر ETF ها در بازار مبادلات ارز دیجیتال ایجاد شود.

قانون گذاری بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *